Apie Dukano dietą iš pirmų lūpų. Tomos istorija

Balandžio 11, 2014 | Viktorija Dačinskaitė
+25
+30 -5

Krevetės

Dukano sudarytas valgiaraštis atrodo labai brangus (tigrinės krevetės, upėtakis, kalakutiena, lašiša). Ar skaičiavote, kiek jums kainavo laikytis šios dietos? 

Neskaičiavau, bet akivaizdžiai pajaučiau, kad pinigų apsipirkimui išleisdavau gerokai daugiau, nei paprastai. Baltyminis maistas kainuoja daugiau nei, pavyzdžiui, makaronai, kruopos. Jei pirkdavau žuvį, tai šviežią, nes šaldyta neturi nieko vertingo, o šviežia brangiai kainuoja. Be to, šviežios žuvies ir geros mėsos ne visur nusipirksi. 

Teko skaityti, kad didelis kiekis baltymų labai apkrauna organizmą. Įvairiuose forumuose Dukano dietos besilaikančios moterys skundžiasi skrandžio, inkstų, širdies skausmu, silpnumu, galvos svaigimu, energijos stygiumi. Ar jums pasireiškė kokie nors šalutiniai požymiai? 

Praktiškai nepasireiškė jokie. Galbūt šioks toks vangumas, sunkumas skrandyje. Mėsa ‒ ganėtinai sunkus maistas. 

Baltyminis maistas neturi būtinųjų vitaminų. Ar laikantis šios dietos reikia papildomai vartoti kokių nors maisto papildų? 

Iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad reikia, nes dietos laikotarpis ilgas. Jos laikantis daržovių negalima suvartoti daugiau negu baltymų, – kiek suvalgai baltymų, tiek ir daržovių. Taigi vitaminų gali pritrūkti. Dėl vitaminų trūkumo man skilinėjo lūpų kampučiai. 

Laikantis dietos dažnai, lyg tyčia, kyla noras pasmaližiauti. Ką labiausiai norėjosi valgyti dietos metu iš Dukano draudžiamų produktų, o ką valgyti teko prisiversti? 

„Dietos metu man užeidavo tokie priepuoliai, kitaip nepavadinsi, kai mirtinai norėdavau zefyrų.“ Aš beveik nevalgau saldumynų. Nebent labai retai. Dietos metu man užeidavo tokie priepuoliai, kitaip nepavadinsi, kai mirtinai norėdavau zefyrų. Svarbiausia, kad kai vieną suvalgai, supranti, jog blogai darai, bet negali sustoti (juokiasi Toma). 

Po to vėl taikydavau grynų baltymų dieną ir vėl pradėdavau iš naujo. Iš dietos meniu viskas buvo priimtina. Netgi sėlenos. Tik jas reikia mokėti paruošti. Pasidarydavau blynelius iš Dukano knygos: 

 • 3 šaukštai sėlenų,
 • 1 kiaušinis,
 • 3 šaukštai lieso jogurto,
 • šiek tiek druskos. 

Kepti nelimpančioje keptuvėje be riebalų. Blyneliai labai skanūs. Juos pasiimdavau su savimi kaip užkandį. Taip pat sėlenas galima dėti į pašildytą pieną, tuomet gausite gėrimą. 


Dieta turi savo griežtą valgiaraštį, ar tai neriboja socialinio gyvenimo? O kaipgi pietūs su draugais mieste, šventės, vakarėliai?
 

Toma, mergina besilaikiusi Dukano dietosNeriboja. Aš stengdavausi pasiskaičiuoti dietos dienas taip, kad, jei išpuola vakarėlis ar penktadienis, man tuo metu būtų baltymų su daržovėmis diena. Jei nueini pavalgyti mieste, gali užsisakyti vištienos kepsnį. Prie jo tradiciškai būna bulvių ir daržovių, tai suvalgai tą kepsnį su daržovėmis ir dietos taisyklių nepažeidi. Jei pasitaikė grynųjų baltymų diena, valgai tik krūtinėlę. Bet valgyti mieste pagal dietą ‒ brangiau. 

Kai pati kviesdavausi svečius, užkandžiams ruošdavau morkas, pomidoriukus. Juos patiekdavau su majonezo padažu. Bet aš jo nevalgydavau. Po kiek laiko tapo įprasta vakarėlio metu kramsnoti daržoves. Arba ruošdavau varškės užtepėles: 

 • varškė,
 • krabai,
 • liesas jogurtas,
 • druska. 

Tepdavau ant sėlenų blynelių, o kiti svečiai ‒ ant duoniukų. 

Kaip maitinotės po dietos, kad svoris negrįžtų? Ar leidote sau valgyti viską kaip iki dietos? Galbūt įgijote naujų mitybos įpročių? 

Kai mečiau dietą, nepuoliau valgyti visko, kas yra šaldytuve. Atsirado vaisių kokteilių, sriubų, kruopų. Kartą per dieną valgau liesos mėsos ir salotų. Pasikeitė tai, kad anksčiau negerdavau vandens, bet kadangi dietos metu turi išgerti nuo 1,5 iki 2 litrų ir nuolatos labai troškina, įpratau gerti vandenį ir dabar tai darau be pastangų. 

Dabar vėl iš naujo ruošiuosi laikytis Dukano dietos, tik truputį pakoreguosiu, pritaikysiu sau. Bus dvi atakos dienos, bet po to, kaitos etape, pusryčiams gersiu vaisių kokteilius, nes jie suteikia energijos ir vitaminų, ko trūko, kai laikiausi pirmąkart. 

Atsisveikindama Toma priduria: „Nereikia aklai sekti dieta, juk kiekvienas esame unikalus. Reikia stebėti save. Jeigu kankiniesi, sunkiai jautiesi, reikia ieškoti kitų būdų lieknėti. Linkiu kiekvienam, laikantis Dukano dietos, susikurti savų mitybos principų.“
 

© Nuotraukų autorius Robertas Pledas

1 2
+25
+30 -5
 • Nutukimas
 • Dukano dieta
 • Dieta
 • Dukano dietos meniu
 • Dietų receptai
 • Pirmas Dukano dietos etapas
 • Dietologai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *