Vaikų karščiavimas

Rugsėjo 03, 2020
0
+0 -0

Kodėl vaikų karščiavimas yra geras ženklas?

Daugeliui tėvų neramu, kai jų vaikas karščiuoja. Tačiau dažniausiai vaikų karščiavimas yra geras ženklas, parodantis, kad organizmas pats mėgina kovoti su ligos sukėlėjais. Pakilusi bazinė kūno temperatūra sudaro neigiamas sąlygas virusams ir bakterijoms, o imuninės sistemos elementams, priešingai, sukuriama palanki aplinka. Dėl šios priežasties gerybinės eigos karščiavimo bijoti nereikia.

Kada temperatūros mažinti nebūtina?

Gydytojai rekomenduoja gerai besijaučiančiam vaikui temperatūros nemažinti tol, kol ji neviršija maždaug 38,5 °C. Žinoma, vaiko būklę reikia akylai stebėti ir į gydytoją kreiptis iš karto, vos tik įtariama, kad mažylio savijauta sparčiai blogėja. Reikėtų nepamiršti, kad vaiką stebėti reikia ne tik dienos, bet ir nakties metu.

O kada temperatūrą mažinti jau rekomenduojama?

Net ir tik šiek tiek pakilusi kūno temperatūra gali priversti mažylį jaustis blogai – jis tampa irzlesnis, blogiau miega, neturi apetito, atsisako gerti, jaučia bendrą diskomfortą. Tokiu atveju reikėtų padėti mažyliui pasijusti geriau ir duoti skausmą bei temperatūrą mažinančių vaistinių preparatų. Gydytojai rekomenduoja mažinti ir aukštesnę nei 38,5 °C, nes tokiu atveju didėja skysčių netekimo ir kitų pavojingų būklių rizika.

Ką dar svarbu žinoti apie vaikų karščiavimo mažinimą?

Būtina žinoti, kad vaistiniai preparatai mažiems vaikams dozuojami ne pagal amžių, o pagal jų kūno masę. Rekomenduojama parinkti tokią farmacinę formą, kad vaikas galėtų saugiai nuryti vaistą, pavyzdžiui, mažiems vaikams tinkamiausia geriamoji suspensija. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su vaiko gydytoju ir (arba) vaistininku.


IBUSTAR, 40mg/ml, geriamoji suspensija vaikams

IBUSTAR, 20mg/ml, geriamoji suspensija vaikams

Nereceptinis vaistas. Ibustar 20 mg/ml geriamoji suspensija, vaikams. Ibustar 40 mg/ml geriamoji suspensija vaikams. Viename geriamosios suspensijos ml yra 20 mg ibuprofeno. Viename geriamosios suspensijos ml yra 40 mg ibuprofeno. Indikacijos: Ibustar yra uždegimą slopinantis ir skausmą malšinantis vaistinis preparatas (nesteroidinis vaistas nuo uždegimo, NVNU), pasižymintis karščiavimą mažinančiomis savybėmis (antipiretikas). Ibustar vartojamas trumpalaikiam simptominiam gydymui: karščiavimo mažinimui; silpno ar vidutinio stiprumo skausmo malšinimui. Ibustar 20mg/ml geriamoji suspensija tinka vaikams, sveriantiems nuo 5 kg iki 29 kg (kurių amžius nuo 6 mėnesių iki 9 metų). Ibustar 40 mg/ml geriamoji suspensija tinka vaikams sveriantiems 10 kg ir daugiau (1 metų ir vyresniems), paaugliams ir suaugusiesiems. Vartojimo būdas.Tinka vartoti tik per burną ir trumpai. Jeigu šio vaistinio preparato vaikams ir paaugliams reikia vartoti ilgiau kaip 3 dienas, arba jeigu ligos požymiai blogėja, reikia pasitarti su gydytoju.

Prieš vartojimą buteliuką reikia stipriai supurtyti. Kontraindikacijos: jeigu yra alergija ibuprofenui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai; jeigu praeityje buvo alerginių reakcijų vartojant acetilsalicilo rūgštį ar NVNU, pvz., bronchų spazmas, astma, nosies gleivinės paburkimas; jeigu buvo odos reakcijų (pvz.: paraudimas, paburkimas, dilgėlinė ar kiti panašūs reiškiniai); jeigu yra neaiškių kraujodaros sutrikimų; jeigu yra ar buvo praeityje skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opa (pepsinė opa) arba kraujavimas (du ar daugiau atskirų įrodytų išopėjimo ar kraujavimo epizodų); jeigu buvo kraujavimas iš virškinimo trakto ar jo prakiurimas, susijęs su ankstesniu NVNU vartojimu; jeigu yra kraujavimas į smegenis arba kitoks kraujavimas; jeigu yra sunkus inkstų arba kepenų funkcijos nepakankamumas; jeigu nustatytas sunkus širdies nepakankamumas; netekus daug skysčių (dėl vėmimo, viduriavimo ar dėl nepakankamo skysčių vartojimo); jeigu yra paskutinis nėštumo trimestras. Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės: Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Ibustar. Šalutinis poveikis gali sumažėti vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką būtiną simptomų kontrolei. Ibustar reikia vengti vartoti kartu su kitais NVNU, įskaitant COX-2 (ciklooksigenazės-2 selektyviuosius) inhibitorius. Jeigu Jūsų vaikui atsiranda skrandžio kraujavimas ar išopėjimas, nutraukite Ibustar vartojimą. Nedelsiant informuokite gydytoją, jeigu atsiranda bet koks neįprastas simptomas pilve. Pastebėjus pirmųjų odos išbėrimo, gleivinės pažeidimo ar kitų padidėjusio jautrumo reakcijos požymių, Ibustar vartojimą reikia nutraukti. Sergant vėjaraupiais reikia vengti vartoti Ibustar.

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie LR SAM el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, nurodytais jos interneto svetainėje www.vvkt.lt
Reklamos paruošimo data: 2021 balandis

0
+0 -0
  • Ibustar
  • geriamoji suspensija vaikams
  • Vaikų karščiavimas

Susiję straipsniai

    Siųsk savo nuomonę

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *