Išsiplėtusių venų gydymo lazeriu esmė, pliusai ir pooperacinis laikotarpis

Spalio 10, 2019 | Rūtelė Foktienė
+1
Išsiplėtusių venų gydymo lazeriu esmė, pliusai ir pooperacinis laikotarpis

Kojų venų varikozė yra daugybę žmonių kankinanti lėtinė liga. Džiugu tai, kad dvidešimt pirmame amžiuje šios srities medicina stipriai patobulėjo. Vienas iš veiksmingų ir patikimų išsiplėtusių venų gydymo metodų yra gydymas specialiai tam pritaikytu lazeriu. Pakalbėkime apie šios pažangios technologijos pliusus, esmę ir pooperacinį laikotarpį. 


Išsiplėtusių venų gydymo lazeriu pliusai

Didelis pritaikomumas: lazerinis pažeistų venų gydymo metodas sėkmingai pritaikomas bent devyniasdešimčiai procentų pacientų. Svarbu tai, kad nebūtų per ilgai delsiama – kuo klastinga lėtinė liga yra labiau pažengusi, tuo mažesnė tikimybė, kad pavyks išvengti atviros išsiplėtusių venų operacijos (chirurginės flebektomijos), kuri pasižymi dažnesnėmis komplikacijomis ir sunkesniu pooperaciniu laikotarpiu bei trunka žymiai ilgiau. Pasitaiko atvejų, kai šiuos gydymo metodus tenka kombinuoti. 

 

Vietinis nuskausminimas: operacijos metu pakanka taikyti tik vietinę nejautrą, pacientas beveik nejaučia skausmo ir kitų nemalonių pojūčių. 

 

Geras rezultatas: lazeriu visiškai suardomos pažeistos venos, todėl tos pačios venos daugiau plėstis nebegali. Žinoma, išlieka tikimybė, kad plėsis kitos kraujagyslės, tačiau pačios operacijos klinikinis rezultatas yra tikrai geras, mat stengiamasi pašalinti pačią ligos priežastį, o ne tik jos pasekmes. Trumpai tariant – pašalinamos tik sergančios venos, o kraujas teka sveikosiomis. 

 

Estetiškai priimtinas vaizdas: kadangi atliekami tik nedideli dūriai, tai rezultatas iš tiesų džiugina. Nesusidaro akiai nemielų randų. 

 

Procedūra trunka neilgai: paprastai išsiplėtusių venų operacija lazeriu užtrunka nuo 20 minučių iki valandos (trukmė priklauso nuo pažeidimo lygio, turimos įrangos ir operuojančio specialisto įgūdžių). Pacientas gydymo įstaigoje užtrunka vidutiniškai dvi valandas ir po operacijos iš karto gali stotis ant kojų bei gydymo įstaigą palikti žingsniuodamas.   

"Pašalinus išsiplėtusias venas dingsta ir nemalonūs simptomai – kojų skausmas, tinimas, tempimas, sunkumas. Kojos atrodo gražiau ir sveikiau."

Išlaikomas paciento darbingumas: po operacijos pacientas beveik nejaučia nepatogumų ir gali iš karto dirbti, jei darbas nėra fizinis. Be to, paprastai nejaučiami ir kiti nemalonūs simptomai, pavyzdžiui, kojų skausmas, tinimas, tempimas. Pacientas vėl gali džiaugtis lengvomis ir gražiomis kojomis – taip sugrąžinama ne tik fizinė sveikata, bet ir emocinė ramybė. 

 

Kai kuriems pacientams gali būti nepriimtina procedūros kaina, o kai kuriems ji yra iš viso netinkama ir tenka taikyti kitus gydymo metodus. 

 

Trumpai apie lazerinės operacijos esmę

Lazerines išsiplėtusių venų operacijas atlieka tik patyrę specialistai (kraujagyslių chirurgai). Šis gydymo metodas yra vienas pažangiausių šių dienų būdų grąžinti pacientui sveikas ir estetiškai išvaizdesnes kojas. Operacijos metu papildomai pasitelkiamas ultragarso tyrimas. Jis padeda matyti pažeistas venas iš vidaus ir, naudojant specialius venas ir aplink jas esančius audinius tausojančius šviesolaidžius, negrįžtamai suardomos išsiplėtusių kraujagyslių sienelės. Daugiau plėstis šios venos nebegali ir bėgant laikui jos tampa nebepastebimos (perauga jungiamuoju audiniu). Šis gydymo metodas gali būti kombinuojamas su kitais žinomais būdais, pavyzdžiui, skleroterapija, jei liga nėra labai pažengusi. 

 

Pašalinus išsiplėtusias venas dingsta ir nemalonūs simptomai – kojų skausmas, tinimas, tempimas, sunkumas. Kojos atrodo gražiau ir sveikiau. 

 

Kaip elgtis po lazerinės operacijos

Pooperacinis periodas kiekvienam pacientui yra individualus. Patarimų ir nurodymų visada duoda operuojantis gydytojas ar prižiūrintis personalas. 

 

Dažniausiai rekomenduojama nešioti individualiai pritaikytas kompresines kojines bent dvi savaites ar, dar geriau, mėnesį. Taip pat patariama bent kurį laiką vengti kaitinimosi saulėje ir karštos vonios bei pirties. Skristi neilgus atstumus galima jau tą pačią dieną. Vis dėlto, jei įmanoma, nuo skrydžių geriau bent kurį laiką susilaikyti. Taip pat reikėtų vengti didelių svorių, sunkaus fizinio darbo. Patariama daugiau pailsėti ir atidžiau stebėti savo būklę. 

 

Daugeliu atvejų pooperacinis periodas praeina lengvai ir neskausmingai. Komplikacijos itin retos – ši savybė taip pat turėtų būti priskiriama prie lazerinio gydymo metodo privalumų. 

 

 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Venų varikozė – kaip gydyti namie?

Venų varikozė – išsiplėtusių kojų venų problema, varginanti nemažai žmonių: bent 20 proc. žmonių kada nors turėjo ar turės šią bėdą. Dėl išsiplėtusių kojų venų kojos dažnai ne tik atrodo neestetiškai, bet jas dar ir skauda. Nepaisant to, kad šiais laikais venų varikozei gydyti siūloma įvairių medicininių priemonių, tačiau esama ir natūralių, naminių būdų:

Plačiau:

Venų varikozė – kaip gydyti namie?

+1
  • Varikozė
  • Išsiplėtusios venos
  • Kojų venų ligos
  • Skausmas
  • Kojų venų operacijos

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę
Ar sloga tikrai nėra liga?
Ar sloga tikrai nėra liga? Sloga yra vienas pirmųjų ženklų, kad imunitetas nusilpo ir žmogui reikia sustoti, pailsėti, pasirūpinti savimi. Dauguma į nesunkų rinitą numoja ranka ir tikisi, kad jis praeis savaime. Taip, sloga kai kuriais atvejais linkusi išnykti visai paprastai, tačiau gali kilti ir rimtesnių komplikacijų, pavyzdžiui, prasidėti ūminis... +2 / 0 +2
8 gydytojos patarimai, kaip gydyti akies miežį. Tikra istorija
8 gydytojos patarimai, kaip gydyti akies miežį. Tikra istorija Akies miežis mane kankino beveik tris metus. Buvau 8-erių, kai savaitei su tėvais išvykome atostogauti į Palangą. Karštomis vasaros dienomis mėgdavau ilgai mirkti jūroje. Didžiąją maudynių dalį praleisdavau panėrusi po vandeniu, rinkdama kriaukles ir akmenukus. Kai baigėsi atostogos ir nenoromis grįžau... 3 +71 / -15 +56
Odos vėžys. Nuotraukos, savitikra ir onkologės komentarai
Odos vėžys. Nuotraukos, savitikra ir onkologės komentarai Kasmet Lietuvoje beveik du tūkstančiai žmonių išgirsta odos vėžio diagnozę. Onkologai įsitikinę, kad odos vėžys – įveikiama liga, tačiau gyvybiškai svarbu laiku pastebėti apgaulingus odos vėžio simptomus. Vis didėjantis odos vėžio susirgimų skaičius rodo, jog lietuviai ne tik piktnaudžiauja saulės spinduliais, bet ir... 2 +58 / -14 +44
4 priemonės sausgyslių uždegimui gydyti
4 priemonės sausgyslių uždegimui gydyti Dažnai važinėjant nelygiu keliu po kurio laiko tenka remontuoti automobilio važiuoklę. Panašiai gali nutikti ir su žmogaus organizmu: dažnai kartodami tuos pačius judesius, ypač sudėtingomis sąlygomis, galime patirti traumą. Tendinitas – sausgyslių audinio, jungiančio raumenis prie kaulo, uždegimas. Dažniausiai jis išsivysto... 3 +56 / -23 +33
Šlapimo spalva. Ką ji gali pasakyti apie jūsų sveikatą?
Šlapimo spalva. Ką ji gali pasakyti apie jūsų sveikatą? Ar jūsų šlapimas auksinis, rudas, o gal rožinis, mėlynas? Skaitykite toliau ir sužinosite, ką šios spalvos reiškia. Suprantame, kad procesas labai nemalonus, bet prieš nuleisdami vandenį pasižiūrėkite į klozeto vidų. Šlapimo spalva gali daug pasakyti apie organizme vykstančius procesus. Pripažinkite – atlikę gamtinį... +39 / -10 +29
Kaip ir kur gydyti karpas: namuose ar gydytojo kabinete?
Kaip ir kur gydyti karpas: namuose ar gydytojo kabinete? Karpos – virusų sukeliama infekcija, kuri pasireiškia odos ląstelių išaugomis ir gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje. Nors karpos dažniausiai nėra skausmingos ar pavojingos, atsiradusios gerai matomoje vietoje, pavyzdžiui, ant rankų, gadina estetinį vaizdą, sukelia diskomfortą, tad žmogus nori jų kuo greičiau... +36 / -8 +28
Apie ką įspėja pleiskanos?
Apie ką įspėja pleiskanos? Su pleiskanomis susiduriame beveik kiekvienas, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties ar rasės. Pleiskanos asocijuojasi su higienos trūkumu, todėl net būdamos nepavojingos, jos itin nemalonios. Šiandien vis labiau rūpinamės savo išvaizda ir norėdami atrodyti nepriekaištingai stengiamės jas kuo greičiau išnaikinti. Ieškome patarimų... 1 +32 / -5 +27
Vasara ir tinstančios kojos: kaip sau padėti?
Vasara ir tinstančios kojos: kaip sau padėti? Tikriausiai ne kartą esate girdėję žmones, besiskundžiančius, jog šiltuoju metų laiku kaip niekad dažnai juos ėmė varginti kojų tinimas. Tuomet tokiems žmonėms norisi tik padėti, tačiau kaip? Vien tik medikamentinių priemonių čia neužteks, teks taikyti ir kitas, kompleksines priemones. +24 / 0 +24
10 faktų, kurių nežinojote apie šizofreniją
10 faktų, kurių nežinojote apie šizofreniją Šizofrenija – viena sudėtingiausių psichiatrinių ligų. Sukurtas ne vienas filmas, parašytas ne vienas romanas, kurių pagrindinis herojus – šizofrenija sergantis žmogus. Šios ligos simptomatika itin subtili ir nenuspėjama. Pati liga dažniausiai smogia 20–25-aisiais žmonių gyvenimo metais ir dramatiška linkme pakreipia jų... +28 / -6 +22
Skoliozė. Kodėl atsiranda nenormalus stuburo iškrypimas?
Skoliozė. Kodėl atsiranda nenormalus stuburo iškrypimas? Žmogaus stuburas – tai sudėtingas slankstelių, sąnarių, raiščių ir raumenų darinys, todėl jis yra labai lengvai pažeidžiamas. Nieko jau nebestebina pasakymas, kad jei po avarijos pamatote žmogų, kuriam sužeistas stuburas – geriau jo nejudinti. Tačiau gyvenime ne tik avarijos lemia stuburo pažeidimus ir netaisyklingus... +21 / -1 +20