Miego trūkumas gali sukelti prostatos problemų.

Gegužės 18, 2018 | L.Varanavičienė
+1
+1 -0

Kiekvienas vyras gali susidurti su šia problema, tačiau dauguma net neįtaria apie ligą, kol dėl negalavimų neapsilanko pas urologą. Būtent tada iškyla gąsdinanti prostatito diagnozė.

Ligos eiga

Prostatitas – priešinės liaukos, esančios prie pat šlapimo pūslės ir apsupančios šlapimkanalį bei suaugusios su jo sienele, uždegimas. Prostatos liauka yra apvalios formos, kaštono dydžio ir tankiai apipinta kraujagyslių bei limfgyslių tinklu. Prostata atlieka dvi pagrindines funkcijas. Pirmoji- ji gamina baltymų ir lipidų turintį prostatos sekretą, esantį spermos dalimi, skatina vyriškų lytinių hormonų gamybą. Antroji – apsauginė: užkerta infekcijai  kelią iš šlaplės. Tačiau būtent su pastarąja užduotimi dažnai nesusitvarko. Priežastys įvairios, tačiau  dažniausiai yra susijusios su anatomine liaukos struktūra ir kraujo tiekimu.

Infekcinės formos uždegimo sukėlėjai yra bakterijos, virusai, mikoplazmos, chlamidijos, trichomonos, grybeliai. Dažnai jauniems vyrams ši liga  susijusi su uretritu, o vyresniems – su prostatos adenoma. Infekcija patenka į prostatą iš šlapimo pūslės, šlaplės ar tiesiosios žarnos per mažojo dubens kraujo ar limfinius indus.

Lėtinis prostatitas gali kamuoti bet kokio amžiaus vyrus, kurių seksualinė veikla yra nepakankama. Kenksmingą poveikį organizmui taip pat atlieka sėdimas gyvenimo būdas, alkoholis ir rūkymas, piktnaudžiavimas pirtimi. Šie veiksniai sumažina imunitetą, trikdo kraujotaką ir limfos cirkuliaciją dubens organuose, sukelia hormoninius pokyčius. Esant tokioms aplinkybėms, infekcija, patekusi į užsistovėjusią spermą, gali iššaukti susirgimą.

Yra rizikos veiksnių, skatinančių lėtinio prostatito paaštrėjimą. Veiksniai:

– imuniteto sumažėjimas dėl bet kokios ligos;

– lėtinės infekcijos šaltiniai (kariesas, tonzilitas ar sinusitas, inkstų ar kepenų ligos);

– hormoniniai sutrikimai;

– peršalimas;

– tuštinimosi sutrikimai, tai gali būti lėtinis vidurių užkietėjimas arba viduriavimas;

– reguliariai nutraukiami lytiniai santykiai;

– reguliaraus fizinio aktyvumo trūkumas ir sėslus gyvenimo būdas;

– lytiniu keliu plintančios infekcijos;

– nuolatinis stresas, pervargimas, miego trūkumas ir sunkus fizinis darbas.

Vienas iš dažniausių  lėtinio prostatito simptomų yra dažnas, skausmingas šlapinimasis, padažnėjęs šlapinimasis naktį, sumažėjusi šlapimo srovė.

Gali atsirasti išskyros iš varpos, erekcijos disfunkcija, kraujas spermoje, skausminga ejakuliacija.

Vyrai skausmą ar maudimą gali jausti įvairiose vietose: tarpvietės srityje, varpos gale, sėklidėse, tiesiojoje žarnoje, apatinėse pilvo dalyse, net nugaroje.

Prostatitas gali išsivystyti staiga, kaip ūminė uždegiminė liga. Šiuo atveju, kyla aštrus skausmas tarpvietėje, virš šlapimo pūslės arba varpos šaknyje, skausmas ir įtempimas šlaplėje, karščiavimas, problemos šlapinantis (dažnas noras šlapintis, šlapimo susilaikymas,  šlapinimasis su kraujo priemaišomis)  ir net skausmai tuštinantis.

 

Sunkus momentas

Dažnai vyrai, net kamuojami varginančiais negalavimais, ilgai nesiryžta kreiptis pagalbos į gydytoją, panikuoja dėl tyrimo tvarkos: gydytojui turės parodyti savo „vyrišką pasididžiavimą“, kurį gydytojas atidžiai apžiūrės ir maigys. Be to, laukia  kraujo ir šlapimo tyrimo procesai, bei specifiniai nemalonūs tyrimai.

Nesigydymas aštrina problemas, susijusias su erekcija, nes procesas apima varpos nervus ir kraujagysles, esančias prostatos srityje. Be to, prostatito apraiškos  smarkiai neigiamai įtakoja vyrų charakterį, jie tampa  nervingi ir irzlūs, nepatenkinti savimi ir gyvenimu.

Daugelis erekcijos disfunkciją išgyvenančių vyrų vis dar nenoriai šneka apie šį sutrikimą. Tačiau jie tikrai nėra vieni - su šia problema susiduria dažnas vyras. Ką reikėtų žinoti apie erekcijos disfunkciją?

Plačiau:

10 faktų, kurių tikriausiai nežinojote apie erekcijos disfunkciją

Ką daryti?

Prostatitą pakankamai sunku gydyti, ypač jei jis apleistas. Svarbiausias gydymo reikalavimas yra griežtas ir tikslus visų rekomendacijų laikymasis. Kovai su liga naudojami antimikrobiniai vaistai, slopinantys patogeninę florą, antibiotikai,  šlapimo pratekėjimą gerinantys ir šlapimo pūslę atpalaiduojantys vaistai, bet tik gydytojas juos parenka, remdamasis duomenų analize ir kitais tyrimais. Gydymo kursas kategoriškai negali būti nutrauktas. Efektyvus vyriškas sprendimas yra Prostamol uno, kuris apsaugo nuo prostatos audinio vešėjimo progresavimo, sustiprina šlapimo srovę, pagerina lytinį pajėgumą.

Gydant prostatitą, veiksmingas prostatos masažas. Jis padeda sumažinti uždegimą ir gerina liaukos  kraujotaką, padidina antibakterinių vaistų efektyvumą. Tačiau masažą ne visada gydytojai skiria. Jis netinka, kai pasireiškia prostatitas ūmioje fazėje, prostatos vėžys, prostatos akmenys,  šlapimo užsilaikymas ir prostatos cista.

Gydymas papildomas kineziterapijos ir imunokorekcijos metodais, aktyvinančiais imuninės sistemos apsaugines jėgas ir padedančiais kovoti su infekcija ir uždegimu.

Jei prostatitas negydomas, infekcija gali išplisti į kitus organus, sukeldama  šlapimo pūslės, inkstų, sėklidžių uždegimą. Prostatos liauka gali  sklerozuotis, dėl ko pablogėja funkcionavimas. Taip pat pasitaiko prostatos abscesas (pūlinys). Ilgalaikės pasekmės yra nevaisingumas ir impotencija.

Prostatito galima  išvengti arba užkirsti kelią jo pablogėjimui, laikantis paprastų taisyklių:

–  reguliariai lytiškai santykiauti;

– dirbant sėdimą darbą, atlikti reguliarią mankštą;

– vengti peršalimų;

– laiku gydyti infekcines ligas (ypač šlapimo organų sistemos);

– vartoti vitaminus (ypač žiemos ir pavasario laikotarpiu);

– periodiškai tikrintis pas urologą;

-tinkamai maitintis.

 

„Vyriški“ vitaminai ant jūsų stalo

Vitaminas A reikalingas spermos  gamybai ir teigiamai veikia lytinius hormonus. Jo daugiausia žaliose morkose ir vištos kiaušiniuose.

Vitaminas B pagerina hormono testosterono  sintezę ir spermatozoidų judrumą. Jo daugiausia  mėsoje ir žuvyje, ruginėje duonoje ir sėlenose.

Vitaminas E  stiprina potenciją ir skatina lytinį brendimą. Jo yra grūduose, riešutuose ir pupelėse. Vitaminas C kelia imunitetą ir libido. Daugiausia citrusiniuose vaisiuose.

Pagrindinis mikroelementas, kurio reikia prostatos liaukoms, yra cinkas. Jis pagerina spermatozoidų gamybą ir kokybę,  padeda išvengti nevaisingumo. Daugiausias jo kiekis yra jūros gėrybėse (austrėse, jūros dumbliuose), graikiniuose riešutuose, moliūgų sėklose, česnake.

+1
+1 -0
  • Erekcijos sutrikimai
  • Erekcijos sutrikimų priežastys
  • Erekcijos sutrikimų gydymas
  • Lytiniai santykiai
  • Lytinis susijaudinimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *