Silpnėja vyro potencija? Ką daryti?

Gegužės 15, 2018 | L.Varanavičienė
+1
+1 -0

Daugeliu eksperimentų mokslininkai nustatė, kad pagrindinė vyrų ankstyvos mirties priežastis (vidutinė vyrų gyvenimo trukmė Lietuvoje yra tik  69 metai) yra neatsakingas požiūris į  seksualinę sveikatą. Po pirmųjų seksualinės sistemos sutrikimų stiprioji lytis  patiria stresą,  paranda  psichinę pusiausvyrą. 80% atvejų seksualinės realizacijos nebuvimas  sukelia sunkias depresines būsenas, neurozes, nekontroliuojamos agresijos pasireiškimus.

Tai  logiškai paaiškinama fiziologijos požiūriu: vyriškas hormonas testosteronas, kuris yra svarbus širdies, inkstų, kepenų, nervų sistemos veikimo faktorius, išsiskiria  tik seksualinio intymumo procese.

Vyrai pradeda jausti bendrąjį negalavimą,  neturi pakankamai jėgų savirealizacijai, taip reikalingai  pilnaverčiam gyvenimui. Gaunasi niūrus vaizdas, primenantis užburtą ratą. Kaip išeiti iš jo?

Potencijos silpnėjimas: ar yra panikai priežasčių?

Pirmasis signalas, kad vyriškas organizmas išsiderina, yra potencijos sumažėjimas. Siauresne žodžio prasme potencija yra galimybė pareikšti save kaip tikrą vyrą, turėti galimybę pratęsti giminę, patenkinti moterį. Reguliarus seksualinis gyvenimas  kaip niekas kitas turi gyvybiškai reikšmingą poveikį vyrų organizmui: gerina kraujotaką, teigiamai veikia visų gyvybiškai svarbių organų darbą ir gerina nuotaiką. Visais laikais galinga potencija buvo laikoma didžiausiu dievo palaiminimu ir vienu iš pagrindinių pilnavertiškumo kriterijų. Šiuolaikinėje medicinoje yra keturi potencijos įvertinimo rodikliai:

• lytinio potraukio stiprumas ir kryptingumas;

• erekcijos trukmė ir kokybė;

• meilės akto trukmė;

• laikas tarp dviejų aktų.

Kiekvienas iš šių rodiklių gali būti stiprus, vidutinis, silpnas arba nulinis. Tačiau bejėgiu vyras tampa tik tada, kai neturi lytinio potraukio, nėra erekcijos ir nėra ejakuliacijos. Bet taip iš principo nebūna! Tai reiškia, kad vyrai gali skųstis seksualinio gyvenimo sunkumais,  bet žodis „impotentas” neturėtų būti naudojamas. Ir visi negalavimai 99% atvejų yra visiškai įveikiami. Gydytojų pastangos, mylinčios moters priežiūra ir  valios gebėjimai greitai padės išspręsti šią problemą.

"Avanafilis yra veiksmingas, greitai veikiantis ir gerai toleruojamas erekcijos sutrikimams gydyti skirtas vaistas. "

Lytinis aktas: jausmų ir gyvybingumo kvintesencija

Seksualinis (arba meilės) veiksmas yra daugialypis reiškinys, meilės apotezė, sielų, kūnų, troškimų vienybė. Nenuostabu, kad senovėje s šis ritualas prilygintas aukštam meno lygiui. Netgi  fiziologiniu požiūriu lytinių santykių procesas yra labai sudėtingas ir reikalauja daug energijos.

Koncentruotam, stiprių jausmų impulsui atsako visas organizmas: kvėpavimas tampa greitesnis, padažnėja širdies veikla, padidėja kraujo spaudimas, plečiasi kraujagyslės. Visi rodikliai pasiekia lygį kaip  intensyviausiose sporto varžybose! Kartais greitas kraujo nukreipimas į smegenis kelioms sekundėms netgi sutrikdo  psichines funkcijas.

Orgazmo fazėje pulsas pasiekia 180 smūgių per minutę, o kvėpavimo greitis – iki 40 įkvėpimų per minutę. Vyzdžiai  išsiplečia, akys blizga, veido oda nuo kraujo tėkmės parausta, pojūčiai ir judesiai tampa nevalingi, pakyla temperatūra … ir galiausiai išsiveržia dejonė …

Erekcijos trukmės ilginimas – savotiškas maratonas

Autoritetinga Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), reguliuojanti absoliučiai visas žmogaus gyvybės ir sveikatos sritis, išreiškė savo nuomonę apie tai, kokia turėtų būti lytinio akto trukmė.  Įprasta trukme galima laikyti nuo 3 iki 10 minučių (vidutinė trukmė yra 7 minutės). Viskas, kas neatitinka šių ribų, yra organinis arba funkcinis nuokrypis nuo normos.

Priešlaikinės ejakuliacijos problemos moterims kelia susirūpinimą daugiau nei vyrams. Maža moterų dalis gali pasiekti orgazmą per kelias minutes, dauguma lieka nepasitenkinusios. O juk  seksualinio gyvenimo neatitikimai provokuoja nesutarimus tarp partnerių, kelia vyrų nepilnavertiškumo jausmą, net gali tapti pagrindine porų skyrybų priežastimi. Priešlaikinės ejakuliacijos problemos mastą rodo statistika – nuo jos kenčia iki 40 % vidutinio amžiaus vyrų.

Daugelis erekcijos disfunkciją išgyvenančių vyrų vis dar nenoriai šneka apie šį sutrikimą. Tačiau jie tikrai nėra vieni - su šia problema susiduria dažnas vyras. Ką reikėtų žinoti apie erekcijos disfunkciją?

Plačiau:

10 faktų, kurių tikriausiai nežinojote apie erekcijos disfunkciją

Erekcijos stiprinimas: aukščiau, ilgiau, stipriau

Kol vyras yra stiprus ir nesiskundžia dėl svarbiausios sekso sudedamosios dalies – geros ir ilgalaikės erekcijos, visas kitas intymaus pobūdžio problemas galima spręsti gana lengvai. Tačiau laikui bėgant pasikeičia bendra sveikatos būklė, kyla organizmo sutrikimai, tampantys erekcijos disfunkcijos šaltiniu.

Žmonija sukūrė begalę sprendimų norėdama padėti vyrams. Šiuo metu erekcijoms sutrikimams įveikti siūlomi keturi fosfodiesterazės 5 inhibitoriai – sildenafilis, vardenafilis, tadalafilis ir naujausias šios grupės atstovas – avanafilis. Avanafilis yra  veiksmingas, greitai veikiantis ir gerai toleruojamas erekcijos sutrikimams gydyti skirtas vaistas. Taigi, šių dienų medicina yra visagalė! Tik būtina laiku  kreiptis į specialistus!

Parengė: L.Varanavičienė

+1
+1 -0
  • Erekcijos sutrikimai
  • Erekcijos sutrikimų priežastys
  • Erekcijos sutrikimų gydymas
  • Priešlaikinė ejakuliacija

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *