Dantų balinimas: naujos priemonės prieš senas

Gegužės 26, 2016 | L.Rimgailė
+21
+21 -0

Akinamai balti dantys – ne, tai ne šūkis iš reklaminio klipo. Tai šių dienų realybė, mada, kuria seka daugybė žmonių. Ir ne tik pasaulinės žvaigždės iš tolo spindi savo holivudiškai balta šypsena.

Ne, ne tik jie, žinomi ir garsūs žmonės, turi tokias baltas šypsenas. Ir mes, paprasti žmonės, norime baltų dantų. Ir turime! Pabandome visiems lengvai prieinamas priemones vardan baltesnių dantų.

Dantys – brangi investicija į save

Tie, kas bent kartą pravėrė odontologo ar kito dantų specialisto gydymo kabineto duris puikiai žino, kad dantys, jų taisymas ir prižiūrėjimas yra tikrai labai brangūs malonumas. Su baime einame pas odontologą, kuomet aplanko danties skausmas. Tiesa, kartais bandome išvengti vizito pas odontologą. Skauda dantį? Maža problema, nes dažnai vaistai nuo danties skausmo padeda numalšinti tą nemalonų skausmą.

Su baime sėdame ir balintis dantų. Sakome, kad pakaks burnos higienos, nuo jos juk ir taip dantys taps baltesni.

Taip, keletą savaičių po burnos higienos dantys išties būna baltesni, tačiau praėjus keletui savaičių dantų spalva ima keistis. Ją keičia kava, kurią tikrai kiekvieną rytą geria dauguma žmonių, raudonas vynas, kuriuo nevengiame taip pat pasimėgauti savaitgaliais ar tiesiog vakarais, po sunkios darbo dienos.

Ir taip dantų spalva ima keistis. Tiesa, verta paminėti, jog kiekvienas žmogus turi individualią dantų spalvą. Laimingi tie, kurie genetiškai turi ne gelsvesnius, bet baltesnius dantis. O ką daryti tiems, kurie nori plačiai šypsotis ir taip pat parodyti savo baltus dantis?

"Laimingi tie, kurie genetiškai turi ne gelsvesnius, bet baltesnius dantis."

Balinamosios dantų pastos

Yra žinoma, kad balinamosios dantų pastos dažniausiai dantis pašviesina tik vienu skalės atspalviu. Tiesa, labai svarbu yra nepamiršti reguliariai valytis dantų. Šiomis dienomis labai populiarūs elektroniniai dantų šepetėliai taip pat puikiai atlieka savo darbą ir padeda mums dantų balinimo procese – jie greičiau ir efektyviau pašalina ant dantų susikaupusias apnašas.

Kai kurių balinamųjų dantų pastų sudėtyje yra sodos. Maistinė soda – puiki balinimo priemonė, tad kartais žmonės, siekdami dar geresnio balinamojo efekto, pabando ne tik dantų pastą su soda, bet ir paprastą sodą dėti ant dantų kaip balinimo priemonę. Rezultatai?

Pažeisti dantys, suplonėjęs dantų emalis. Be to, dantenos po tokio balinimo gali imti kraujuoti.

Jei vargina kraujuojančios dantenos ar nemalonus burnos kvapas, nors ir skiriate pakankamai dėmesio dantų priežiūrai, pats laikas išbandyti paprastas, bet efektyvias priemones. Dažna vis dažnėjančių apsilankymų pas stomatologą priežastis gali būti netinkamas ar netaisyklingai naudojamas dantų šepetėlis. Šiame straipsnyje rasite svarbiausias kasdienės dantų priežiūros namuose taisykles.

Plačiau:

10 patarimų, kaip prižiūrėti dantis namų sąlygomis

Kodėl kai kurios naminės dantų balinimo priemonės yra mums pavojingos?

Pavojinga dantų balinime yra ne tik maistinė soda, bet ir vandenilio peroksidas. Vandenilio peroksidas šviesina emalį ir šalina dantų apnašas. Nieko tokio, jei žmogus naudoja dantų pastą su vandenilio peroksidu. Problemos ir pavojus atsiranda tuomet, kai jis namų sąlygomis bando pasidaryti vandenilio peroksido balinimo skystį.

Toks skystis sukelia dantų jautrumą. Dauguma žmonių, kurie pabandė šį balinimo metodą teigia, kad jų burnoje buvo jaučiamas nemalonus deginimo pojūtis, tarsi degtų pačios dantenos.

Dantų balinimo, ar jis būtų atliekamas naminėmis priemonėmis, ar profesionaliai, vienas iš didžiausių šalutinių poveikių yra po balinimo atsirandantis dantų jautrumas, ypač jaučiamas tada, kai geriama karšti ar šalti gėrimai.

Danties emalio pažeidimai, o vėliau atsirandantys kariesas ir ėduonis yra dar viena priežastis, kuomet dantų balinimui naudojamos įvairios rūgštys ar chemikalai gali sukelti tokias problemas.

Dantų balinimas lazeriu

Balinimas lazeriu yra greita ir efektyvi dantų balinimo procedūra, vos 30 – 45 min. ir štai, jau galite džiaugtis akinančiai balta šypsena. Tiesa, ši procedūra nėra pigi.

Verta atsiminti, kad nepakeitus savo gyvenimo įpročių, teks į odontologo kabinetą vis sugrįžti. O kaip ilgai džiaugsitės baltais dantimis priklausys tik nuo jūsų. balti dantys po balinimo lazeriu išliks priklausys nuo kiekvieno iš jūsų individualiai.  

Išvados

Siekiant labai greito ir efektyvaus dantų balinimo efekto reikėtų pabandyti dantų balinimo lazeriu procedūrą. Tačiau reguliariai valomi dantys su profesionaliomis, balinančiomis dantų pastomis ir kas pusmetį daroma burnos higiena taip pat gali puikiai pasitarnauti norint turėti baltesnius dantis. Ne tik baltesnius, bet ir sveikesnius. 

O ką renkatės Jūs?

 

 

 

+21
+21 -0
  • Dantų balinimas
  • Dantų implantavimas
  • Dantų akmenys
  • Odontologija
  • Dantų kariesas
  • Dantų ėduonis
  • Dantų gydymas
  • Odontologai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *