Skaudinantis taupumas

Lapkričio 02, 2016 | L.Rimgailė
+18
+18 -0

Gyvenime yra daug dalykų, kurie mus skaudina: melas, išdavystė, pavydas…bet ar kada nors susimąstėte, jog skaudinti gali ir taupumas? Ne vietoje ir ne laiku noras sutaupyti išties gali sukelti itin nemalonių jausmų bei pasekmių. Pavyzdžiui, jei pradedate taupyti sveikatos sąskaita. Štai keletas pavyzdžių iš gyvenimo.

„Marija šiandien nusipirko naują vardinę rankinę, suknelę ir batelius. Rytoj ji eis į vakarėlį. Juk negali pasirodyti prastai, tiesa?“,  – klausė Marijos mama savo vyro, Marijos tėvo.

Vyras tik gūžčiojo pečiais, sakydamas, kad laiminga moteris – laimingas vyras. Tačiau giliai širdyje jis jautė, kad tie visi niekučiai, kurie kainuoja didelius pinigus ir kuriuos perka jo šeimos moterys, – tai tikrai nėra pati geriausia investicija.

"... turtingas ne tas, kuris daug uždirba, bet tas, kuris moka mažai išleisti."

Jis žinojo, jog daug geriau yra investuoti į dalykus, kurie turi ilgai išliekamą vertę – namus, geras knygas ar seminarus, sveikatą. Deja, to nesuprato jo šeimos moterys.

Kai Marijos mama susirgo, jauna mergina nežinojo, ką daryti, kad tik padėtų savo mamai kuo greičiau pasveikti.

Atšalus orams Marijos mamą pradėjo varginti skaudama gerklė, sloga, prasidėjo sausas kosulys, o vėliau ir šlapias kosulys atsirado, kuris ilgai tesėsi. Išsivystė plaučių bronchitas. Atsirado aukšta temperatūra. Tai buvo aiškūs lėtinio bronchito simptomai. Nebeliko nieko kito, kaip tik Marijai ir jos tėčiui eiti į vaistinę ir pirkti vaistus sergančiai mylimai moteriai. Vaistai nuo bronchito turėjo Marijos mamai padėti.

Vaistinėje Marijos elgesys gerokai nustebino jos tėtį. Jauna mergina savo mamai nuo bronchito išrinko kuo pigesnius vaistus. Tuomet tėtis jos paklausė:

-Marija, kodėl tu mamai nori pirkti šiuos pigius vaistus? Ar manai, kad jie tikrai padės?
-Na, man atrodo, kad taip. Koks skirtumas? Visi vaistai juk vienodi, ar ne?
-Na, man taip neatrodo, – tarė tėtis.
-Jai padės, šie pigūs vaistai, tikrai padės greičiau pasveikti.
-Nejau išties manai, kad galima sutaupyti sveikatos sąskaita?, – neapsikentęs paklausė Marijos tėtis

Marija tik nuraudo nepratarusi nei žodžio. Tikriausiai, merginai buvo gėda dėl to, jog sau leidžia pirkti brangų vardinį rankinuką, drabužius, batelius, tačiau vos tik susirgus mamai ji ieško pigiausių vaistų.

Kai papilkėję medžių lapai praneša apie artėjantį šaltuką, o žvarbus vėjas priverčia dar stipriau užsivynioti vilnonį šaliką, tampa akivaizdu: atėjo metas ruoštis šaltajam žiemos sezonui. Jei jus vis dar šildo vasaros prisiminimai ir net baisu pagalvoti apie sniego pusnis ar kumštines pirštines, turime pasiūlymų, kaip pasiruošimą šaltajam metų laikui paversti atpalaiduojančia ir malonia veikla. Dešimt skirtingų procedūrų – dešimt būdų sustiprėti!

Plačiau:

10 būdų, kaip per savaitgalį pasiruošti šaltajam sezonui

Priešingą istoriją galima papasakoti apie Sandrą.

Sandra jau nuo mažų dienų buvo mokoma, kad reikia taupyti. Taupyti pinigus, elektrą, vandenį… Jos tėvai jai nuolat kartojo, jog turtingas ne tas, kuris daug uždirba, bet tas, kuris moka mažai išleisti. Ji visą gyvenimą vadovaujasi šia taisykle ir nebuvo nė dienos, kai jos  gyvenime trūko pinigų. Ji žinojo, kam geriau nepataupyti, o kam – galima ir mažiau išleisti.

Jos tėvai ją mokė, kad prieš bet ką perkant reikia gerai apgalvoti. Ji suprato, kad nereikia taupyti savo sveikatos sąskaita, bet lygiai taip pat nereikia ir išlaidauti perkant vaistus. Sandra mokėjo atskirti „pelą nuo grūdų“. Visuomet atėjusi į vaistinę pirkti vaistų ji konsultuodavosi su vaistininku, neprašydavo pačio pigiausio vaisto, tačiau uoliai nagrinėdavo ir lygindavo įvairių vaistų sudėtis, ieškodavo veikliųjų medžiagų medikamentiniuose preparatuose ir juos palygindavo. Ji žinojo, kad vieną kartą atlikusi tokią analizę, kitą kartą ji jau tiksliai žinos, kokius vaistus reikia pirkti. Galės ir kitiems patarti.

Jei šiandien Jūsų paklaustumėme, kuris variantas esate Jūs  – ar Sandros, ar Marijos, tikriausiai, būtų įvairių atsakymų. Tačiau aišku viena  –  nereikia taupyti nei savo, nei artimųjų sveikatos sąskaita.

 

L. Rimgailė

 

+18
+18 -0
  • Peršalimas
  • Sausas kosulys
  • Sveika mityba
  • Homeopatiniai vaistai
  • Kosulys

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *