Problema, apie kurią vyrai vis dar vengia kalbėti atvirai

Lapkričio 15, 2019 | Rūtelė Foktienė
+1
+1 -0

Dažnas vyras nutyli, kad jam ne visada viskas pavyksta lovoje. Dauguma linkę pagalbos ieškoti abejotinos reputacijos internetinėse svetainėse, nors reikėtų pakalbėti su savo partnere ir su šią sritį išmanančiu specialistu. Vis dėlto, galima pastebėti, kad erekcijos sutrikimas nėra jau tokia reta problema. Tai, kad erekcijos sutrikimas kankina ne vieną vyrą, gali tikrai padrąsinti kreiptis pagalbos ir nesigėdyti – tai puikus žingsnis link sėkmingesnio rytojaus. Svarbų vaidmenį vaidina ir moterys – teigiama, kad erekcijos sutrikimas jokiais būdais nėra tik vyro problema, tai – poros problema. 


Kas yra erekcijos sutrikimas?

Trumpai tariant, erekcijos sutrikimas – tai nuolat įvykstantis arba vis pasikartojantis nesugebėjimas pasiekti, o kartais ir (arba) išlaikyti pakankamą varpos erekciją tam, kad lytinis aktas būtų sėkmingas. Jei tai nutinka retkarčiais – sunerimti nereikia, mat taip gali nutikti net ir visiškai sveikam vyrui. Įtaką gali daryti įvairiausi faktoriai – per didelis alkoholio kiekis (arba bet koks jo kiekis), pervargimas, stresas ar jaudulys dėl svarbaus rytojaus. Jei nesugebėjimas pasiekti ir (arba) išlaikyti varpos erekcijos pradeda varginti, verta su gydytoju pasikonsultuoti dėl galimo erekcijos sutrikimo, jo priežasčių ir gydymo galimybių. Lietuvoje tikrai yra puikių šios srities specialistų. 

"Pastebima, kad dažniau nesėkmėmis lovoje skundžiasi tie jauno amžiaus vyriškosios lyties atstovai, kurie neturi nuolatinės partnerės ir kiekvieną kartą baiminasi dėl savo galimybių."

Kodėl erekcijos sutrikimai būdingesni vyresniems vyrams?

Nors šis sveikatos sutrikimas gali aplankyti bet kokio amžiaus vyrą, tačiau pastebima, kad dažniau jis pasitaiko tarp brandaus amžiaus vyriškosios lyties atstovų. Čia reikėtų paminėti lėtinį erekcijos sutrikimą, kuriam didelę įtaką daro organinės kilmės faktoriai, pavyzdžiui, kraujotakos ir kraujagyslių sandaros pakitimai. Linksniuojami tie patys rizikos faktoriai, kaip ir širdies ir kraujagyslių ligų atveju, pavyzdžiui, stresas (nuolatinė nervinė įtampa), rūkymas, alkoholio vartojimas, netinkama mityba (riebus ir mažai vertingas maistas), nepakankamas fizinis aktyvumas. Visa, kas susiję su nesveika gyvensena, skatina ir aterosklerozę, ir cukrinio diabeto pasireiškimą, o šie sveikatos pakitimai, savo ruožtu, daro didelę įtaką ir vyro lytiniam gyvenimui. Erekcijos sutrikimai dažnai signalizuoja apie rimtesnius negalavimus, tad delsti negalima. 

 

Kodėl erekcijos sutrikimai neaplenkia ir jauno amžiaus vyrų?

Būtina pabrėžti, kad pasitaiko ir situacijų, kai gražią šeimą turintis, puikias pareigas užimantis ir stiprus, išvaizdus, savimi pasitikintis (mūsų akimis – sėkmingas) vyras prisipažįsta, kad jį kankina erekcijos sutrikimai. Jauniems vyrams būdingesni psichogeninės kilmės su lytine funkcija susiję sutrikimai. Pastebima, kad dažniau nesėkmėmis lovoje skundžiasi tie jauno amžiaus vyriškosios lyties atstovai, kurie neturi nuolatinės partnerės ir kiekvieną kartą baiminasi dėl savo galimybių. Taip pat didelę įtaką turi nemalonūs gyvenimo sukrėtimai, darbe ir asmeniniame gyvenime patiriamos nesėkmės, įvairūs neigiamos patirties atsiminimai, auklėjimo subtilybės, pasitikėjimo savimi trūkumas. Labai blogai, jei vyro nepalaiko pati moteris – tokias nemalonias akimirkas vyras atsiminti gali labai ilgai ir tai tik trukdys jo seksualinei ateičiai su ta pačia, ar jau netgi su kita moterimi. 

 

 Ar yra sprendimas?

Sprendimas yra, tačiau pirmiausia būtina nustatyti problemos priežastis. Kai kuriais atvejais pakanka nuoširdaus pasikalbėjimo su partnere ar gero poilsio, darbo pakeitimo ir panašiai, o kai kuriais atvejais jau reikia medikamentinio ar dar kitokio gydymo.

Būtina konsultuotis su gydytoju – atlikęs tam tikrus tyrimus jis nuspręs, ar reikia, ir, jei taip, kokius vaistus ar kitas gydymo priemones galima skirti. Šiuo metu sukurta vaistinių preparatų, tinkamų daugumai asmenų ir turinčių tik minimalų nepageidaujamą poveikį, kuris dažnu atveju netgi nepasireiškia.

Gydytojo konsultacija paprastai grąžina asmeninio gyvenimo džiaugsmą. Vėliau gali kilti tik toks klausimas: „Kodėl taip ilgai kentėjau ir nesikreipiau anksčiau?“. 

 

 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Erekcijos funkcijos sutrikimas arba erekcijos disfunkcija yra būklė, kai nepavyksta pasiekti ir (arba) palaikyti reikiamo varpos standumo, reikalingo pilnaverčiam lytiniam aktui atlikti. Ši problema dažnesnė tarp brandaus amžiaus lytiškai aktyvių vyrų, tačiau ji užklumpa ir net labai jaunus vyriškosios lyties atstovus. Kaip erekcija susijusi su bendra organizmo būkle ir kokios jos disfunkcijos gydymo galimybės?

Plačiau:

Apie erekcijos funkcijos sutrikimą ir jo gydymą
+1
+1 -0
  • Vyrų ligos
  • Erekcijos sutrikimai
  • Erekcijos sutrikimų priežastys
  • Erekcijos sutrikimų gydymas
  • Lytinio gyvenimo sutrikimai
  • Lytinis susijaudinimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *