Dakriocistitas

-2
+0 -2

Dakriocistitas – tai liga, kurios metu būna ašarų aparato sudedamosios dalies – ašarų maišelio – uždegimas.

Dažniausia priežastis dėl ko susergama dakriocistitu yra ašarų latako užsikimšimas. Užsikimšus latakui skystis negali ištekėti iš ašarų maišelio, kaupiasi jame, ašarų maišelis išsiplečia, jame tampa puiki terpė veistis infekcijai ir kyla uždegimas. Priežastys, dėl kurių užsikemša ašarų latakas: svetimkūnis, alerginis rinitas (sloga), nosies polipai, iškrypusi nosies pertvara, cistos, užkemšančios lataką, ašarų latako susiaurėjimas dėl uždegiminio proceso, tam tikros virusinės ar bakterinės kvėpavimo takų infekcijos, dažni sinusitai taip pat gali būti ašarų latako užsikimšimo priežastimi.

Kartais tokia būklė gali išsivystyti, kai naujagimiui neišnyksta plėvė ašarų latake ir taip trukdo sekretui nutekėti. Sekretas užsilaiko ašarų maišelyje ir kyla jo uždegimas (tokia būklė pasitaiko maždaug 15 % visų naujagimių).

Kai kurios ligos, pvz., tokios kaip Vėgenerio granulomatozė arba sisteminė raudonoji vilkligė taip pat gali būti dakriocistito priežastimi.

Rizikos veiksniai susirgti dakriocistitu: rasė (juodaodžių nosies kaulas yra didelis, ašarų latakas trumpesnis ir tiesesnis nei baltaodžių, dėl to jiem tokia patologija labai reta), lytis (pastebėta, kad moterys suserga dažniau (70 – 80 % dakriocistito susirgimų diagnozuojama moterims), amžius (serga dažniau naujagimiai arba vyresni nei 40m. amžiaus žmonės).

Dakriocistitas. Simptomai

Jeigu dakriocistitas pasireiškia naujagimiui dėl patologijos ašarų latake, jam pasireiškia tokie požymiai: paraudusi pažeista akis, gausios traiškanos aplink akis, akys smarkiai ašaroja, gali iš jų tekėti pūlingos arba gleivingos išskyros.

Požymiai, pasireiškiantys sergantiems suaugusiems: temperatūros pakilimas, išskyros iš akių, akių paraudimas ir patinimas (akies vidiniame kampe, esančiame prie nosies šaknies), traiškanos, besikaupiančios akių kampuose, akių skausmas arba nepatogumo jausmas, kartais gali sutrikti regėjimas, gausiai skirtis ašaros.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *