Erekcijos sutrikimų pasitaiko net ir labai jauniems vyrams

Liepos 05, 2019 | Rūtelė Foktienė
+1
+1 -0

Erekcijos sutrikimai susiję su nesugebėjimu pasiekti arba palaikyti erekcijos. Toks negalėjimas pasiekti ir (arba) išlaikyti varpos standumo lytinių santykių metu gali būti reguliarus arba dažnai pasikartojantis – tuomet galima įtarti erekcijos funkcijos sutrikimus. Retkarčiais taip gali nutikti bet kuriam vyrui, tačiau jei ši problema kamuoja dažnai, tuomet ji gali ypač varginti ne tik patį vyrą, bet daryti žalingą įtaką ir poros santykiams. Pastebima, kad atvejų skaičius pasaulyje nuolat auga – tai priverčia susimąstyti, kodėl erekcijos sutrikimai kamuoja vis daugiau vyrų. Galbūt kalti ne tik gretutiniai sveikatos sutrikimai ar vyresnis amžius, bet ir šiuolaikinis gyvenimo būdas? 


Kas nutinka, kai neįmanoma palaikyti visaverčių lytinių santykių?

Erekcijos sutrikimai iš tiesų gali labai paveikti ne tik paties vyro, bet ir partnerių laimę. Vyras jaučiasi nepilnavertis (sumažėja jo savivertės jausmas), didėja jo patiriama nervinė įtampa (stresas). Kai partneriai negali atsipalaiduoti ir džiaugtis pilnaverčiais potyriais, tuomet pradeda po truputėlį augti nepasitenkinimas lytiniais santykiais, kuris netrukus paliečia ne tik poros emocinį ryšį, bet neabejotinai pakenkia ir bendrai gyvenimo kokybei. Blogiausia tai, kad minėtosios psichologinės priežastys priverčia pakliūti į ydingą ratą ir erekcijos sutrikimų problema tampa dar gilesnė – vyras jaučia nervinę įtampą dėl galimos nesėkmės, o ši nervinė įtampa tik dar labiau didina erekcijos sutrikimų pasireiškimo tikimybę. Dėl šios priežasties būtina drąsiai kreiptis psichologinės pagalbos arba stengtis išvengti nervinės įtampos. 

 

Ar erekcijos sutrikimai gali kilti dėl kitų ligų?

Žinoma, kad taip. Prieš tai minėtosios erekcijos sutrikimų priežastys priskiriamos psichologinėms priežastims. Ne paslaptis, kad yra ir kito pobūdžio priežastys, kurios vadinamos fizinėmis arba organinėmis. Jos susijusios su kitais organizmo sveikatos sutrikimais, pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių pakitimais arba hormonų disbalansu. Šiuo atveju būtina paminėti padidėjusį kraujospūdį ir kitas širdies ir kraujagyslių sistemos ligas, cukrinį diabetą, antsvorį ir nutukimą, šlapimo sistemos ligas (pavyzdžiui, prostatos uždegimą ar inkstų nepakankamumą), metabolinį sindromą, kuris susijęs su testosterono koncentracijos kraujyje pakitimais ir kraujagyslių funkcijos sutrikimais. Senėjimas taip pat turi didelę įtaką. Kai kuriais atvejais erekcija negali būti sėkmingai pasiekiama ir (arba) palaikoma dėl genetinių priežasčių. 

 

Ar galima kažką pakeisti?

Paveldimumo mokslas pakeisti praktiškai bent jau kol kas neturi galimybių, tačiau gali būti koreguojamas gyvenimo būdas, kuris erekcijos sutrikimų prevencijai taip pat labai svarbus. Rekomenduojama atsisakyti alkoholio, tabako, nepiktnaudžiauti vaistais, pakankamai pailsėti, reguliariai užsiimti fizine veikla, vengti nervinės įtampos, sveikai maitintis, stebėti kūno svorį. 

"Jokiais būdais negalima kaltinti tik nesėkmę patiriančio vyro, nes tai – dviejų žmonių reikalas."

Psichologinės priežastys dažniau paveikia jaunus vyrus, o fizinės – vyresnio amžiaus pacientus

Pastebima, kad su kitomis ligomis ir sveikatos sutrikimais susiję reguliarūs ar dažnai pasitaikantys erekcijos sutrikimai būdingesni vyresnio amžiaus vyrams. Psichologinės minimo lytinės funkcijos sutrikimo priežastys paprastai linksniuojamos tarp jauno amžiaus vyrų. Būtina paminėti ir psichines ligas, kurios neabejotinai daro įtaką lytinio gyvenimo kokybei (pavyzdžiui, nerimo sutrikimai, depresija, šizofrenija). Ypač jauniems žmonėms erekcijos sutrikimų pasitaiko dėl menkos patirties ir pirmųjų kartų baimės – tai visiškai normalu, nes reikia ne tik pažinti savo organizmą, bet ir įgauti patirties. Darbingo amžiaus vyrai daug laiko skiria šeimos išlaikymui, jaudinasi dėl savo verslo ar atsakingų pareigų, todėl taip pat gali kilti erekcijos sutrikimų, nes nuolatinis nerimas, stresas ir poilsio trūkumas turi itin žalingą poveikį lytiniam pajėgumui ir bendram organizmo tonuso palaikymui. 

 

Už lytinio gyvenimo pilnavertiškumą atsakingi abu partneriai

Jokiais būdais negalima kaltinti tik nesėkmę patiriančio vyro, nes tai – dviejų žmonių reikalas. Būtina suprasti, kad retkarčiais pasitaikantis nesugebėjimas pasiekti ir (arba) palaikyti varpos standumo gali aplankyti bet kurią porą. Jei šis sutrikimas kartojasi dažnai, tuomet reikia kreiptis į gydytoją ir nesidrovint su juo pasikalbėt. Konsultacijoje apsilankyti gali ir abu partneriai – jei tik vyras to pageidauja ir tai padėtų jam jaustis geriau. Pirmiausia būtina nustatyti priežastis, nuo kurių priklausys ir gydymas (jei tik jis būtinas). Juk svarbiausia – rūpintis savo sveikata. 

 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Daugelis erekcijos disfunkciją išgyvenančių vyrų vis dar nenoriai šneka apie šį sutrikimą. Tačiau jie tikrai nėra vieni - su šia problema susiduria dažnas vyras. Ką reikėtų žinoti apie erekcijos disfunkciją?

Plačiau:

10 faktų, kurių tikriausiai nežinojote apie erekcijos disfunkciją
+1
+1 -0
  • Erekcijos sutrikimai
  • Erekcijos sutrikimų priežastys
  • Erekcijos sutrikimų gydymas
  • Lytinis susijaudinimas
  • Vyrų ligos

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *