Trachoma

0
+0 -0

Trachoma – tai lėtinė bakterinė akių junginės infekcinė liga. Ji plinta tiesioginio kontakto būdu, jei bakterijos patenka į akis ar ant akių vokų. Ligą taip pat gali pernešti įvairios muselės. Ja taip pat galima apsikrėsti per sergančio žmogaus nosies ar gerklės sekretą ar juo apkrėstus reikmenis ar rankšluosčius. Šią ligą sukelia bakterija Chlamydia trachomatis, kurios tam tikri serovarai gali sukelti akių pažeidimą, o kiti serovarai sukelia lytinių organų ligas.

Trachoma yra labai užkrečiama liga, kuri dažniausiai pakenkia abi akis. Liga prasideda nuo nedidelio akių ir jų vokų perštėjimo ir dirginimo, o vėliau progresuoja į regos sutrikimus ir akių skausmą. Trachoma yra pati dažniausia pasaulyje aklumą sukelianti priežastis, kurios galima būtų išvengti.

 

Liga yra itin būdinga 4-6 metų vaikams, moterys ja serga 2-6 kartus dažniau nei vyrai. Nustatyti ir kiti trachomos rizikos veiksniai, didinantys šios ligos išsivystymo tikimybę. Tai: skurdas, tankus apgyvendinimas, prastos sanitarinės sąlygos, prastas geriamo vandens tiekimas, didelis įvairių muselių paplitimas vietovėje, išviečių nebuvimas. 

Trachoma. Simptomai

Pirmieji trachomos požymiai yra tokie: švelnus akių ir jų vokų niežulys bei sudirgimas, gleivingos ar pūlingos išskyros iš akių. Ligai progresuojant simptomai sunkėja: atsiranda jautrumas šviesai, išsiliejęs vaizdas, akių skausmas. Šiai ligai ypač imlūs yra maži vaikai, tačiau jiems ši liga progresuoja labai lėtai, todėl ilgai būna nepastebima. Trachoma labiau pažeidžia viršutinį voką, nei apatinį.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *