Išsiplėtusių venų gydymo lazeriu esmė, pliusai ir pooperacinis laikotarpis

Spalio 10, 2019 | Rūtelė Foktienė
+1
Išsiplėtusių venų gydymo lazeriu esmė, pliusai ir pooperacinis laikotarpis

Kojų venų varikozė yra daugybę žmonių kankinanti lėtinė liga. Džiugu tai, kad dvidešimt pirmame amžiuje šios srities medicina stipriai patobulėjo. Vienas iš veiksmingų ir patikimų išsiplėtusių venų gydymo metodų yra gydymas specialiai tam pritaikytu lazeriu. Pakalbėkime apie šios pažangios technologijos pliusus, esmę ir pooperacinį laikotarpį. 


Išsiplėtusių venų gydymo lazeriu pliusai

Didelis pritaikomumas: lazerinis pažeistų venų gydymo metodas sėkmingai pritaikomas bent devyniasdešimčiai procentų pacientų. Svarbu tai, kad nebūtų per ilgai delsiama – kuo klastinga lėtinė liga yra labiau pažengusi, tuo mažesnė tikimybė, kad pavyks išvengti atviros išsiplėtusių venų operacijos (chirurginės flebektomijos), kuri pasižymi dažnesnėmis komplikacijomis ir sunkesniu pooperaciniu laikotarpiu bei trunka žymiai ilgiau. Pasitaiko atvejų, kai šiuos gydymo metodus tenka kombinuoti. 

 

Vietinis nuskausminimas: operacijos metu pakanka taikyti tik vietinę nejautrą, pacientas beveik nejaučia skausmo ir kitų nemalonių pojūčių. 

 

Geras rezultatas: lazeriu visiškai suardomos pažeistos venos, todėl tos pačios venos daugiau plėstis nebegali. Žinoma, išlieka tikimybė, kad plėsis kitos kraujagyslės, tačiau pačios operacijos klinikinis rezultatas yra tikrai geras, mat stengiamasi pašalinti pačią ligos priežastį, o ne tik jos pasekmes. Trumpai tariant – pašalinamos tik sergančios venos, o kraujas teka sveikosiomis. 

 

Estetiškai priimtinas vaizdas: kadangi atliekami tik nedideli dūriai, tai rezultatas iš tiesų džiugina. Nesusidaro akiai nemielų randų. 

 

Procedūra trunka neilgai: paprastai išsiplėtusių venų operacija lazeriu užtrunka nuo 20 minučių iki valandos (trukmė priklauso nuo pažeidimo lygio, turimos įrangos ir operuojančio specialisto įgūdžių). Pacientas gydymo įstaigoje užtrunka vidutiniškai dvi valandas ir po operacijos iš karto gali stotis ant kojų bei gydymo įstaigą palikti žingsniuodamas.   

"Pašalinus išsiplėtusias venas dingsta ir nemalonūs simptomai – kojų skausmas, tinimas, tempimas, sunkumas. Kojos atrodo gražiau ir sveikiau."

Išlaikomas paciento darbingumas: po operacijos pacientas beveik nejaučia nepatogumų ir gali iš karto dirbti, jei darbas nėra fizinis. Be to, paprastai nejaučiami ir kiti nemalonūs simptomai, pavyzdžiui, kojų skausmas, tinimas, tempimas. Pacientas vėl gali džiaugtis lengvomis ir gražiomis kojomis – taip sugrąžinama ne tik fizinė sveikata, bet ir emocinė ramybė. 

 

Kai kuriems pacientams gali būti nepriimtina procedūros kaina, o kai kuriems ji yra iš viso netinkama ir tenka taikyti kitus gydymo metodus. 

 

Trumpai apie lazerinės operacijos esmę

Lazerines išsiplėtusių venų operacijas atlieka tik patyrę specialistai (kraujagyslių chirurgai). Šis gydymo metodas yra vienas pažangiausių šių dienų būdų grąžinti pacientui sveikas ir estetiškai išvaizdesnes kojas. Operacijos metu papildomai pasitelkiamas ultragarso tyrimas. Jis padeda matyti pažeistas venas iš vidaus ir, naudojant specialius venas ir aplink jas esančius audinius tausojančius šviesolaidžius, negrįžtamai suardomos išsiplėtusių kraujagyslių sienelės. Daugiau plėstis šios venos nebegali ir bėgant laikui jos tampa nebepastebimos (perauga jungiamuoju audiniu). Šis gydymo metodas gali būti kombinuojamas su kitais žinomais būdais, pavyzdžiui, skleroterapija, jei liga nėra labai pažengusi. 

 

Pašalinus išsiplėtusias venas dingsta ir nemalonūs simptomai – kojų skausmas, tinimas, tempimas, sunkumas. Kojos atrodo gražiau ir sveikiau. 

 

Kaip elgtis po lazerinės operacijos

Pooperacinis periodas kiekvienam pacientui yra individualus. Patarimų ir nurodymų visada duoda operuojantis gydytojas ar prižiūrintis personalas. 

 

Dažniausiai rekomenduojama nešioti individualiai pritaikytas kompresines kojines bent dvi savaites ar, dar geriau, mėnesį. Taip pat patariama bent kurį laiką vengti kaitinimosi saulėje ir karštos vonios bei pirties. Skristi neilgus atstumus galima jau tą pačią dieną. Vis dėlto, jei įmanoma, nuo skrydžių geriau bent kurį laiką susilaikyti. Taip pat reikėtų vengti didelių svorių, sunkaus fizinio darbo. Patariama daugiau pailsėti ir atidžiau stebėti savo būklę. 

 

Daugeliu atvejų pooperacinis periodas praeina lengvai ir neskausmingai. Komplikacijos itin retos – ši savybė taip pat turėtų būti priskiriama prie lazerinio gydymo metodo privalumų. 

 

 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Venų varikozė – kaip gydyti namie?

Venų varikozė – išsiplėtusių kojų venų problema, varginanti nemažai žmonių: bent 20 proc. žmonių kada nors turėjo ar turės šią bėdą. Dėl išsiplėtusių kojų venų kojos dažnai ne tik atrodo neestetiškai, bet jas dar ir skauda. Nepaisant to, kad šiais laikais venų varikozei gydyti siūloma įvairių medicininių priemonių, tačiau esama ir natūralių, naminių būdų:

Plačiau:

Venų varikozė – kaip gydyti namie?

+1
  • Varikozė
  • Išsiplėtusios venos
  • Kojų venų ligos
  • Skausmas
  • Kojų venų operacijos

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę
Stomatitas – skausminga ir nemaloni liga
Stomatitas – skausminga ir nemaloni liga Stomatitas – tai minkštųjų burnos audinių (gleivinės) uždegimas. Jis gali apimti įvairias burnos vietas arba kone visą jos gleivinę, pavyzdžiui, skruostus, dantenas, lūpas, gomurį, liežuvį. Burnos gleivinės uždegimas yra skausmingas ir nemalonus pojūtis, galintis daryti neigiamą įtaką valgymui, kalbėjimui. Stipresnis... +2 / 0 +2
8 gydytojos patarimai, kaip gydyti akies miežį. Tikra istorija
8 gydytojos patarimai, kaip gydyti akies miežį. Tikra istorija Akies miežis mane kankino beveik tris metus. Buvau 8-erių, kai savaitei su tėvais išvykome atostogauti į Palangą. Karštomis vasaros dienomis mėgdavau ilgai mirkti jūroje. Didžiąją maudynių dalį praleisdavau panėrusi po vandeniu, rinkdama kriaukles ir akmenukus. Kai baigėsi atostogos ir nenoromis grįžau... 3 +70 / -15 +55
Odos vėžys. Nuotraukos, savitikra ir onkologės komentarai
Odos vėžys. Nuotraukos, savitikra ir onkologės komentarai Kasmet Lietuvoje beveik du tūkstančiai žmonių išgirsta odos vėžio diagnozę. Onkologai įsitikinę, kad odos vėžys – įveikiama liga, tačiau gyvybiškai svarbu laiku pastebėti apgaulingus odos vėžio simptomus. Vis didėjantis odos vėžio susirgimų skaičius rodo, jog lietuviai ne tik piktnaudžiauja saulės spinduliais, bet ir... 2 +56 / -14 +42
Ūminis pankreatitas. Ką turėtų žinoti kiekvienas?
Ūminis pankreatitas. Ką turėtų žinoti kiekvienas? Ūminis pankreatitas – pavojinga kasos liga, galinti sukelti sunkių komplikacijų. Matyt, daugelis žino, kad dažna kasos ligų priežastis – besaikis alkoholio vartojimas. Deja, bet gausaus alkoholio vartojimo problema Lietuvoje itin opi... Ūminį pankreatitą taip pat gali sukelti tulžies pūslės akmenligė, infekcijos, vaistai ar kt... +39 / -6 +33
Pūlinga angina. Kaip gydyti ir kada reikalinga operacija?
Pūlinga angina. Kaip gydyti ir kada reikalinga operacija? Tonzilių uždegimas, dažniau vadinamas angina, gana dažnas susirgimas. Tonzilitą gali sukelti virusai arba bakterijos – tai lemia ligos gydymo metodų pasirinkimą. Paviršinis tonzilių uždegimas praeina per kelias dienas ir sunkesnių simptomų nesukelia, tačiau, jei uždegimas paveikia gilesnius audinius, žmogui tenka kęsti stiprų... +42 / -13 +29
Niežai: varginantys simptomai ir nesudėtingas gydymas
Niežai: varginantys simptomai ir nesudėtingas gydymas Dažną iš mūsų užklumpa itin nemaloni odos liga – niežai. Ši liga sukelia ne tik varginančius simptomus, bet ir subjauroja odą, sukelia antrines infekcijas ir dažnai neigiamai paveikia užsikrėtusiojo socialinį gyvenimą. Kasmet pasaulyje diagnozuojama maždaug 300 milijonų niežų atvejų. Nors niežais dažniausiai užsikrečia... 4 +42 / -14 +28
Apie ką įspėja pleiskanos?
Apie ką įspėja pleiskanos? Su pleiskanomis susiduriame beveik kiekvienas, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties ar rasės. Pleiskanos asocijuojasi su higienos trūkumu, todėl net būdamos nepavojingos, jos itin nemalonios. Šiandien vis labiau rūpinamės savo išvaizda ir norėdami atrodyti nepriekaištingai stengiamės jas kuo greičiau išnaikinti. Ieškome patarimų... 1 +32 / -5 +27
Plaučių uždegimas – klastinga kvėpavimo sistemos liga
Plaučių uždegimas – klastinga kvėpavimo sistemos liga Kasmet plaučių uždegimas nusineša milijonus vaikų ir suaugusiųjų gyvybių. Užsikrėtus šia liga pirmieji požymiai pasireiškia 1–3 dieną (kartais tik praėjus 7–10 dienų). Plaučių uždegimas pavojingiausias vyresnio amžiaus žmonėms ir vaikams iki 3 metų. Nuo plaučių uždegimo nėra apsaugotas nė vienas, todėl ypač... 2 +34 / -9 +25
10 faktų, kurių nežinojote apie šizofreniją
10 faktų, kurių nežinojote apie šizofreniją Šizofrenija – viena sudėtingiausių psichiatrinių ligų. Sukurtas ne vienas filmas, parašytas ne vienas romanas, kurių pagrindinis herojus – šizofrenija sergantis žmogus. Šios ligos simptomatika itin subtili ir nenuspėjama. Pati liga dažniausiai smogia 20–25-aisiais žmonių gyvenimo metais ir dramatiška linkme pakreipia jų... +28 / -6 +22
Skoliozė. Kodėl atsiranda nenormalus stuburo iškrypimas?
Skoliozė. Kodėl atsiranda nenormalus stuburo iškrypimas? Žmogaus stuburas – tai sudėtingas slankstelių, sąnarių, raiščių ir raumenų darinys, todėl jis yra labai lengvai pažeidžiamas. Nieko jau nebestebina pasakymas, kad jei po avarijos pamatote žmogų, kuriam sužeistas stuburas – geriau jo nejudinti. Tačiau gyvenime ne tik avarijos lemia stuburo pažeidimus ir netaisyklingus... +21 / -1 +20