Testosterono svarba vyro gyvenime

Liepos 11, 2016 | L.Rimgailė
+18
+18 -0

„Kai užaugsiu, aš būsiu panašus į tėtį“, – sako septynerių metukų Tomukas. Paklausus jo, kodėl jis nori būti panašus į tėtį, berniukas drąsiai atsako: – Man patinka tėčio raumenys, tamsūs plaukai ir barzda, jis visada padeda mamai paimti sunkius pirkinių krepšelius. Žaviuosi tėčiu, jis toks stiprus…

Be abejonės, Tomukas užaugęs irgi bus toks pats stiprus, kaip ir jo tėtis, nes jo didenybė testosteronas – vyriškas hormonas, tikrai atliks savo darbą…

Mažėjant testosteronui vyrai tampa švelnesni?

Tikriausiai nei vienas iš Jūsų nepaneigtumėte, jog jauni vyrai yra kupini pasitikėjimo savimi, kartais ne visoms moterims patinkančio grubaus ir agresyvaus elgesio. Nieko nuostabaus, nes testosterono – vyriškas hormonas reguliuoja tokį vyrų elgesį.

Tačiau viskas keičiasi tuomet, kai vyras tampa tėvu. Mičigano universitete buvo atlikti tyrimai, kurie parodė, jog dar prieš tampant tėvu vyro organizme sumažėja testosterono – jis tampa švelnesniu, jautresniu vyru.

Kuomet vyras tampa tėvu, testosterono kiekis taip pat ima keistis – mažėti. Jei prieš gimstant vaikui vyras dažnai būdavo su draugais, mieliau rinkdavosi azartiškus lošimus ar pasivažinėjimą lenktyniniais automobiliais ar kitas, vyriškas pramogas, tai gimus mažyliui vyras ne tik yra priverstas atsisakyti ar rečiau užsiimti šiais savo hobiais, bet jis išties mieliau renkasi ramų laiką su savo šeima – mylima žmona ir vaikais. Taip yra todėl, kad testosterono kiekis vyro organizme sumažėja, vadinasi, natūralu, kad keičiasi ir jo pomėgiai bei gyvenimo būdas. Tiesa, taip nutinka tik tiems vyrams, kurie turi gerą išsilavinimą.

Kodėl vyrai rizikuoja dažniau nei moterys?

Posakis „Kas nerizikuoja, tas negeria šampano“ labiau tiktų vyrams, nei moteris. Ir vėlgi, taip yra todėl, kad pas vyrus testosteronas – vyriškas hormonas skatina juos rizikuoti, nebijoti klysti ir imtis bet kokių veiksmų savo tikslui pasiekti.

Be rizikos bei agresijos, aukštą testosterono kiekį vyro organizme simbolizuoja ir jo žemas balsas, raumenys, ryškus plaukuotumas, potencija.

Daugelis erekcijos disfunkciją išgyvenančių vyrų vis dar nenoriai šneka apie šį sutrikimą. Tačiau jie tikrai nėra vieni - su šia problema susiduria dažnas vyras. Ką reikėtų žinoti apie erekcijos disfunkciją?

Plačiau:

10 faktų, kurių tikriausiai nežinojote apie erekcijos disfunkciją

Testosteronas reguliuoja vyro seksualinį gyvenimą

Jei vyrą kamuoja erekcijos sutrikimai, gali būti, jog dėl to yra kaltas sumažėjęs testosterono kiekis jo organizme. Yra žinoma, kad testosteronas yra būtinas varpos normaliam funkcionavimui.

Žinoma, ne tik jo didenybė testosteronas reguliuoja vyrų seksualinį gyvenimą.

Kaip pagerinti erekciją?“, – klausia ne vienas vyras. Atsakymas vėlgi slypi vyriškame hormone – testosterone, nes būtent jis taip pat prisideda prie vyro intymaus gyvenimo sėkmes.

Kai kurie iš vyrų sunerimsta, kad, rodos, yra to vyriško hormono testosterono, tačiau vis dar tenka pasukti galvą, kaip pagerinti potenciją? Žinoma, jei reikia, padėti gali medikamentinės priemonės, vaistai erekcijai gerinti (pvz. avanafilis, sildenafilis), tačiau labai svarbu stebėti ir savo kasdieninius įpročius, sveikatą. Tokie veiksniai kaip padidėjęs kraujo spaudimas, rūkimas, fizinio aktyvumo stoka, viršsvoris ar net ilgas sėdėjimas prie darbo stalo, kompiuterio – visa tai kenkia vyro erekcijai, dėl šių priežasčių gali atsirasti impotencija.

"Tyrimai parodė, jog dar prieš tampant tėvu vyro organizme sumažėja testosterono – jis tampa švelnesniu, jautresniu vyru."

Miego ir  fizinio aktyvumo svarba vyrams

Kad kokybiškas miegas yra svarbus ne tik moterims, bet ir vyrams, net nereikia įrodinėti. Tačiau vyrams miegas yra svarbus dėl to, jog jis natūraliai gali pakelti testosterono kiekį organizme. Vyras turėtų miegoti ne mažiau, kaip 7 valandas, nes miegas reguliuoja hormonų pusiausvyrą organizme.

Be miego kitas veiksnys, kuris reguliuoja testosterono gamybą, yra aktyvi fizinė veikla. Labai svarbu, kad vyras judėtų, nepamirštų sportuoti, ypač jei jo darbas yra sėdimas. Dirbdamas sėdimą darbą vyro organizmas atpranta gaminti vyrišką hormoną testosteroną, o štai fiziniai pratimai, bet koks judėjimas, aktyvumas tiesiogiai veikia testosteroną. Yra žinoma, kad sportas paskatina tiesioginį testosterono išskyrimą į kraują.

Taigi, kiekvienas vyras savo gyvenime žino, ką reiškia testosteronas. Vieniems vyrams jis yra itin svarbus (sportininkams), kitiems – savaime suprantamas dalykas – vyriškas hormonas, kuriam, rodos, didelės reikšmės nereikia skirti. Ir visi šie vyrai teisūs. Testosteronas yra ir bus, tik jo kiekis, gali būti, kad laikui bėgant mažės…

+18
+18 -0
  • Erekcijos sutrikimai
  • Nevaisingumas vyrų
  • Erekcijos sutrikimų priežastys
  • Erekcijos sutrikimų gydymas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *