Žvairumas

0
+0 -0

Žvairumas – tai toks regėjimo sutrikimas, kuomet abi akys arba viena akis yra nukrypusi nuo regos centro ir bendro fiksacijos taško. Toks sutrikimas gali būti įgimtas arba įgytas. Fiziologinis žvairumas – žvairumas pasitaikantis vaikams iki dviejų mėnesių amžiaus dėl judesių koordinacijos stokos. Žvairumas gerokai dažniau pasitaiko vaikams nei suaugusiems, vaikų žvairumas sudaro 60–80 % visų atvejų. Žmogus gali žvairuoti nuolatos arba tik kartais. Žvairumas gali pasireikšti tik vienoje akyje (tokiu atveju nusilpsta žvairuojančios akies rega, nes smegenų regos centrai gauna impulsus tik iš sveikos akies) arba žvairuoti gali abi akys pakaitomis (tokiu atveju jos nesusilpnėja).

Priežastys gali būti įvairios: dėl paveldimumo, esant įnervacijos sutrikimams, esant netaisyklingam raiščių ar raumenų prisitvirtinimui arba raumenų paralyžiui, dėl toliaregystės, dėl akies įgimto arba įgyto (pvz. dėl kataraktos, auglių) nusilpimo. Taip pat žvairumas gali pasireikšti sergant tam tikromis ligomis, tokiomis kaip Dauno sindromas, cerebrinis paralyžius.

Žvairumas. Simptomai

Žvairavimo simptomai: vienos arba abiejų akių nukrypimas nuo centro (fiksacijos taško); greitas akių nuovargis; galvos svaigimas; dvejinimasis akyse; regos susilpnėjimas pažeistoje akyje; akių obuolių judesių sutrikimai; akies voko ptozė (nusileidimas); vyzdžių išsiplėtimas; galvos pasukimas į vieną pusę.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *