Epiglotitas

0
+0 -0

Epiglotitas – ūminis, labai pavojingas antgerklio ir jį supančių audinių uždegimas, dėl kurių patinimo oras negali patekti į žemesnius kvėpavimo takus ir žmogus gali uždusti.

Epiglotitas gali būti sukeliamas sužeidimo (nusideginus labai karštu gėrimu) arba bakterijų. Daugumą infekcinio epiglotito atvejų sukelia H. Influenza bakterija, kiek rečiau streptokokai ar stafilokokai. Užsikrečiama oro lašeliniu būdu nuo sergančio žmogaus.

Rizikos faktoriai susirgti epiglotitu yra: Vyriška lytis – pastebėta, kad vyriškos lyties asmenys serga dažniau; Susilpnėjusi imuninė sistema – sergantiems ŽIV/AIDS, vartojantiems imunosupresinius vaistus, po organų transplantacijų ir kt.;

Neskiepytiems vakcina nuo H. Influenza.

Epiglotitu dažniausiai serga 1–6 m. vaikai, tačiau susirgimas gali pasitaikyti bet kokio amžiaus žmogui.

Epiglotitas. Simptomai

Simptomai pasireiškiantys vaikams: smarkus gerklės skausmas; karščiavimas iki 41 laipsnio Celsijaus; sunkus ir skausmingas rijimas; seilėtekis; švokštimas ir kriokiantis garsas įkvepiant oro; neramus elgesys, sujaudinimas; simptomų palengvėjimas atsisėdus ar pasilenkus į priekį; pamėlusi oda (cianozė).

Simptomai pasireiškiantys suaugusiems: karščiavimas; gerklės skausmas; triukšmingas įkvėpimas; sunkumas ryjant ir kvėpuojant.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *