Muzikiniai užsiėmimai kūdikiams – kodėl verta? I dalis

Kovo 21, 2014 | Aurika Kolpakovaitė
+9
+9 -0
1

Manoma, kad vaiko raidai ir vystymuisi teigiamą įtaką daro Mocarto muzika. Kokia Jūsų nuomonė apie tai? 

Iš tikrųjų apie Mocartą kalbama ir rašoma labai daug. Aš pati užduodu sau daug klausimų apie tai – ar kas nors atliko tyrimą, pavyzdžiui, apie Grygo, Bethoveno, Bacho ar kitų kompozitorių muzikos poveikį intelektui, emocijoms ir panašiai. Gal ji veiktų ne mažiau nei Mocarto? Kodėl būtent jam suteiktas toks dėmesys, ar iš tikrųjų tik Mocarto muzikoje yra užkoduoti dalykai, taip stipriai  veikiantys žmogaus sąmonę? Manau, tikrai galima atrasti, kuo ir kitų kompozitorių muzika mums tinka ir kokias smegenų sritis ji veikia. 

Kaip manote, koks šiandien žmonių požiūris į ankstyvuosius muzikinius užsiėmimus kūdikiams? 

Muzikiniai užsiėmimai kūdikiams – kodėl verta. I dalisAnksčiau esu skaičiusi daug straipsnių, kuriuose teigiama, kad tokie užsiėmimai yra mažo vaiko išėjimas į naują aplinką, kuris gali neigiamai atsiliepti vaiko sveikatai, kad tai nereikalinga, nes yra daug dirgiklių, kurių vaikui nereikia. Aš su tuo nesutinku. 

Vaikas, ateidamas į užsiėmimus, atsineša labai daug baimių ir nerimo. Atsidūręs aplinkoje, kur daug veikiama su įvairiomis priemonėmis, kurių jo įprastinėje aplinkoje galbūt nėra, susipažinęs su naujais žmonėmis, pirmiausia jis įveikia tai, kas jį baugina ir neramina. Muzikiniai užsiėmimai vaikams pirmiausia yra savo baimių nugalėjimas – perėjimas per jas ir jų išaugimas. 

Šiandien yra labai daug įvairių centrų, teikiančių muzikinių užsiėmimų paslaugas, ir tai yra gana populiaru. Žmonės, ypač asmeniškai susidūrę su muzikine mažylių veikla ir pastebėję vaikų pokyčius, nebeabejoja tokiais užsiėmimais. Šiandien tikrai yra mažiau abejonių ir skepticizmo. 

Nuo kokio amžiaus patartumėte mamoms su kūdikiais eiti į muzikinius užsiėmimus? 

Savo praktikoje turėjau atvejį, kai mama į užsiėmimus atėjo su dviejų mėnesių kūdikiu. Labai pagyriau mamą už drąsą. 

Iš tiesų manau, kuo anksčiau – tuo geriau. Žinoma, mes negalime apčiuopti ir sužinoti, kas vyksta tokio mažo vaikelio viduje, bet jei jis išbūna visą pamoką visiškai ramus, vadinasi, viskas gerai. Kuo anksčiau žmogus pradeda draugauti su muzika, tuo jos poveikis būna stipresnis. 
 

Muzika yra ypatingas reiškinys, apie kurį galima kalbėti valandų valandas ir visvien atrodys, kad kažkas labai svarbaus liko nepasakyta. Ir tai bus visiška tiesa. Būtent dėl šios priežasties pokalbis su ankstyvojo ugdymo specialiste Lina Kašauskiene įsismarkavo ir išsiplėtė. Todėl kviečiame skaityti antrąją pokalbio dalį, kurioje toliau kalbėsime apie muziką ir mažuosius bei gilinsimės į asmeninę muzikos mokytojos Linos patirtį.

Muzikiniai užsiėmimai kūdikiams – kodėl verta. II dalis

„Pastebėjau, kad mūsų, lietuvių, vaikai labai sunkiai suvokia ir pajaučia, kas yra svingavimas (tas toks melodijos siūbavimas). Mūsų vaikuose to nėra, bet kodėl?‟

Skaitykite antrąją straipsnio dalį –spauskite čia:
Muzikiniai užsiėmimai kūdikiams – kodėl verta? II dalis »

© Linos Kašauskienės nuotrauka iš asmeninio archyvo

1 2
+9
+9 -0
1
  • Vaiko motorika
  • Muzikiniai užsiėmimai kūdikiams
  • Kūdikis
  • Vaiko raidos stadijos
  • Vaikų gydytojai
  • Prekės kūdikiams
  • Prekės vaikams

Susiję straipsniai

  • Puiki mokytoja ir puikus centras seimai Pasaku vaikai. Labai dziaugiames su dukrele atrade sia mokyklele.

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *