Pagalba pučiant pilvukui

Sausio 14, 2020 | Rūtelė Foktienė
+1
+1 -0

Kūdikių pilvo pūtimas arba meteorizmas – viena dažniausių problemų, su kuria susiduria jauni tėveliai. Pagalbos būdų tikrai yra. Ne visi gali būti veiksmingi konkrečiam mažyliui, tačiau reikia tikėtis, kad kiekviena šeima atras sau tinkamiausią kelią ramesnių dienų ir naktų link. Šiame straipsnyje pateikiame keletą saugių ir veiksmingų būdų, padedančių palengvinti kūdikių pilvo pūtimo metu patiriamą diskomfortą.

 

Kūdikių meteorizmo požymiai

Pilvo pūtimą atpažinti padeda graudus kūdikio verkimas, kurio, atrodo, neįmanoma numalšinti jokiais įprastais būdais. Vaikelio pilvas būna kietas, jis riečia kojytes, gausiai atsirūgsta ir vis pašalina dujas. Tai nelengvas išbandymas mažyliui, nes besikaupiančios dujos skausmingai tempia žarnyno sieneles ir sukelia labai didelį diskomfortą. Vaikelis jaučia daug nemalonių pojūčių ir kol dar negali to pasakyti žodžiais, tol tiesiog stipriai verkia ir prašosi pagalbos savąja mokama kalba.

 

Masažas rankomis sukamaisiais judesiais

Daugumai mažylių padeda masažas šiltomis rankomis. Prieš procedūrą rankas būtina sušildyti, galima jas patepti kremu (kad būtų švelnesnės), be to, reikia nuimti visus žiedus ar apyrankes, laikrodžius bei patikrinti, ar nagai ne per ilgi. Šis masažas atliekamas švelniai sukant ratus pagal laikrodžio rodyklę – tai daroma atsargiai, per daug nespaudžiant. Šiluma ir švelnus prisilietimas padeda malšinti skausmą ir lengviau pasišalinti žarnyno dujų pertekliui. Verta paprašyti gydytojo arba kineziterapeuto, kad parodytų, kaip taisyklingai atlikti pilvo sienelės masažą. Galbūt jie suteiks ir daugiau naudingų idėjų.

 

Šilumos galia

Skausmą ir nemalonius pojūčius malšina šiluma. Vaistinėse galima įsigyti specialių šilumą palaikančių kompresų ar paketų, pavyzdžiui, vyšnių kauliukų, grikių, linų sėmenų pagalvėlių. Prie pilvuko priglaustas šilumos šaltinis padeda mažinti diskomfortą. Svarbu, kad paketas nebūtų per karštas (negalima jo dėti ant nuogos kūdikio odos) ir būtina laikytis visų saugumo instrukcijų. Nuogą kūdikį galite priglausti ir prie savo nuogo kūno – jis turėtų nusiraminti, nes odos kontaktas ne tik šildo, bet ir suteikia saugumo jausmą.

"Įrodyta, kad skausmą mažina artimas fizinis kontaktas – šiuo atveju svarbu savo mažylio nepalikti sunkią akimirką ir suteikti jam visišką saugumo jausmą. "

Specialūs preparatai simptominiam gydymui

Dujų burbuliukams lengviau pasišalinti padeda Espumisan L geriamoji emulsija. Jos sudėtyje esantis simetikonas skirtas virškinimo trakto sutrikimų, kurie pasireiškia meteorizmu, simptominiam gydymui. Dėl vaisto vartojimo individualiu atveju būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

 

Vandens procedūros

Jei kūdikis mėgsta vandens procedūras, jį atpalaiduoti turėtų ir šilta vonelė. Po jos, tikėtina, mažylis miegos žymiai ramiau. Žinoma, stipriai verkiančio kūdikio į vonelę nesiūloma guldyti. Vaikelis turėtų jaustis taip gerai, kad galėtų saugiai mėgautis šilto vandens teikiamais malonumais.

 

Dviratuko mynimas

Kitas būdas – mankštelė „dviračio mynimas“. Švelniai pritraukiant kūdikio keliukus prie pilvuko ir tai darant pakaitomis paskatinama žarnų peristaltika ir dujų pasišalinimas. Netrukus mažylis turėtų pasijusti geriau. Atlikdami mankštelę nepamirškite maloniai pakalbinti mažylio.

 

Daugiau fizinio kontakto

Kai kuriems vaikams labai patinka būti sūpuojamiems ir „skraidinamiems“ tarsi lėktuvėliams – tai irgi padeda nusiraminti. Įrodyta, kad skausmą mažina artimas fizinis kontaktas – šiuo atveju svarbu savo mažylio nepalikti sunkią akimirką ir suteikti jam visišką saugumo jausmą. Skatinama kuo daugiau jį glausti ir myluoti.

 

Mitybos svarba

Tikėtina, kad kūdikiui pilvelį pučia dėl to, kad valgydamas jis nuryja oro. Reikia stengtis neperalkusį mažylį maitinti ramiai ir taisyklingai, o po maitinimo – padėti jam atsirūgti panešiojant vertikaliai. Pieno mišiniais maitinamiems kūdikiams svarbu parinkti jiems tinkamą produktą, o žindomi kūdikiai krūtį turi ne čiulpti, o žįsti (susidarius vakuumui į skrandį neturėtų pakakti oro). Tėveliams vertėtų pasistengti pasekti, kurie maisto produktai primaitinamiems kūdikiams galimai sukelia papildomų dujų susikaupimą – tokių maisto produktų reikėtų vengti arba jų vartoti labai nedaug ir rečiau. 

 

 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Nuolatinis pilvo pūtimas (meteorizmas) gali būti ne tik nemalonus virškinimo sutrikimų simptomas. Jis gali gerokai pabloginti gyvenimo kokybę. Pilvo skausmas, raižymas ir gurgimas tikrai negali būti lengvos ir sėkmingos dienos palydovais. Kai kuriems pacientams vidurių pūtimas tampa nelengvu psichologiniu išbandymu, apribojančiu galimybę laisvai jaustis viešumoje. Retkarčiais pasitaikantys ir savaime praeinantys meteorizmo epizodai neturėtų prognozuoti jokių sunkesnių sveikatos sutrikimų, tačiau labai dažnai arba nuolat kankinančio pilvo pūtimo priežasčių ieškoti būtina.

Plačiau:

3 pilvo pūtimo priežastys

 

+1
+1 -0
  • Pilvo pūtimas
  • Pilvo kolika
  • Pilvo diegliai
  • Skausmas
  • Vaikų ligos
  • Meteorizmas
  • Vaikų pilvo skausmai
  • Masažas kūdikiui
  • Masažas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *