Akių traumos

0
+1 -1
1

Akių traumos – tai akies audinių ir funkcijos pažeidimas. Akių traumos sudaro ~15 % visų akių pažeidimų.

Akies traumos pagal pobūdį gali būti skirstomos į mechanines, terminės, chemines, spindulines. Pagal lokaliazciją gali būti skirstomos į junginės, obuolio, vokų, ašarų aparato.

Mechaninės traumos – nesunkus sumušimas (šampano kamščiu, kamuoliu ar kitu buku daiktu. Tokia trauma neperforuoja); nubrozdinimas (medžių šakomis, nagais, įvairiais smailiais daiktais); svetimkūniai (daiktų ar medžiagų atplaišėlės ar gabaliukai, pvz. stiklo gabaliukas); stiprus sumušimas (kai lūžta kaulas, matoma dislokacija, pasislenka akies obuolys); akies obuolio plyšimas jį pradūrus smailiu daiktu.

Terminiai pažeidimai – nudegimas (įkaitę metalai, karšti vandens garai, sprogimas, liepsna) arba nušalimas.

Spinduliniai pažeidimai – dėl intensyvios apšvitos.

Cheminiai pažeidimai – dėl dirginančių cheminių medžiagų (ploviklių, rūgščių, šarmų).

Dažniausiai akių traumas patiria vaikai arba jauni vyrai (iki 25m.). Per metus akių traumas patiria maždaug 7 iš 1000 asmenų, tai yra dažniausia aklumo viena akimi priežastis.

Akių traumos. Simptomai

Akių traumos požymiai priklauso nuo traumos mechanizmo ir nuo to, kokios akies struktūros yra pažeistos. Gali pasireikšti tokie požymiai: akių skausmas, perštėjimas, niežėjimas, deginimas, diskomfortas; gausus ašarojimas; jautrumas ir baimė šviesai; obuolio judesių pakitimas arba nejudrumas; dažnas mirkčiojimas; akies ir aplinkinių audinių patinimas ir paraudimas; kraujavimas; kraujosruvos junginėse; sutrikęs regėjimas (liejimasis, dvejinimasis, susilpnėjęs matymas arba visiškas apakimas), svetimkūnio jausmas pažeistoje akyje; akių vokų patinimas ir kraujosruvos; matomi lūžusių kaulų poslinkiai.

Susiję straipsniai

  • Sweiki.noreciau paklausti.pries 3metus turejau toki iviki.darbe virdamas padaza kurio temperatura virs 90°.spausdamas cilli pasta i ji.pliuksteliojo padazo ar cili i aki.tikslei nesupratau.akis pasidare kraujo spalvos,puse veido istino..skaismas nerealus buvo.po metu kreipeusi pas guditojus del akies skausmu jautrumo swiesai.suprastejusios regos.matau lig per ruka po kontakto su riske swiesa.deginimo jausmas.lik kas butu akyje.ir dabar jau gal 6 kar vueau pas specijalistus ir sviete.tikrino dugna.bet gyditojai abejoja kad tai itakojo tas ivikis.viska tikrinausi anglijoi nes ivikis iviko anglijoi.ir ta akis ten tikrinant su k9mpiuteriunemato baltu taskeliusonuose.tai jie nieko nesako kas is kur tas skausmas ir pan tik teigia kd ne nuo iwikio.ar gali taip buti?su akimis problemu neturejas.

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *