Sergant sloga verta į pagalbą pasitelkti hipertoninį jūros vandenį

Balandžio 16, 2019 | Rūtelė Foktienė
+2
+2 -0

Sloga (arba rinitas) yra nosies ertmių gleivinės uždegimas. Tai dažnai pasitaikantis ir itin varginantis sveikatos sutrikimas, kurio metu užburksta nosis, pasireiškia dažnesnis čiaudulys ir nosies niežulys bei padaugėja išskyrų iš nosies. Gali kamuoti ir kiti simptomai – galvos skausmas, temperatūros pakilimas, bendras negalavimas. Peršalus arba susirgus kvėpavimo takų infekcija sloga pasireiškia beveik visada. Nosies ertmių gleivinės uždegimu dažniau serga vaikai, alergiški pacientai, asmenys su nusilpusiu imunitetu ir tie, kuriems būdingi anatominiai nosies sandaros pakitimai. Nors vyrauja nuomonė, kad sloga praeina savaime ir jos gydyti nereikia, vertėtų pradėti paisyti medikų  nuomonės, kurie teigia, kad negydoma sloga yra gana pavojinga ir komplikuotis linkusi liga. 


Kaip atpažinti slogą?

Pačią slogos pradžią atpažinti visai nesudėtinga – dažniausiai ūminis rinitas prasideda nuo nosies perštėjimo ir sausumo jausmo, atsiranda būdingas nosies kutenimo pojūtis. Padažnėja čiaudulys, gali varginti bendras negalavimo pojūtis, galvos skausmas. Priklausomai nuo to, kas sukėlė slogą, gali padidėti ir kūno temperatūra. Pavyzdžiui, ji paprastai nepakinta, jei sloga kyla dėl alergenų poveikio, tačiau gali pakilti ir labai žymiai, jei rinitas yra vienas iš prasidėjusio gripo simptomų. Pirmosios slogos stadijos metu kvėpavimas dažniausiai sutrinka nežymiai arba visai nesutrinka. Ši stadija trunka nuo kelių valandų iki kelių parų.

Antrosios stadijos metu atsiranda išskyrų iš nosies – iš pradžių jos vandeningos ir gausios, skystos ir skaidrios.

Trečiosios stadijos metu išskyros sutirštėja dėl padidėjusio gleivių ir pūlių kiekio jose. Nosies gleivinė dirginama, ji paburksta, todėl kvėpuoti tampa sudėtinga. Parausta ir oda aplink nosį – aplinkiniams tampa nesunku pastebėti, kad pacientas serga sloga. Nosies išskyrų atspalviai kinta: nuo bespalvių, balkšvų ar pilkšvų iki gelsvų ar žalsvų. Kartais išskyrose pastebima kraujo siūlelių – dažniausiai tai nepavojingas požymis, bylojantis apie smulkiųjų kraujagyslių (kapiliarų) pažeidimus. Svarbu pabrėžti tai, kad kartais visos trys slogos stadijos persipina tarpusavyje ir neturi jokių aiškių laiko rėmų.

Praėjus dar kelioms paroms ūminis rinitas dažniausiai baigiasi. Jei nosies ertmių gleivinės uždegimas trunka ilgiau, jis linkęs pereiti į lėtinę slogą ir gali komplikuotis kitomis ligomis, kurios yra kur kas pavojingesnės (pavyzdžiui, sinusitas, ausų uždegimas, bronchitas). Dėl šių priežasčių gydyti slogą būtina, ypač mažiems vaikams. 

"Jūros vanduo yra naudinga gamtos dovana. Vienas iš paplitusių jūros vandens panaudojimo būdų yra slogos gydymas. Specialiai nosies priežiūrai paruoštą jūros vandens pakuotę verta turėti kiekvienų namų vaistinėlėje."

Į pagalbą verta pasitelkti hipertoninį jūros vandenį

Jūros vanduo yra naudinga gamtos dovana. Vienas iš paplitusių jūros vandens panaudojimo būdų yra slogos gydymas. Specialiai nosies priežiūrai paruoštą jūros vandens pakuotę verta turėti kiekvienų namų vaistinėlėje. Tokių priemonių pasirinkimas šiomis dienomis itin gausus.

Quixx extra yra natūralios sudėties priemonė, skirta mažinti nosies ir sinusų užsikimšimą. Sudėtyje yra jūros vandens, išgauto iš Atlanto vandenyno ir eukaliptų aliejaus. Atlanto vandenyno vandenyje gausu vertingų makroelementų ir mikroelementų. Hipertoninis Quixx extra tirpalas dėl osmosinio slėgio poveikio padeda sumažinti varginantį nosies ertmių užsikimšimą, todėl kvėpuoti pasidaro žymiai lengviau. Eukaliptų aliejus suteikia gaivos pojūtį. Quixx extra veiksmingai suskystina nosies išskyras, todėl jos greičiau pašalinamos.

Ši priemonė rekomenduojama suaugusiesiems, paaugliams ir vaikams nuo 6 metų amžiaus, tačiau ji netinkama jautriems asmenims ir tiems, kurie alergiški jūros vandeniui ar eukalipto aliejui.

Quixx extra talpyklė nedidelė, todėl ją patogu nešiotis su savimi. Unikali pakuotė pritaikyta nesudėtingam vartojimui, o turinys patikimai apsaugotas nuo užteršimo. Dėl Quixx extra vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju arba vaistininku. 

 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Kai papilkėję medžių lapai praneša apie artėjantį šaltuką, o žvarbus vėjas priverčia dar stipriau užsivynioti vilnonį šaliką, tampa akivaizdu: atėjo metas ruoštis šaltajam žiemos sezonui. Jei jus vis dar šildo vasaros prisiminimai ir net baisu pagalvoti apie sniego pusnis ar kumštines pirštines, turime pasiūlymų, kaip pasiruošimą šaltajam metų laikui paversti atpalaiduojančia ir malonia veikla. Dešimt skirtingų procedūrų – dešimt būdų sustiprėti!

Plačiau:

10 būdų, kaip per savaitgalį pasiruošti šaltajam sezonui
+2
+2 -0
  • Peršalimas
  • Sinusitas
  • Alerginė sloga
  • Sloga ūminė
  • Sloga lėtinė
  • Sinusito gydymas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *