Ar sloga tikrai nėra liga?

Spalio 21, 2019 | Rūtelė Foktienė
+2
+2 -0

Sloga yra vienas pirmųjų ženklų, kad imunitetas nusilpo ir žmogui reikia sustoti, pailsėti, pasirūpinti savimi. Dauguma į nesunkų rinitą numoja ranka ir tikisi, kad jis praeis savaime. Taip, sloga kai kuriais atvejais linkusi išnykti visai paprastai, tačiau gali kilti ir rimtesnių komplikacijų, pavyzdžiui, prasidėti ūminis prienosinių ančių uždegimas (sinusitas) ar ūminis vidurinės ausies uždegimas, kuriuos išgydyti kur kas sudėtingiau. Ignoruojant slogos komplikacijas kyla dar didesnis pavojus sveikatai, tad geriau nedelsti ir pradėti veikti jau nuo pirmųjų organizmo siunčiamų signalų. 


Pagrindiniai kaltininkai – virusai

Slogą paprastai sukelia virusai (bent 80 procentų visų atvejų). Jei slogos nelydi jokie kiti neraminantys simptomai (kosulys, karščiavimas, gerklės paraudimas ir skausmas, ausų skausmas, pasunkėjęs kvėpavimas, labai bloga savijauta ir stiprūs galvos, raumenų skausmai, pykinimas, vėmimas, viduriavimas), tuomet sveikatos sutrikimas neturėtų būti rimtas ir laiku imantis priemonių galima mėginti gydytis savarankiškai. Tai nereiškia, kad slogą reikėtų visiškai ignoruoti – ji kartais gali būti labai klastinga. 

 

Verta pradėti nuo natūralių gydymo priemonių

Šiuolaikinis žmogus turi daug darbo, atsakomybių, pareigų ir pagaili laiko sau. Užklupus slogai dažnas pacientas skuba į vaistinę įsigyti vaistinių preparatų ir nepaiso nei vartojimo apribojimų, nei organizmo siunčiamų pagalbos signalų. Kai kuriais atvejais reikia tik sustoti, skirti laiko sau ir pamėginti pasveikti taikant visiškai natūralias priemones. 

 

  • Nors sakoma, kad sloga – ne liga, iš tikrųjų tai yra gana reikšmingas sveikatos sutrikimas. Pirmiausia reikėtų tinkamai pailsėti, stengtis nepersitempti, reguliariai ir maistingai valgyti, kokybiškai miegoti, bent truputį pabūti gryname ore. Tausojantis režimas padeda greičiau pasijusti geriau, atstatyti organizmo resursus. 
 "Kai kuriais atvejais reikia tik sustoti, skirti laiko sau ir pamėginti pasveikti taikant visiškai natūralias priemones."
  • Įrodyta, kad reguliarus vitamino C vartojimas padeda stiprinti imunitetą, o susirgus – prisideda prie greitesnio pasveikimo. Verta pasimėgauti daug vitamino C turinčiais maisto produktais ir gėrimais arba turėti namie preparatų su vitaminu C, išgautu iš natūralių šaltinių (vyšnių, serbentų, apelsinų). 
 
  • Vaistažolių arbatos padės ne tik sušilti, bet ir greičiau pasišalinti nosies gleivinės sekretui, palengvinti peršalimo simptomus. Sergant sloga rekomenduojama gerti kuo daugiau šiltų skysčių, mat jie skystina nosies išskyras, kurioms tampa lengviau ištekėti. Verta pasimėgauti mėgstamomis vaistažolių arbatomis, kurių sudėtyje yra čiobrelių, šalavijų, raktažolių, eukaliptų, anyžių, gysločių, medetkų, vingiorykščių, liepų, pipirmėčių, šeivamedžių vaistinių augalinių žaliavų. Galima ruošti arbatą iš vienos rūšies vaistažolės arba rinktis specialiai paruoštus žolelių mišinius. Būtina įsitikinti, kad vaistiniai augalai saugūs konkrečiam pacientui ir neturi neigiamo poveikio kitoms organų sistemoms, pavyzdžiui, jautriam skrandžiui. 
 
  • Karštas dušas ar vonia su eteriniais aliejais ne tik atpalaiduos, bet ir padės lengviau pasišalinti nosies sekretui. Išsimaudžius verta pamėginti stipriau (bet ne per stipriai) išsišnypšti nosį, mat vandens garai puikiai skystina tirštas gleives. 
 
  • Jūros vanduo yra natūrali ir puiki priemonė, padedanti greičiau išgydyti slogą. Galima rasti rekomendacijų, kaip pasigaminti nosies plovimui skirtą druskos tirpalą, tačiau nereikėtų pamiršti, kad jautriai nosies gleivinei labai svarbi druskų koncentracija, kurios namų sąlygomis pasiekti praktiškai neįmanoma. Quixx produktų šeima pasižymi inovatyvia sudėtimi ir patogiomis vartoti pakuotėmis. Šias savybes tikrai įvertins kiekvienas žmogus, trokštantis kokybės ir švelnios pagalbos slogos kamuojamai nosiai. 

 

Jei šių priemonių nepakanka ar atsiranda prieš tai minėtųjų neraminančių simptomų (arba sloga tęsiasi ilgiau nei 10-14 dienų), tuomet reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją ir įsitikinti, ar neatsirado slogos komplikacijų. 

 

 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Kai papilkėję medžių lapai praneša apie artėjantį šaltuką, o žvarbus vėjas priverčia dar stipriau užsivynioti vilnonį šaliką, tampa akivaizdu: atėjo metas ruoštis šaltajam žiemos sezonui. Jei jus vis dar šildo vasaros prisiminimai ir net baisu pagalvoti apie sniego pusnis ar kumštines pirštines, turime pasiūlymų, kaip pasiruošimą šaltajam metų laikui paversti atpalaiduojančia ir malonia veikla. Dešimt skirtingų procedūrų – dešimt būdų sustiprėti!

Plačiau:

10 būdų, kaip per savaitgalį pasiruošti šaltajam sezonui
+2
+2 -0
  • Peršalimas
  • Sinusitas
  • Sloga ūminė
  • Sloga lėtinė
  • Uždegimai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *