Visame pasaulyje populiarią Dukano dietą sudaro keturi etapai: ataka, kaita, įtvirtinimas ir galutinė stabilizacija. Jos sumanytojas prancūzas gydytojas dr. Pjeras Dukanas (Pierre Dukan) teigia, kad šiuose etapuose ir slypi dietos veiksmingumas, mat jos besilaikantis žmogus turi galimybę stabilizuoti savo svorį ir niekada nebepriaugti numestų kilogramų. Gydytojui pritaria ir mūsų pašnekovė ‒ biuro vadovė Toma. Besilaikydama Dukano dietos mergina atsikratė nepageidaujamo svorio ir pakeitė mitybos įpročius.
Kadangi laikantis dietos visada kyla daugybė klausimų, atsakymus į juos siūlome išgirsti iš pirmų lūpų ir pristatome interviu su dietą išbandžiusia Toma.
Jei dar nežinote, kas yra Dukano dieta, spauskite čia: |
Kodėl pasirinkote būtent Dukano dietą?
Kartą gatvėje sutikau savo buvusią kolegę, kuri anksčiau turėjo antsvorio, bet tądien atrodė labai puikiai. Mes išsikalbėjome. Iš pradžių ji net neįvardino, kad laikėsi Dukano dietos. Tiesiog papasakojo principus, o aš pradėjau ieškoti informacijos. Atradau, kad tai Dukano dieta, perskaičiau knygą. Dieta atrodė gera, nes nesiūlė badauti, kažko specialiai daryti. Įtikino tai, kad dietos laikytis reikia ne dvi savaites, kaip dažniausiai būna, o ilgą laiką, todėl ji pasirodė mažiausiai žalinga.
Ar laikėtės panašių baltyminių dietų (Atkinsono, Kremliaus, japoniškos)? Ar galėtumėte palyginti, kuo Dukano dieta skiriasi nuo kitų baltymų pagrindu sudarytų dietų?
Prieš kokius dvejus metus laikiausi japoniškos dietos. Dietos pagrindą sudaro baltymai kartu su daržovėmis (kaip Dukano dietos antrasis etapas, – aut. past.). Tačiau tos dietos minusas tas, kad suskaičiuotas kiekis, kiek gali suvalgyti vieno valgymo metu, ir nurodyti konkretūs produktai, kurių negali pakeisti. Net jeigu nenori kažko valgyti, esi priverstas, todėl kankiniesi.
O Dukano dieta lengvesnė – yra sudarytas sąrašas produktų, kuriuos gali vartoti. Tiesiog valgai kada nori ir ką nori, žinoma, iš sąrašo. Japoniška dieta gana drastiška, nes labai mažai suvalgai, gauni mažai kalorijų ir gãli jaustis silpnumas. Taip pat nevalgai pusryčių. Dukano dietos metu visada jautiesi sotus, nes baltymus organizmas virškina ilgiau. Jeigu pusryčiams suvalgai varškės su lašiša, keturias valandas apie maistą net negalvoji.
Susidaro įspūdis, kad šios dietos reikia laikytis labai ilgai. Pavyzdžiui, įtvirtinimo etapo trukmė apskaičiuojama numestus kilogramus padauginus iš dešimties. Vadinasi, jeigu numetei 7 kg, vien įtvirtinimo etapas truks 70 dienų?! Kiek laiko jums užteko kantrybės jos laikytis ir kokių rezultatų pavyko pasiekti?
Pirmasis yra atakos etapas. Kuo mažiau svorio nori numesti, tuo mažiau yra tų grynųjų baltymų dienų. Tačiau tokių dienų gali būti nuo vienos iki penkių, ne daugiau. Aš norėjau numesti 5 kg, vadinasi užteko dviejų baltymų dienų. Atakos metu per dvi dienas nukrenta apie vieną kilogramą. Knygoje aiškinama, kad taip yra dėl to, kad organizmas negauna druskų ir, kadangi geri daug vandens, viskas išsivalo ir to kilogramo netenkama.
Jei ieškote pirmo Dukano dietos etapo meniu, spauskite čia: |
Po dviejų dienų atėjo antrasis etapas – kaita. Jis truko apie 30–35 dienas. Šiame etape gali 5 dienas valgyti vien baltymus, kitas 5-ias baltymus kaitalioji su daržovėmis. Tačiau pats dietos sumanytojas Dukanas, kad būtų lengviau, siūlo maistą kaitalioti kas dieną: vieną dieną valgyti vien baltymus, o kitą ‒ baltymus su daržovėmis. Rezultatas nuo to nenukenčia. Per kaitaliojimą man nukrito apie 3 kg.
O jei ieškote antro Dukano dietos etapo meniu, spauskite čia: |
Po kaitos etapo eina įtvirtinimas. Vienas numestas kilogramas ‒ dešimt įtvirtinimo dienų (Toma numetė 4 kg, vadinasi įtvirtinimui turėjo skirti 40 d. – aut. past.). Bet įtvirtinimo etapas lengvesnis, nes galima per dieną suvalgyti vieną vaisių, atsiranda tokių produktų kaip makaronai, kuriais galima mėgautis ne daugiau porą kartų per savaitę.
Taip pat galima turėti keletą šventinių vakarienių, t. y. pilnų vakarienių: salotos, mėsa su daržovėmis, vyno taurė, desertas. Tačiau išlieka grynų baltymų ketvirtadieniai. Mano dieta šiame etape nutrūko, nes prasidėjo atostogos ir aš pritrūkau motyvacijos.