Susipažinkime su… jorkšyro terjerais!

Sausio 30, 2015 | Kamilė Kogstaitė
+109
+117 -8
8

„Sveiki! Mano vardas – Tipė, esu jorkšyro terjerė. Gyvenu šiame pasaulyje jau aštuonerius metus. Esu smalsi ir energinga, ištikima savo šeimininkams. O šie savo ruožtu skiria man daug laiko: šukuoja mano ilgus švelnius plaukus, kasdien veda pasivaikščioti ir kartu su manimi žaidžia. Esu kilminga, elegantiška, puoštis mėgstanti kalytė. Bet apie viską nuo pradžių…“ Straipsnyje jorkšyrės Tipės lūpomis papasakosime, koks šios veislės šuniukų charakteris ir priežiūra, pasidalinsime trumpa atmintine, skirta jorkšyro terjerų šeimininkams. 

Šiek tiek istorijos

„... jorkšyro terjerų veislės veisėjai siekė išvesti žiurkininką (žiurkių gaudytoją), kurį būtų galima įsidėti į kišenę.“ Jorkšyro terjerai – viena mažiausių šunų veislių. Ši energinga ir guvi dekoratyvinė šunų veislė buvo išvesta 1800 m. Didžiojoje Britanijoje, Jorkšyro rajone. Įdomu, kad jorkšyro terjerų veislės veisėjai siekė išvesti žiurkininką (žiurkių gaudytoją), kurį būtų galima įsidėti į kišenę. Anuomet jorkšyrai tarnavo ir kaip medžiokliniai šunys, kurie sekė lapes ir barsukus. Spėjama, kad jorkšyrams išvesti buvo kryžminami juodi su įrudžiu Klaidsdeilio ir Peizlio terjerai. Taip pat manoma, kad jorkšyrai kadaise buvo kryžminami ir su Maltos bišonais. Tai lėmė jų ilgą kailį.

Deja, daug informacijos apie šių šunų genealogiją nėra, bet nemažai žinoma apie žmones, kurie juos veisė. Tikėtina, kad jorkšyro terjero veisėjai turėjo aiškią rūšies išvedimo viziją ir jiems tai puikiai pavyko įgyvendinti. Jorkšyrų 1932 m. buvo užregistruota tik 300, o dabar jorkų veislė – pati populiariausia pasaulyje. Bėgant laikui šios veislės šunys darėsi vis mažesni ir tapo lyg mados aksesuaru. Ilgainiui jorkšyro terjerams pradėta leisti dalyvauti ir parodose.

Įdomu, kad legendinė kino žvaigždė Audrey Hepburn, vaidinusi garsiajame filme „Pusryčiai pas Tifanį“ (angl. Breakfast at Tiffany’s) savo namuose taip pat laikė jorkšyro terjerą. Šuniuko vardas Ponas įžymybė (angl. Mr. Famous) puikiai atspindėjo mažo, bet stipraus šuns charakterį 

8 m. jorkšyro terjerės Tipės pasakojimas 

Jorkšyro terjerų charakteris 

Jorkšyro terjerų charakteris – draugiškasEsu išvaizdi kalytė, todėl iš karto patraukiu aplinkinių dėmesį. Išvaizda gali sudaryti klaidingą nuomonę, kad esu pasipūtusi, bet iš tiesų taip nėra – esu draugiška ir netgi labai prieraiši. Ištikimai tarnauju savo šeimininkams, drąsiai leidžiu mane kartu pasiimti į miestą ar keliaujant. Retai kada viešumoje rodau savo charakterį – esu inteligentiška ir supratinga. Visiškai nematau bėdos, jei mano namai ankšti – puikiai prisitaikau prie mažų erdvių, nors neneigsiu – mėgstu laisvę ir kailį kedenantį vėją. Ilgi pasivaikščiojimai kaip tik man, nes esu energinga ir kupina jėgų. 

Nors esu nedidelio ūgio, save matau milžinės pavidalu, todėl visada ryžtingai ginu savo teritoriją ir niekada nepasiduodu. Turiu išlavintą klausą, todėl pro mano ausis neprasprūs niekas. Atminkite – niekas! Tiesa, dėl to šeimininkai gali turėti bėdų su kaimynais, nes, girdėdama keistus garsus, mėgstu pakelti balsą. 

Su kitais gyvūnais sugyvenu taikiai: galiu bendrauti tiek su šunimis, tiek su katėmis, tačiau esu labai savininkiška savo šeimininko atžvilgiu. Jei pakliūnu į namus, kuriuose gyvena senbuviai gyvūnai, ne visada galiu prisitaikyti, o kartais nevengiu ir peštynių. Tačiau visgi nesu peštukė. Nors kartais parodau savo kilmingos giminės charakterį, labai greitai prisirišu prie šeimininkų ir atiduodu jiems visą savo mažą jorkšyrišką širdelę.

Jorkšyro terjerų sveikatos būklė, mityba ir gyvenimo trukmė 

Nors esame dekoratyvinė šunų veislė, paprastai gyvename iki 15 metų. Esame smulkūs, maži, todėl su mumis būtina elgtis atsargiai. Reikia vengti grubumo ir saugoti nuo kitų, didesnių už mus šunų. Mūsų svoris paprastai neviršija 3,5 kg. 

Visgi neišvengiame ir kai kurių ligų. Dažniausiai mus užklumpa sąnarių ir klubų problemos, virškinimo sutrikimai, kaulų lūžiai. Dažnai susiduriame su dantų problemomis, nes turime mažą burnytę ir daug dantų. Dažnai kenčiame nuo akmenų susidarymo ant dantų, todėl mūsų dantys turi būti reguliariai valomi, prižiūrimi.

Galimos ir akių infekcijos, jei plaukai virš galvos bus nerišami ir paliekami likimo valiai. Ypač mus kankina kailio susivėlimas ties analine anga, nes tuomet išmatos susivelia į kailį, o tai tikrai nėra patogu ir gali sukelti rimtų tuštinimosi problemų.

1 2
+109
+117 -8
8
 • Veterinarijos klinikos
 • Šunys
 • Šunų veislės

Susiję straipsniai

 • sveiki turiu ziurkena ir labai noreciau jurksyro terjero. pasakykite ka reikia daryti ir ka nereikia daryti., nes as pirksiu jurksyro terjera

 • Mano puseserė per savo gymtadieni prašė jurkšyro teriero.Dar neatėjus gymtadieniui jei ji nupirko.Kai pas ja nuvažiavau jis man kandžiojo pirštus ir tampė megstini.Dar mano klasiokė Arūne turi ta miela šuniuka ir ji jei išrinko varda Gučyte.Dabar aš turiu be veisli šuniuka jo vardas Dikas.Jam 12metu graitei bus 13metu.Jis yra berniukas kai einu pro šalį jis pradeda urgsti taip buna kekviena diena.

  Mano megstamiauses gyvūnas žirgas arba kitaip pasakant arklys.

 • Sveika, norejau paklausti gal zinai kokiais ar kokiu metu laiku kalytes atsiveda jaunikliu?…
  Is anksto dekoju…

 • Laba turime jokera mini dabar jam 2.5 men ar galime duoti obuoliuko nes labai nori

 • Sveiki mes norim pirkt JORKŠYRO TERJERA norečiau paklaust kokių jam reiktu priemoniu.

 • Nupirkom kalyte vaikui, nes turim 3didelius sunis ir su jais jai mazai sunku zaisti. Gailiuosi kad pirkau sios veisles. Myza kai dziaugiasi, myza kai pabari, miza kur papuola. As gyvenu salyje kur +40, tai namuose musu pradejo veistis. Turejau viena vaika, dabar dar viena isigijau. Beprotyste! Cia sunyß kas neturi ka veikti…

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *