Katarakta

0
+0 -0

Tai akyje esančio lęšiuko sudrumstėjimas. Kai sudrumstėja lęšiukas ar jo  dalis, jis nepraleidžia šviesos iki tinklainės. Tinklainė – tai nervinių ląstelių sluoksnis, kuris užfiksavęs patekusią į akį šviesą, siunčia nervinius signalus į smegenis ir padeda suvokti, ką matome. Tad katarakta, neleisdama šviesai laisvai patekti į tinklainę, sukelia regėjimo sutrikimus.

Katarakta dažniausiai pasireiškia žmonėms virš 60 metų ir siejama su natūraliu senėjimo procesu bei sutrikusia lęšiuko medžiagų apykaita. Gali išsivystyti po akių  traumos ar uždegimo, po tam tikrų vaistų vartojimo (pvz.: steroidų). Kartais pasitaiko įgimta katarakta naujagimiams. Saulės perteklius, rūkymas, diabetas taip pat sukelia didesnę riziką vystytis kataraktai. 

Katarakta. Simptomai

Katarakta turėtų būti įtariama, kai pastebimas beskausmis progresuojantis regos blogėjimas, tačiau liga iš pradžių gali ir nesukelti jokių simptomų. Regos praradimas vystosi lėtai ir pradžioje pasireiškia neaiškiu, miglotu matymu, žiūrint į saulę ar lempas aplinkui matyti ratilai, dėl to darosi sunkiau vairuoti naktį. Sergantieji pradeda dažnai keisti akinius ar kontaktines linzes. Gali būti matomas dvigubas vaizdas vienoje akyje. Pradedant vystytis kataraktai, kartais pasitaiko neilgas trumparegystės pagerėjimas. 

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *