Trumparegystė

0
+0 -0

Trumparegystė, kitaip žinoma kaip miopija, yra regos sutrikimas kuomet spinduliai, perėję akies optinę sistemą susifokusuoja prieš tinklainę, akies vietą atsakingą už vaizdų matymą, todėl toli esantys daiktai atrodo išsilieję, o arčiau esančių daiktų vaizdas susidaro tiesiai ant tinklainės ir iš arti daiktai neatrodo išsilieję. Skiriamos dvi ligos formos: ašinė- kuomet vaizdo susidarymas tinklainėje sutrikęs dėl akies obuolio formos pasikeitimo – akies ašies ilgis būna didesnis, nei normalios akies (akies obuolys ovalesnės formos), tai būdinga mokyklinio amžiaus vaikams, kuomet akies obuolio augimas pats sparčiausias. Kita trumparegystės forma – refrakterinė, kuomet sutrinka pusiausvyra tarp lęšiuko ir ragenos šviesos fokusavimo galimybių.

Trumparegystė. Simptomai

Neryškiai matomi toli esantys objektai, pavyzdžiui vaikai skundžiasi nematantys kas parašyta mokykloje ant lentos. Tačiau arti esantys daiktai ar užrašai matomi gerai.

Žiūrint į tolį savaime prisimerkiama – pereidami trumparegės akies optinę sistemą lygiagretūs spinduliai telkiasi prieš tinklainę susidarančiame židinyje, dėl sklaidos ratų vaizdas tinklainėje susidaro neaiškus, o prisimerkus sklaidos ratai itin sumažėja, kitaip tariant – vaizdas paryškėja, būtent dėl to trumparegiai, be akinių žiūrėdami į tolį prisimerkia.

Trumparegiai taip pat gali dažniau skųstis galvos skausmais ar „musytėmis“ -judančiais juoduliukais regėjimo lauke.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *