Glaukomos ūmus priepuolis

0
+0 -0

Glaukomos ūmus priepuolis – tai liga, pasireiškianti dėl padidėjusio akių spaudimo. Glaukoma gali būti uždaro arba atviro kampo. Dažniau ja serga vyresnio amžiaus asmenys. Normalus sveiko žmogaus akies spaudimas yra 10-21mmHg (milimetrų gyvsidabrio stulpelio), o esant glaukomos priepuoliui jis gali pakilti net iki 50-70mmHg.

Ne visada yra tiksliai žinoma, kas sukelia glaukomos priepuolį, bet jį gali iššaukti: emocinis stresas, tam tikri vaistai (plečiantys akies vyzdį), itin sunkus ir varginantis fizinis darbas ir krūvis, ilgas buvimas palenkus galvą, ilgas buvimas tamsoje atsimerkus, ilgas buvimas karštoje aplinkoje, alkoholio vartojimas.

Mechanizmas, kaip išsivysto glaukomos priepuolis: akies lęšiukas spaudžiasi prie rainelės ir taip trukdo skysčio nutekėjimą akyje, todėl akies spaudimas labai padidėja, t.y., ištinka ūmus glaukomos priepuolis.

Glaukomos ūmus priepuolis. Simptomai

Asmeniui, kuriam yra ūmus glaukomos priepuolis, pasireiškia tokie požymiai: stiprus diskomfortas ar skausmas akyje (jis gali plisti į pažeistos akies pusės galvos sritį), sergantįjį gali pykinti, jis vemia, būna labai bloga bendra savijauta, krečia šaltis, padidėja arterinis kraujo spaudimas. Priepuolio pažeista akis būna jautri, pakinta jos regėjimo galimybės, ji būna raudona ir ašarota, ligonio akys būna jautrios šviesai, o visas vaizdas būna tarsi per miglą, išplaukęs.

Akies obuolys dėl padidėjusio akispūdžio būna itin kietas ir standus. Jeigu pacientas priepuolio metu mato spalvotas šviesas tarsi vaivorykštę akyje, reikėtų skubiai kreiptis pas gydytoją, kad nebūtų smarkiai pažeistas regos nervas ir neišsivystytų aklumas – visiškas regėjimo praradimas.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *