Vaikų peršalimas

Rugsėjo 03, 2020
0
+0 -0

Kas yra vaikų peršalimas?

Peršalimas – tai dažniausia liga, kamuojanti vaikus. Žinoma, kad šaltuoju metų laiku mažylius ji aplanko net 5-10 kartų (vidutiniškai apie 6-8 kartus). Dažniausia peršalimo priežastis – virusai. Peršalimo eiga gana lengva, tačiau ir jį būtina gydyti, ypač vaikams, kuriems net ir paprasčiausia sloga gali komplikuotis į bakterijų sukeltus susirgimus.

Kokie simptomai būdingi peršalimui?

  • Šiek tiek pakilusi kūno temperatūra (dažniausiai neviršijanti 38 ºC);
  • Sloga ir nosies užgulimas;
  • Čiaudulys bei kosulys;
  • Gerklės skausmas ir bendras negalavimas;
  • Kai kuriems vaikams pasitaiko ir virškinimo problemų.

Kaip atskirti paprastąjį peršalimą nuo gripo?

Gripo sukėlėjai taip pat virusai, tačiau jo eiga kur kas sunkesnė. Gripas, priešingai nei peršalimas, prasideda staiga ir jam būdingi raumenų, kaulų, akių skausmai, didelis silpnumas, aukštesnė kūno temperatūra, sausas kosulys, pilvo skausmas, kartais odos bėrimai ir kt. Tuo tarpu peršalimo simptomai yra lengvesni, stiprėja palaipsniui ir paprastai praeina per 7-14 dienų.

Kokie dar sunkumai gali užklupti peršalusį vaiką?

Dėl sutrikusios kvėpavimo funkcijos, gerklės bei kartais pasitaikančio galvos skausmo vaikelis gali būti irzlus, atsisakyti valgyti. Kartais būdingi miego sutrikimai. Dėl šių priežasčių būtina pasistengti, kad peršalimas praeitų kuo lengviau ir nesikomplikuotų rimtesniais sveikatos sutrikimais. Dėl to skiriamas simptominis peršalimo gydymas (virusų antibiotikai neveikia) ir stengiamasi, kad vaikelis jaustųsi geriau, gertų skysčius, kokybiškai miegotų ir lengviau kvėpuotų – taip jis greičiau ir lengviau pasveiks.


IBUSTAR, 40mg/ml, geriamoji suspensija vaikams

IBUSTAR, 20mg/ml, geriamoji suspensija vaikams

Nereceptinis vaistas. Ibustar 20 mg/ml arba Ibustar 40 mg/ml geriamoji suspensija vaikams. Viename geriamosios suspensijos ml yra 20 mg arba 40 ml ibuprofeno. Indikacijos: Ibustar yra uždegimą slopinantis ir skausmą malšinantis vaistinis preparatas (nesteroidinis vaistas nuo uždegimo, NVNU), pasižymintis karščiavimą mažinančiomis savybėmis (antipiretikas). Ibustar vartojamas trumpalaikiam simptominiam gydymui: karščiavimo mažinimui; silpno ar vidutinio stiprumo skausmo malšinimui. Ibustar 20mg/ml geriamoji suspensija tinka vaikams, sveriantiems nuo 5 kg iki 29 kg (kurių amžius nuo 6 mėnesių iki 9 metų). Ibustar 40 mg/ml geriamoji suspensija tinka vaikams sveriantiems 10 kg ir daugiau (1 metų ir vyresniems), paaugliams ir suaugusiesiems. Vartojimo būdas.Tinka vartoti tik per burną ir trumpai. Jeigu šio vaistinio preparato vaikams ir paaugliams reikia vartoti ilgiau kaip 3 dienas, arba jeigu ligos požymiai blogėja, reikia pasitarti su gydytoju. Prieš vartojimą buteliuką reikia stipriai supurtyti. Kontraindikacijos: jeigu yra alergija ibuprofenui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai; jeigu praeityje buvo alerginių reakcijų vartojant acetilsalicilo rūgštį ar NVNU, pvz., bronchų spazmas, astma, nosies gleivinės paburkimas; jeigu buvo odos reakcijų (pvz.: paraudimas, paburkimas, dilgėlinė ar kiti panašūs reiškiniai); jeigu yra neaiškių kraujodaros sutrikimų; jeigu yra ar buvo praeityje skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opa (pepsinė opa) arba kraujavimas (du ar daugiau atskirų įrodytų išopėjimo ar kraujavimo epizodų); jeigu buvo kraujavimas iš virškinimo trakto ar jo prakiurimas, susijęs su ankstesniu NVNU vartojimu; jeigu yra kraujavimas į smegenis arba kitoks kraujavimas; jeigu yra sunkus inkstų arba kepenų funkcijos nepakankamumas; jeigu nustatytas sunkus širdies nepakankamumas; netekus daug skysčių (dėl vėmimo, viduriavimo ar dėl nepakankamo skysčių vartojimo); jeigu yra paskutinis nėštumo trimestras. Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės: Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Ibustar. Šalutinis poveikis gali sumažėti vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką būtiną simptomų kontrolei. Ibustar reikia vengti vartoti kartu su kitais NVNU, įskaitant COX-2 (ciklooksigenazės-2 selektyviuosius) inhibitorius. Jeigu Jūsų vaikui atsiranda skrandžio kraujavimas ar išopėjimas, nutraukite Ibustar vartojimą. Nedelsiant informuokite gydytoją, jeigu atsiranda bet koks neįprastas simptomas pilve. Tokie skausmą malšinantys ir uždegimą slopinantys vaistai, kaip ibuprofenas, ypač vartojami didelėmis dozėmis, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio arba insulto rizikos padidėjimu. Neviršykite rekomenduojamos dozės ir gydymo trukmės.
Vartojant Ibustar buvo pranešta apie sunkias odos reakcijas. Jei jums pasireikštų odos išbėrimas, gleivinių pažeidimas, pūslės ar kitų alergijos požymių, Ibustar vartojimą nutraukite ir nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos, nes tai gali būti pirmieji labai sunkios odos reakcijos požymiai. Sergant vėjaraupiais reikia vengti vartoti Ibustar. Gydymo pradžioje kartu su karščiavimu pasireiškiantis raudonas, žvynuotas, išplitęs išbėrimas su poodiniais gumbeliais ir pūslelėmis, dažniausiai pažeidžiantis odos raukšles, liemenį ir viršutines galūnes (ūminė generalizuota egzanteminė pustuliozė). Jei jums pasireikštų šių simptomų, nutraukite vartojimą ir nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos. Ibustar gal slėpti tokius infekcijos simptomus kaip karščiavimas ir skausmas. Todėl Ibustar gali vėlinti tinkamą infekcijos gydymą, ir dėl to gali padidėti komplikacijų rizika. Tai pastebėta sergant bakterijų sukeltu plaučių uždegimu ir vėjaraupių metu atsirandančia bakterijų sukelta odos infekcija. Jei vartojate šį vaistą sirgdami infekcine liga ir simptomai išlieka arba blogėja, nedelsdami pasitarkite su gydytoju. Ibustar sudėtyje yra benzilo alkoholio. Benzilo alkoholis gali sukelti alerginių reakcijų. Mažiems vaikams padidėjusi rizika, susijusi su kaupimusi.
Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.
Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie LR SAM el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, nurodytais jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Reklamos peržiūros data: 2021 m. rugsėjo mėn.
UAB „BERLIN CHEMIE MENARINI BALTIC“
Jasinskio g. 16a, Vilnius Lt-03163, tel. +370 5 269 19 47, LT@berlin-chemie.com

0
+0 -0
  • Ibustar
  • geriamoji suspensija vaikams
  • vaikų peršalimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *