Žandikaulio sąnario išnirimas

+2
+3 -1

Žandikaulio sąnario išnirimas – tai sąnario, jungiančio apatinį žandikaulį su smilkinkauliu, dislokacija. Šis sąnarys yra priešais ausį, netoli jos apatinės dalies.

Sąnarį sudaro du kaulai (apatinis žandikaulis ir smilkinkaulis), sąnarinis diskas ir sąnarį prilaikantys raiščiai. Šios jungties tipas yra rutulinis, tai reiškia, kad smilinkaulyje yra duobė, į kurią įsistato apvalus apatinio žandikaulio sąnarinis paviršius.

Šio sąnario dėka žmogus judina apatinį žandikaulį į viršų ir į apačią. Kai plačiai išsižiojama, sąnario struktūros išsiskiria, o apatinio žandikaulio atauga su sąnariniu paviršiumi juda į priekį. Užsičiaupiant viskas grįžta į savo vietas. Jei struktūros nebegali grįžti į savo vietas, diagnozuojamas sąnario išnirimas. Neretai aplinkinius raumenis sutraukia spazmas, neleidžiantis sąnariui atsistatyti.

Priklausomai nuo to, į kurią pusę dislokavosi apatinio žandikaulio atauga, išnirimai skirstomi į priekinius, užpakalinius, viršutinius ir šoninius.

Priekiniai išnirimai. Būdingi patyrus traumą, plačiai žiovaujant, atliekant bendrąją nejautrą, traukiant dantis, vemiant, ištikus traukulių priepuoliui. Jie yra patys dažniausi.

Užpakaliniai išnirimai. Gali įvykti dėl tiesioginio smūgio į smakrą, nukritus ant žemės ar traumų metu.

Viršutiniai išnirimai. Įvyksta po tiesioginio smūgio į smakrą iš apačios, jei žmogus smūgio metu buvo šiek tiek prasižiojęs.

Šoniniai išnirimai. Būdingi lūžus apatiniam žandikauliui įvairių traumų metu. 

Žandikaulio sąnario išnirimas. Simptomai

Bendri žandikaulio sąnario išnirimų simptomai yra tokie: žmogaus žandikaulis fiksuotas kokioje nors neįprastoje padėtyje ir jis negali jo pajudinti.

Esant priekiniam išnirimui sergantysis bus plačiai išsižiojęs ir negalės užsičiaupti.

Jeigu lūžo žandikaulis, bus matoma mėlynė odoje ir patinimas. 

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *