Išsiplėtusių venų gydymo lazeriu esmė, pliusai ir pooperacinis laikotarpis

Spalio 10, 2019 | Rūtelė Foktienė
+2
+2 -0

Kojų venų varikozė yra daugybę žmonių kankinanti lėtinė liga. Džiugu tai, kad dvidešimt pirmame amžiuje šios srities medicina stipriai patobulėjo. Vienas iš veiksmingų ir patikimų išsiplėtusių venų gydymo metodų yra gydymas specialiai tam pritaikytu lazeriu. Pakalbėkime apie šios pažangios technologijos pliusus, esmę ir pooperacinį laikotarpį. 


Išsiplėtusių venų gydymo lazeriu pliusai

Didelis pritaikomumas: lazerinis pažeistų venų gydymo metodas sėkmingai pritaikomas bent devyniasdešimčiai procentų pacientų. Svarbu tai, kad nebūtų per ilgai delsiama – kuo klastinga lėtinė liga yra labiau pažengusi, tuo mažesnė tikimybė, kad pavyks išvengti atviros išsiplėtusių venų operacijos (chirurginės flebektomijos), kuri pasižymi dažnesnėmis komplikacijomis ir sunkesniu pooperaciniu laikotarpiu bei trunka žymiai ilgiau. Pasitaiko atvejų, kai šiuos gydymo metodus tenka kombinuoti. 

 

Vietinis nuskausminimas: operacijos metu pakanka taikyti tik vietinę nejautrą, pacientas beveik nejaučia skausmo ir kitų nemalonių pojūčių. 

 

Geras rezultatas: lazeriu visiškai suardomos pažeistos venos, todėl tos pačios venos daugiau plėstis nebegali. Žinoma, išlieka tikimybė, kad plėsis kitos kraujagyslės, tačiau pačios operacijos klinikinis rezultatas yra tikrai geras, mat stengiamasi pašalinti pačią ligos priežastį, o ne tik jos pasekmes. Trumpai tariant – pašalinamos tik sergančios venos, o kraujas teka sveikosiomis. 

 

Estetiškai priimtinas vaizdas: kadangi atliekami tik nedideli dūriai, tai rezultatas iš tiesų džiugina. Nesusidaro akiai nemielų randų. 

 

Procedūra trunka neilgai: paprastai išsiplėtusių venų operacija lazeriu užtrunka nuo 20 minučių iki valandos (trukmė priklauso nuo pažeidimo lygio, turimos įrangos ir operuojančio specialisto įgūdžių). Pacientas gydymo įstaigoje užtrunka vidutiniškai dvi valandas ir po operacijos iš karto gali stotis ant kojų bei gydymo įstaigą palikti žingsniuodamas.   

"Pašalinus išsiplėtusias venas dingsta ir nemalonūs simptomai – kojų skausmas, tinimas, tempimas, sunkumas. Kojos atrodo gražiau ir sveikiau."

Išlaikomas paciento darbingumas: po operacijos pacientas beveik nejaučia nepatogumų ir gali iš karto dirbti, jei darbas nėra fizinis. Be to, paprastai nejaučiami ir kiti nemalonūs simptomai, pavyzdžiui, kojų skausmas, tinimas, tempimas. Pacientas vėl gali džiaugtis lengvomis ir gražiomis kojomis – taip sugrąžinama ne tik fizinė sveikata, bet ir emocinė ramybė. 

 

Kai kuriems pacientams gali būti nepriimtina procedūros kaina, o kai kuriems ji yra iš viso netinkama ir tenka taikyti kitus gydymo metodus. 

 

Trumpai apie lazerinės operacijos esmę

Lazerines išsiplėtusių venų operacijas atlieka tik patyrę specialistai (kraujagyslių chirurgai). Šis gydymo metodas yra vienas pažangiausių šių dienų būdų grąžinti pacientui sveikas ir estetiškai išvaizdesnes kojas. Operacijos metu papildomai pasitelkiamas ultragarso tyrimas. Jis padeda matyti pažeistas venas iš vidaus ir, naudojant specialius venas ir aplink jas esančius audinius tausojančius šviesolaidžius, negrįžtamai suardomos išsiplėtusių kraujagyslių sienelės. Daugiau plėstis šios venos nebegali ir bėgant laikui jos tampa nebepastebimos (perauga jungiamuoju audiniu). Šis gydymo metodas gali būti kombinuojamas su kitais žinomais būdais, pavyzdžiui, skleroterapija, jei liga nėra labai pažengusi. 

 

Pašalinus išsiplėtusias venas dingsta ir nemalonūs simptomai – kojų skausmas, tinimas, tempimas, sunkumas. Kojos atrodo gražiau ir sveikiau. 

 

Kaip elgtis po lazerinės operacijos

Pooperacinis periodas kiekvienam pacientui yra individualus. Patarimų ir nurodymų visada duoda operuojantis gydytojas ar prižiūrintis personalas. 

 

Dažniausiai rekomenduojama nešioti individualiai pritaikytas kompresines kojines bent dvi savaites ar, dar geriau, mėnesį. Taip pat patariama bent kurį laiką vengti kaitinimosi saulėje ir karštos vonios bei pirties. Skristi neilgus atstumus galima jau tą pačią dieną. Vis dėlto, jei įmanoma, nuo skrydžių geriau bent kurį laiką susilaikyti. Taip pat reikėtų vengti didelių svorių, sunkaus fizinio darbo. Patariama daugiau pailsėti ir atidžiau stebėti savo būklę. 

 

Daugeliu atvejų pooperacinis periodas praeina lengvai ir neskausmingai. Komplikacijos itin retos – ši savybė taip pat turėtų būti priskiriama prie lazerinio gydymo metodo privalumų. 

 

 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Jei Jūsų mažylis turi plokščiapėdystę, pravartu būtų vasarą jam leisti kuo daugiau vaikščioti basomis. Tiesa, pasirūpinkite, jog paviršius, kurį lies mažo vaiko jautrios pėdutės, būtų saugus.

Plačiau:

3 priežastys vasarą pasivaikščioti basomis
+2
+2 -0
  • Varikozė
  • Išsiplėtusios venos
  • Kojų venų ligos
  • Skausmas
  • Kojų venų operacijos

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *