Mano draugas sportuoja, kad numestų svorio, aš – kad užsiauginčiau raumenų. Ar mūsų mityba turėtų skirtis?

Lapkričio 09, 2015
+2
+2 -0

Tikrai taip, norėdami netekti svorio, jei tiksliau – kūno riebalų, energijos turite suvartoti mažiau, negu jos sudeginate. Tam turėsite laikytis tinkamos mitybos ir treniruočių režimo.

Jei sportuojate, kad numestumėte svorio, yra keletas priemonių, galinčių padėti sumažinti kasdien su maistu gaunamą energijos kiekį. Sumažinkite alkoholio ir riebalų vartojimą, nes šie produktai yra itin koncentruotas energijos šaltinis. Taip pat valgykite mažiau saldžių maisto produktų, tokių kaip saldainiai, šokoladas, tortai, sausainiai, ir gerkite mažiau saldžių gėrimų. Be to, nepamirškite reguliariai valgyti sudėtinių angliavandenių turinčio maisto, pavyzdžiui, viso grūdo duonos, ryžių ir makaronų. Tačiau šių maisto produktų porcijos turėtų būti mažesnės nei įprastai. Taip pat turėtumėte šiek tiek vartoti maisto produktų, kurie aprūpintų organizmą svarbiausiais riebalais, pavyzdžiui, riešutų, sėklų ir riebių žuvų.

Baltyminis maistas – vištiena, žuvys, liesa raudona mėsa ir neriebūs pieno produktai – turėtų atsidurti Jūsų lėkštėje kiekvieno valgio metu, nes toks maistas padeda palaikyti tinkamą kūno masę. Valgykite daug įvairių vaisių ir daržovių, tačiau jų porcijos neturėtų būti didelės.

„Dėl savo standartų neatitinkančios išvaizdos nutukę ar antsvorio turintys žmonės gali pradėti nepasitikėti savimi, jaustis nepilnaverčiai, fiziškai nepatrauklūs.”

Plačiau skaitykite:

Nutukimo keliamos grėsmės ir kova su antsvoriu.

 

Norėdami užsiauginti raumenų, turite jėgos pratimus derinti su tinkama mityba, kuri leistų organizmą aprūpinti pakankamu kiekiu baltymų ir suteiktų užtektinai energijos, reikalingos raumenims formuoti.

Daugiausia šios energijos turėtumėte gauti iš daug angliavandenių turinčių maisto produktų. Taip pat nepamirškite į savo mitybos racioną įtraukti maisto produktų, kurie Jūsų organizmą aprūpintų svarbiausiais riebalais, tokių kaip riebios žuvys, riešutai ir sėklos. Baltymai veikia kaip statybinė medžiaga, padedanti formuoti raumenis. Jų turėtumėte suvartoti kiekvieno valgio metu, ypač prieš jėgos treniruotę ir po jos. Vienas paprasčiausių būdų gauti baltymų pasportavus – išgerti neriebaus pieno ar gryno jogurto (pastarasis paprastai turi daugiau baltymų nei įprastas jogurtas).

 

+2
+2 -0
  • Vitaminai
  • Maisto papildai
  • Maisto kramtymas
  • Sporto klubai
  • Treniruotės

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *