Moterų bėgimo ambasadorė Simona Burbaitė: „Džiaugiuosi save atradusi bėgime“

Birželio 27, 2014 | Judita Malininaitė
+6
+6 -0

Šeštadienį Vilniaus Vingio parke vyks antrasis „AVON moterų bėgimas“, skirtas kovai su krūties vėžiu. Šių metų renginio pamatinė idėja – priminti moterims, kad reikia rūpintis savo gyvenimo būdu ir sveikata, o ypač nepamiršti pasitikrinti dėl krūties vėžio. Moterys rinksis 3 arba 6 km trasą, mažieji renginio dalyviai bėgs 500 m distanciją. Pakalbinome vieną iš moterų bėgimo ambasadorių ‒ gražuolę Simoną Burbaitę, kuri jau ryt pasiryžusi įveikti 6 km trasą. 

Šiais metais moterų bėgimo ambasadorėmis tapo dainininkė Asta Pilypaitė, irkluotoja Milda Valčiukaitė ir tituluota gražuolė, modelis Simona Burbaitė. Grožio konkurse „Mis Visata 2013“ Lietuvai atstovavusi Simona dalijasi mintimis apie bėgimo patirtį ir krūties vėžio profilaktikos svarbą. 

Bėgimo idėja – priminti apie krūties vėžio profilaktikos ir savitikros svarbą bei parodyti, jog rūpintis savo sveikata gali būti lengva ir smagu. Ar tikrinotės ir anksčiau ir kaip dažnai tai darėte, o gal tik tapusi „AVON moterų bėgimo“ ambasadore susimąstėte apie krūties vėžio profilaktikos svarbą? 

Iš tikrųjų tik tapusi „AVON moterų bėgimo“ ambasadore pirmą kartą pasitikrinau dėl krūties vėžio, nes mano metų moterims tai dar nelabai aktualu (kaip vėliau pasakė pati gydytoja), bet atsarga gėdos nedaro. Tačiau visada apie tai susimąstydavau. Raginu ir visas moteris profilaktiškai pasitikrinti bent kartą per metus. 

Kokia jūsų bėgiojimo patirtis, ar seniai bėgiojate? 

Man bėgimas niekada nebuvo malonumas. Paskutinį kartą bėgiojau mokykloje. Vis dėlto, kai gavau pasiūlymą tapti „AVON moterų bėgimo“ ambasadore, nieko nelaukusi pradėjau bėgioti. Iš pradžių sekėsi ne itin gerai, nes nežinojau elementariausių dalykų, bėgiojau kaip mokėjau. Tačiau po treniruotės su maratonininke Rasa Drazdauskaite mano bėgimas įgavo visai kitą kokybę. Dabar man tai tikras malonumas ir esu laiminga, kad atradau save šioje sporto šakoje. 

Kiek planuojate nubėgti šeštadienį, ar tam kaip nors ruošėtės? 

Buvau nusprendusi bėgti 3 km, nes maniau, kad daugiau tikrai neįveiksiu. Tačiau po truputį pradėjau didinti distancijas ir kol kas mano pasiekimas ‒ 7 km. Tad „AVON moterų bėgime“ nusprendžiau bėgti ilgiausią 6 km distanciją. O tam ruošiuosi ne tik bėgiodama 2‒3 kartus per savaitę, bet ir sportuodama sporto salėje. 

Ko palinkėtumėte „MedGuru.lt“ skaitytojoms, kurios ruošiasi dalyvauti maratone? 

Kad dalyvautum tikrame bėgimo maratone reikia labai didelės ištvermės, juk tai 42 km 195 m. Tačiau toms, kurios nori pradėti bėgioti savo malonumui ir palaikyti gražias kūno formas, rekomenduočiau nesistengti šokti aukščiau bambos ir nemėginti įveikti ilgų distancijų per trumpą laiko tarpą. Pasirinkite tą bėgimo tempą ir distanciją, kuri nekelia diskomforto. 

Taip pat labai svarbu sveika mityba ir gera nuotaika. Visas moteris skatinu birželio 28 d. sudalyvauti „AVON moterų bėgime“! 

© Nuotraukos iš asmeninio archyvo ir AVON archyvo 

Taip pat skaitykite:
Krūties vėžio simptomai ir gydymo rūšys »
Ankstyva krūties vėžio diagnostika gelbėja gyvybes »
Sporto pratimai rankoms. Ruošiamės „AVON moterų bėgimui“ »

+6
+6 -0
  • Bėgimas
  • Krūties vėžys
  • Sporto nauda
  • Sporto klubai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *