Glaukoma

0
+0 -0
Tai grupė ligų, kurios pasižymi regos nervo pažeidimu. Regos nervas perduoda informaciją iš akių į smegenis. Jį pažeidus pasireiškia sumažėjęs matymas ar aklumas. Liga prasideda sutrikus akių skysčio gamybai, kai jo gaminama per daug arba skystis yra nepakankamai pašalinamas iš akies. Skystis kaupiasi akyje, didindamas vidinį akies spaudimą. Kartais glaukoma gali prasidėti ir nedidėjant vidiniam akies spaudimui. Glaukoma skirstoma į atvirojo, uždarojo kampo ir įgimtą.

Didesnė rizika sirgti glaukoma yra sergantiems cukriniu diabetu, patyrus akies traumą, akies naviką, jei kažkas iš artimųjų turėjo šią ligą, bei vyresniems nei 40 metų. Pastebėta, kad glaukoma dažniau pasireiškia juodaodžiams. 

Glaukoma. Simptomai

Atvirojo kampo glaukoma pavojinga, kadangi dėl lėto jos progresavimo pacientai nepastebi regos pokyčių ir liga diagnozuojama jau būdama toli pažengusi.

Uždarojo kampo glaukoma sukelia ūmius simptomus, tokius kaip: išplaukęs, neaiškus vaizdas, akies ar aplink ją skausmas, pykinimas, vėmimas, ratilai žiūrint į šviesas. Akys parausta, gali paburkti vokai.

Įgimtos glaukomos atveju, vaikų akys labai ašaroja, yra jautrios šviesai, ilgesnę laiko dalį vaikas būna užsimerkęs ar trina akis. Jei visi džiaugiasi didelėmis kūdikio akimis, galima įtarti ligą, kadangi vienas iš įgimtos glaukomos požymių yra „jaučio akis“ ir padidėjęs ragenos skersmuo.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *