Insultas (Smegenų infarktas)

-1
+2 -3

Insultas – tai ūmus galvos smegenų pažeidimas, kurį sukelia sutrikusi smegenų kraujotaka.

Smegenys ypač jautrios deguonies ir maisto medžiagų, atnešamų su krauju, trūkumui, todėl kraujotakos sutrikimai smegenyse lemia greitą smegenų ląstelių žūtį.

Išeminis ir hemoraginis insultas. Insultas gali ištikti dėl staiga užsikimšusios smegenų arterijos (išeminis insultas) arba dėl plyšusios kraujagyslės (hemoraginis insultas).

Insultas – liga, vis dažniau ištinkanti ir jaunus žmones

„Limitas, kai dar galima taikyti ankstyvas gydymo priemones, pirmosios 4 val. 30 min., todėl itin svarbu fiksuoti susirgimo laiką.“ 

Išsamiai apie pirmuosius insulto požymius, priežastis ir pirmąją pagalbą:
Insultas – liga, vis dažniau ištinkanti ir jaunus žmones »

Insultas (Smegenų infarktas). Simptomai

  • Sunkumai einant ir judant. Insultą patyręs žmogus gali prarasti pusiausvyrą ir suklupti, gali svaigti galva.
  • Kalbos sutrikimas. Taip pat pasireiškia sunkumai kalbant, neaiškiai tariami žodžiai, gali atsirasti kalbos suvokimo sutrikimų.
  • Veido ir galūnių silpnumas. Staigiai pasireiškęs veido, rankos ar kojos silpnumas ar paralyžius taip pat gali būti insulto ženklas. Ypač jei šie simptomai pasireiškia tik vienoje kūno pusėje (pavyzdžiui, bandant nusišypsoti vienas burnos kampas nusvyra arba keliant abi rankas, viena kyla normaliai, o kita nusvyra).
  • Regos sutrikimai. Suprastėjęs matymas irgi būdingas insultui. Matymas lyg per miglą, dvigubėjimas akyse ar net apakimas gali reikštis vienoje ar abiejose akyse.
  • Staigus, aštrus galvos skausmas. Galvos skausmas, lydimas vėmimo, svaigulio ar sąmonės sutrikimo, taip pat gali būti insulto simptomas.
     

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *