Norite išvengti peršalimo ligų? Pasirūpinkite imunine sistema

Vasario 19, 2018 | L.Rimgailė
+7
+7 -0

Lietuvoje padažnėjo peršalimo ligų susirgimo atvejų. Vis daugiau žmonių dėl kosulio, slogos, karščiavimo buvo priversti imti nedarbingumo lapelį ir gydytis namuose…

Imunitetas: įgimtas ir įgytas

Yra skiriamos kelios imuniteto rūšys: įgimtas ir įgytas. Būtent įgimtą imunitetą žmogus gauna iš savo mamos, jis pradeda vystytis dar motinos įsčiose, o štai įgytas imunitetas atsiranda tik laikui bėgant, pvz., esant alergijai žiedadulkėms. Kai žmogus yra alergiškas žiedadulkėms, tuomet jį ima varginti sloga, ašarojančios akys…Vienų imunitetas į visus tokius alergenus reaguoja stipriai, o kitų – tiesiog prisitaiko, tad ir yra vadinamas įgytu imunitetu.

Imunitetas gali būti įgyjamas ir po persirgtų ligų, nes organizmo apsauginius mechanizmus formuoja ir infekcijos su kuriomis tenka susidurti.

Vaikų imunitetui yra ypač svarbūs pirmieji penkeri metai, nes būtent tuo metu bręsta vaiko imuninė sistema, kurią būtina saugoti, stengtis, jog vaikas nesirgtų peršalimo ligomis, neužsikrėstų jomis nuo savo darželio draugų.

"Vitaminas B2 maitina ląsteles deguonimi, padeda susidaryti antikūniams, o štai kitas B grupės vitaminas – B12 padeda gamintis kraujo kūneliams. "

Imunitetas – tai tarsi mūsų organizmo sargas, kuriam būtina skirti ypatingą dėmesį

Kai iš išorės patenka ląstelės, tuomet imunitetas ima reaguoti į tokią svetimą genetinę medžiagą siųsdamas apsaugines ląsteles, o šios bando įsibrovėles naikinti ir pašalinti. Kuo stipresnis imunitetas, tuo greičiau organizmas pašalina įsibrovėlius.

Tai, jog imunitetas nusilpęs, išduoda tokie simptomai kaip dažnas sirgimas ūmiomis kvėpavimo takų infekcijomis, lėtas pasveikimas, dažnai varginančios įvairios alerginės reakcijos, mieguistumas ir dirglumas, gali varginti ir virškinimo sutrikimai.

Žiemos metu dėl nusilpusio imuniteto gali atsirasti peršalimas ar virusiniai susirgimai, pvz., gripas. Virusai yra linkę daugintis drėgnoje ir šiltoje aplinkoje. Būtina laiku imtis gydymo priemonių, nes negydant virusinė liga suteiks kelią atsirasti bakterinėms infekcijoms, kurios vėliau jau gali išprovokuoti įvairias sąnarių, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų ligas.

Gražiausios metų šventės daug kam siejasi su gausiai nukrautais stalais ir tingiu, ištisą dieną trunkančiu sėdėjimu prie jų. Persivalgymas ir virškinimo sutrikimai – vieni nemaloniausių nutikimų, kurių išvengti pavyksta retam.

Plačiau:

3 praktiški patarimai lengvesnėms šventėms

Kas stiprina mūsų imunitetą?

Gyvenimas be streso. Šių laikų žmonės labai daug dirba ir patiria streso,  o tai, žinoma, alina imunitetą, organizmo apsauga peršalimo ligoms mažėja. Tuomet, kai žmogus ima sirgti, įsijungia imunitetas, kurio pagrindinė funkcija būtent ir yra išgirsti tuos pirmuosius peršalimo pavojaus simptomus ir tuo metu, kai reikia, mobilizuoti visas organizmo sistemas, kurios galėtų panaikinti tuos virusus ir bakterijas, kenkiančias mūsų organizmui. Reguliarus miegas, poilsis stiprina mūsų imunitetą.

Teisinga mityba. Kad imunitetas būtų stiprus, turime kasdien gauti reikiamų maistinių medžiagų: vaisių, daržovių, grūdinių produktų, žuvies, mėsos. Itin didelį vaidmenį imuninės sistemos stiprinime atlieka vitaminai A, B2, B6, B12 C ir E. Vitaminas A saugo organizmą nuo infekcijų. Vitaminas B2 maitina ląsteles deguonimi, padeda susidaryti antikūniams, o štai kitas B grupės vitaminas – B12 padeda gamintis kraujo kūneliams. Leukocitų (baltųjų kraujo kūnelių) pagrindinė funkcija yra kova su infekcija.

Apie likusių vitaminų naudą imuninei sistemai daug daugiau kalbama: vitaminas C yra žinomas kaip tikras „sargybinis“, tas, kuris stiprina apsaugines organizmo galias, veikia kaip antioksidantas, kuris saugo žmogų nuo laisvųjų radikalų žalos. Ne ką mažiau imuninei sistemai svarbus ir kitas antioksidantas – Vitaminas E. Žinoma, stiprinant imunitetą nereikėtų pamiršti ir nuolatinio fizinio aktyvumo.

Vietoj išvadų

Lietuvių liaudies išmintis byloja „Ruošk žiemai roges vasarą “. Galbūt panašiai yra ir su mūsų imunine sistemą, kurią privalome stiprinti ne tuomet, kai pasireiškia pirmosios peršalimo ligos, bet tuomet, kai galime save lepinti šviežiais vaisiais t.y. vasarą?

Išties, jei norite nesirgti, tuomet imunitetu turėtumėte rūpintis nepriklausomai nuo sezono. Imunitetui dėmesio reikia skirti kasdien ir nuo pat mažų dienų.

 

+7
+7 -0
  • Virškinimo gerinimas
  • Virškinimo sutrikimai
  • Gripas
  • Sloga ūminė
  • Sloga lėtinė
  • Gripo simptomai
  • Gripo gydymas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *