10 vedybų tradicijų iš viso pasaulio

Sausio 29, 2016
+11
+11 -0


Vestuvių ritualai

Žiedų sumainymas skirtingose kultūrose susijęs su įvairiausiomis tradicijomis, papročiais bei ritualais, įskaitant ir seną posakį, kad per jungtuves „turi būti kas nors sena, kas nors nauja, kas nors skolinta ir kas nors mėlyna“. Aptarsime keletą vedybų tradicijų (be baltos suknelės ir nuometo) iš viso pasaulio.

Drabužių keitimas

Šių laikų Kinijoje nuotakos renkasi ne vieną suknelę, o tris. Pirmiausia – tradicinę kinų stiliaus suknelę (qipao arba cheongsam), siuvinėtą siaurą suknelę, kuri tuoktuvėms dažniausiai siuvama iš raudono audinio, nes kinų kultūroje raudona – stiprybės, sėkmės spalva. Vėliau nuotaka gali persirengti baltą pūstą suknelę, su kuria derėtų ir amerikietiškose vestuvėse – tai duoklė populiarioms vakarietiškoms tendencijoms. Galiausiai nuotaka išsmunka iš šventės persivilkti trečią kartą, šįkart – savo pasirinktos spalvos kokteilinę suknelę.

"Prieškario laikotarpiu vergai vyrai ir moterys apie santuoką paskelbdavo kartu peršokdami per šluotą."

Dažytos rankos

Nuotaka indė, prieš atiduodama savo ranką vyrui, su draugėmis ir šeima rankas bei pėdas pasipuošia įmantriais ornamentais. Šie laikini raštai piešiami augaliniais dažais iš chna ir jie išlieka kelias savaites. Chna ornamentai nepaprastai sudėtingi, juos nupiešti trunka valandų valandas, neskaitant laiko, kurį nuotaka turi laukti, kol chna pasta išdžiūs. Ta proga rengiamas chna vakarėlis, todėl procesas pasidaro gerokai linksmesnis, draugės bei šeimos nariai tuo metu padeda nuotakai, jei pastarajai ko nors prireikia, kol ji gražinama.

Šokinėjimas per šluotą

Daugelyje kultūrų, pradedant keltų, baigiant romėnų (ar romų), kaip viena iš jungtuvių tradicijų yra paprotys peršokti per šluotą. Šokinėjimas per šluotą šiomis dienomis itin populiarus afroamerikiečių vestuvėse. Tradicija susiformavo vergijos laikais, kai vergų vyrų ir moterų santuokos nebuvo oficialiai tvirtinamos. Prieškario laikotarpiu vergai vyrai ir moterys apie santuoką paskelbdavo kartu peršokdami per šluotą.

Mazel Tov! Sveikinimai!

Stiklo daužymas žydų vestuvėse, kai jaunikis ceremonijai baigiantis pėda sumindo taurę – miglotas šaknis turinti tradicija. Kai kurie tikina, kad dūžtantis stiklas simbolizuoja didžiosios Jeruzalės šventyklos sugriovimą 70 m. pr. Kr., o kiti teigia, kad dūžtantis stiklas primena, jog džiaugsmas visada turi būti užgrūdintas. Bet kuriuo atveju dūžtantis stiklas tą dieną dažniausiai garantuoja laimę, nes sudaužius taurę, svečiai šūkčioja „Mazel tov!“ („Sėkmės!“)

Pamergės – jaunos mergaitės

Karališkos šeimos vedybos Jungtinėje Karalystėje pasižymi išskirtiniu pamergių parinkimu. Paprastai nuotakos palydovės yra jaunos merginos, ne nuotakos bendraamžės. Karalienės Elžbietos II vestuvėse 1947 m. pamergių buvo aštuonios, visos jaunesnės už tuomet dvidešimt vienerių nuotaką. Dianos jungtuvėse pamergių buvo penkios, jauniausiai tebuvo penkeri, vyriausiai – septyniolika. Karališkoji nuotaka Kate Middleton savo vestuvėms 2011 m. pasirinko dar jaunesnes, lydėti prie altoriaus ji pakvietė savo būsimo vyro krikšto dukterį ir Camillos Parker Bowles anūkę – abiem tuomet tebuvo treji.

Peruietiškas žiedo traukimas iš torto

Peru netekėjusios vestuvių šventės viešnios dalyvauja kiek saldesniame procese nei nuotakos puokštės gaudymas. Prie kaspinų rišami papuošalai kišami tarp vestuvių torto sluoksnių. Prieš jį pjaustant, kiekviena pasirenka po kaspiną ir traukia. Prie vieno iš kaspinų pririštas netikras vestuvinis žiedas. Tą kaspiną pasirinkusi viešnia, sakoma, ištekės kita.

Karvės skerdimas

Tradicinės Zulu genties tuoktuvės išsiskiria ryškiomis spalvomis ir nuotakos bei jaunikio šeimų šokiais. Kaip daugelis nuotakų visame pasaulyje, taip ir Zulu genties merginos vestuvių dieną gali pradėti apsivilkusios vakarietišką baltą nuotakos suknelę, tačiau po ceremonijos bažnyčioje persirengia tradiciniais genties apdarais. Tradicinėje ceremonijoje jaunikio šeima sveikindama nuotaką skerdžia karvę. Jaunoji į karvės skrandį deda pinigų, taip patvirtindama, kad nuo šiol yra tos šeimos dalis.

Kofeinas labai greitai patenka į organizmą, tačiau lygiai taip pat greitai iš jo pašalinamas. Ši medžiaga daugiausia apdorojama kepenyse, taigi jos laikas organizme yra sąlyginai trumpas. Vidutiniškai prireikia maždaug 5–7 val., kad pusė suvartoto kofeino būtų pašalinta iš organizmo. Praėjus 8–10 val., jo organizme telieka 25 %. Daugumai žmonių vienas ar du puodeliai kavos, išgerti rytą, naktį nesukelia miego problemų.

Plačiau:

Ar kofeinas tikrai kenksmingas bandančioms pastoti moterims?

Džiaugsmingos procesijos

Libanietiškos vestuvės prasideda muzika, šokiais ir džiaugsmingu šūkavimu prie jaunikio namų durų. Tai – triukšminga tradicinė procesija (zaffe), kurioje dalyvauja draugai, šeima, kartais profesionalūs muzikantai, šokėjai. Ši grupė lydi jaunikį prie nuotakos namų, paskui juos išlydi šūkaudami palinkėjimus, mėtydami gėlių žiedlapius.

Išpirka už nuotaką

Jaunikiai rusai už nuotakas privalo „atidirbti“. Prieš vestuves jaunikis atvyksta į mylimosios namus ir prašo jos rankos. Pastarosios šeima bei draugai juokais nesutinka jos duoti, kol būsimas vyras neatsidėkos dovanomis, pinigais, papuošalais ar paprasčiausiai nusižemindamas. Jaunikiai priversti nevykusiai šokti, minti mįsles, įvykdyti visokias netikusias užduotis, kad įrodytų savo vertę, pavyzdžiui, turi pervystyti lėlę. Sužavėjus nuotakos draugus ir šeimą savo išpirka, jaunikiui leidžiama susitikti su būsima žmona.

Batų išpirka

Rusai išsiperka nuotakas, o pakistaniečiai turi susimokėti, jei nori išsaugoti savo batus. Po pakistanietiškų vestuvių jaunieji grįžta namo, kur vyksta veido atidengimo ceremonija. Šeima ir draugai virš jaunųjų poros laiko žalią skarą ir veidrodį, nes nuotaka nusisega šydą, kuris dengia jos veidą visos ceremonijos metu. Kol pora vienas kitą nužiūrinėja, nuotakos giminaičiai paslepia jaunikio batus ir reikalauja pinigų, jei tas nori juos susigrąžinti.

+11
+11 -0
  • Moterų ligos
  • Įgimtos moters lyties organų anomalijos
  • Tarpusavio santykiai
  • Lytiniai santykiai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *