Orchitas

+1
+1 -0

Orchitas – tai vienos ar abiejų sėklidžių uždegimas. Ši liga dažniausiai siejama su kiaulytę (epideminiu parotitu) sukeliančiu virusu. Maždaug vienas iš trijų berniukų, sirgusių kiaulyte, suserga ir orchitu.

Be kiaulytės viruso, šią ligą sukelti gali ir bakterijos (dažnai lytiškai plintančių ligų atstovai –gonorėjoschlamidiozės sukėlėjas). Orchitas paprastai išsivysto kaip bakterinio epididimito (prielipo uždegimo) komplikacija. Kitos priežastys, dėl kurių bakterijos gali patekti į sėklides, – šlapimo takų anomalijos, ilgalaikis kateteris šlapimo pūslėje, prostatos uždegimai.

„Sėklidžių skausmas gali būti daugelio sutrikimų pirmasis simptomas. Kartais jis gali įspėti net ir apie labai sudėtingas būkles.“

Plačiau skaitykite čia:
Kokios ligos gali sukelti
sėklidžių skausmą? » 

Orchitas sergant kiaulyte dažniausiai prasideda po 4–6 dienų nuo kiaulytės simptomų atsiradimo. Gerai yra tai, kad susirgimai tiek kiaulyte, tiek orchitu sumažėjo dėl vaikų skiepijimo nuo kiaulytės viruso.

Rizikos veiksniai

Labai svarbūs rizikos faktoriai – seksualiniai įpročiai, tokie kaip dažnas lytinių partnerių keitimas, anksčiau turėta lytiškai plintanti liga, lytinis partneris, sergantis lytiškai plintančia liga.

Rrizika didesnė vyresniems nei 45 metų amžiaus vyrams, tiems vyrams, kurie nebuvo vakcinuoti nuo kiaulytės. Taip pat vyrams, kuriems dažnesnės šlapimo takų infekcijos ir tiems, kurie turėjo šlapimo takų ar lytinių takų operacijų.

Orchitas. Simptomai

Orchito simptomatika paprastai prasideda labai greitai ir netikėtai. Atsiranda vienos arba abiejų sėklidžių patinimas, sėklidės pasidaro skausmingos. Skausmas apibūdinamas kaip vidutinis arba stiprus.

Pacientams nepatogu sėdėti, jaučiamas diskomfortas, sėklidžių jautrumas gali tęstis kelias savaites ar mėnesius.

Retkarčiais atsiranda pykinimas, gali pakilti temperatūra, atsirasti išskyrų iš varpos. Skausmas gali būti jaučiamas sueities metu, ejakuliuojant, taip pat šlapinantis. 

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *