Kojų nuovargis ir tinimas: kada užteks gelio, o kada verčiau rimtai susirūpinti

Rugpjūčio 08, 2018
+3
+3 -0

Dažna moteris vakare ar net jau popiet skundžiasi maudžiančiomis ir patinusiomis kojomis. Tokia būsena itin nemaloni, o ir nedailiai patinusias kojas norisi prisidengti. Pasak vaistininko Igno Inciaus, tokie nusiskundimai ypač padažnėja šiltuoju metų laiku. „Šia problema besiskundžiančių moterų sulaukiame jau nuo pavasario“, – sako vaistininkas ir pataria, kaip išvengti nemalonių pojūčių bei tinkamai pasirūpinti sveikata.

Pasak I. Inciaus, kojų tinimą bei nuovargį gali lemti ir pavasarį pasikeitusi avalynė, pavyzdžiui, moterų mėgiamos aukštakulnės basutės ar kiti aukštakulniai bateliai. Tiesa, aukštakulnių gerbėjoms gresia kur kas rimtesnės pasekmės nei kojų tinimas: veninio kraujo nutekėjimui itin svarbūs blauzdos raumenys, kurie dirbdami, tarsi pompa, kelia kraują aukštyn.

Avint aukštakulnius blauzdos raumenys būna įsitempę visą laiką, tad nors ir dailiai atrodo, tačiau savo pagrindinės funkcijos nebeatlieka. Tuomet kraujo slėgis poodinėse venose išauga ir praplečia venų sieneles, kurios ilgainiui deformuojasi ir atsiranda mazgai.

Anot vaistininko, venoms kenkia ir sėdimas darbas, tačiau stovimas labiau, todėl svarbu aktyviai leisti bent jau laisvalaikį.  „Būtina judėti, sportuoti, daryti mankštą – tinka bet kas, kas privers veninę kraujotaką dirbti, cirkuliuoti“, – sako I. Incius.

Visgi, derėtų susirūpinti, jei be kojų nuovargio ar tinimo jaučiami tokie simptomai kaip „skruzdėlių bėgiojimas“ ar dilgčiojantis skausmas. „Kartais pokyčiai matomi ir plika akimi – melsvos spalvos venos būna storesnės ir ryškiai matosi paviršiuje. Tai jau ne paprasto nuovargio simptomai ir reikėtų kreiptis į specialistą“, – įspėja vaistininkas.

Pasak I. Inciaus, kenčiant nuo kojų patinimo ir nuovargio, reikėtų vengti alkoholio, riebaus maisto bei rūkymo. „Alkoholis ir riebus maistas siaurina kraujagysles, todėl tai ypač pavojinga venų kraujotakai. Tuo tarpu rūkymas mažina kraujagyslės spindį arba ją siaurina, ko pasekoje ji gali užsikimšti.

Visgi, įtaką daro ir organizmo senėjimo procesai, nes tiesiog suglemba kraujagyslės ir venos, o dėl to kraujas cirkuliuoja prasčiau.  Kojų tinimą lemia ir tam tikros ligos, pavyzdžiui, inkstų nepakankamumas“, – teigia vaistininkas.

Kaip sau padėti?

„...yra nereceptinių preparatų, kurie gerina veninę kraujotaką."

Dažnai girdimas patarimas, kad pavargusias kojas reikėtų iškelti į viršų ir palaikyti gali pasirodyti neįprastas, tačiau pasak I. Jociaus, tai – labai veiksminga: „Puikiai tinka ir šaltas vanduo, vėsus kompresas arba kontrastinis dušas.

Žinoma, yra įvairiausių tepalų, kurie padeda spręsti šią problemą, yra nereceptinių preparatų, kurie gerina veninę kraujotaką. Jie padeda šalinti simptomus ir jaustis geriau, tačiau esant rimtai problemai  – neišgydys.“

Kojų tinimą efektyviai mažina, kraujotaką smulkiosiose kraujagyslėse gerina bei nuo kraujo krešulių susidarymo paviršinėse venose apsaugo ir gelis „Lioton“.

Be jau minėtų patarimų, I. Jocius pataria tiesiog sveikiau maitintis bei aktyviai sportuoti. „Lengvesnė mityba ir fizinis krūvis yra vieninteliai patarimai. Turinčioms antsvorį reikėtų keisti valgymo įpročius ir pakeisti meniu lengvesniais produktais. Esant itin prastai venų situacijai, dieta būtų itin rekomenduotina“, – pažymi vaistininkas.

+3
+3 -0
  • Kojų venų trombozė
  • Sporto nauda
  • Kojų venų ligos

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *