Ar yra ryšys tarp bendrosios moters sveikatos ir jos seksualinio gyvenimo?

Gegužės 14, 2018 | L.Varanavičienė
+2
+2 -0

Kaip paaiškėja, yra, ir net tiesioginis. Pirmiausia, raumenys reikalauja treniruočių. Priešingu atveju jie praranda jautrumą, funkcionalumą bei elastingumą. Sulaužius koją ir mėnesį praleidus gipse,  judėti iš karto neįmanoma, taip pat su makšties ir dubens raumenimis. Jų tonusas be treniruočių mažėja, prarandama palaikymo funkcija, kas iššaukia  dubens organų nusmukimus ir kitus rūpesčius.

Be orgazmo

Bet kas, jei yra jaudulys ir santykiai, bet nėra galutinės iškrovos? Įvairūs tyrimai rodo, kad tai  nereta situacija: apie 40%  moterų niekada ar retsykiais nepatiria orgazmo.

Dažnai moterys nepatiria „septinto dangaus“ dėl partnerio kaltės. Fiziologiniai skirtumai nulemia seksualinei kulminacijai reikalingą nevienodą laiką: vyrai „baigia“ per anksti, moterys tik pradeda „apšilti“. Vietoj atviro pokalbio, dėl drovumo ar nenorėdamos mylimuosius įskaudinti, jos nusprendžia pasitenkinti tuo, ką gauna. Iškrovos nepasiekimas sukelia fizines ir dvasines problemas. Specialistai pataria ne tylėti, bet  taktiškai „auklėti“ partnerį.

Bet net ir nesant orgazmui, naudingiau reguliariai užsiimti seksu, nei apskritai gyventi be seksualinių santykių. Net ir be orgazmo lytiniai organai  gauna „apkrovą” – raumeninę ir hormoninę. Tai gerina kraujo tiekimą ir inervaciją.

Jei nėra partnerio

Taip pat yra ir atvirkštinė situacija. Pasiekti orgazmą nėra problema, jei būtų partneris. Tačiau jei jo nėra? Ką daryti? Seksologai pataria „išleisti garą” savarankiškai – tai yra pats paprasčiausias ir nekenksmingiausias būdas atsipalaiduoti, ir ne tik seksualiai. Ilgalaikis susilaikymas gali sukelti sunkų hormoninį disbalansą. Genitaliniai organai gamina hormonus, reikalingus visam organizmui. Reguliaraus susijaudinimo trūkumas neigiamai veikia endokrinines liaukas, pavyzdžiui, gali kilti insulino sumažėjimas kraujyje. Reguliarūs lytiniai santykiai, atvirkščiai, skatina šio hormono gamybą. Todėl kai kurie endokrinologai rekomenduoja neatsisakyti lengvai prieinamo ir malonaus būdo II tipo diabeto prevencijos tikslais. Daugelis ekspertų mano, kad seksas taip pat sumažina įvairių ginekologinių ir onkologinių ligų riziką.

"Mokslininkai iš Wilkes universiteto nustatė: seksas stiprina imunitetą."

Net nuo galvos skausmo

Yra daug pagrįstų teorijų, kad lytinis aktas yra puikus vaistas įvairiems negalavimams gydyti, pavyzdžiui,  nemigą ir galvos skausmą. Sekso pagalba galima lengvai atsikratyti streso, kelti savigarbą. Gerą nuotaiką nulemia ne tik psichologinės, bet ir fiziologinės priežastys. Orgazmo metu smegenys gamina endorfinų – „malonumo hormonų” maksimumą.

Mokslininkai iš Wilkes universiteto nustatė: seksas stiprina imunitetą. Kuo dažniau partneriai mylisi, tuo daugiau gaminasi imunoglobulino A.

 

Pilnavertė nauda

Įdomus niuansas: seksas be prezervatyvo yra ne tik malonus, bet ir naudingas visais atžvilgiais. Sperma, patekusi į makšties gleivinę, sukelia raumenų susitraukimą,  įtakojantį raumenų tonusui. Ji turi teigiamą poveikį hormonų pusiausvyrai. Amerikos mokslininkai nustatė, kad moterys, kurių partneriai nenaudoja prezervatyvų, yra mažiau linkusios į blogą nuotaiką ir apatiją. Mokslininkai tai paaiškina  prostaglandinų, esančių spermoje, veikimu. Jie skatina moterų hormonų gamybą ir užkerta kelią depresijos vystymuisi.

Oralinis seksas yra naudingas svajojančioms pastoti. Faktas yra tas, kad kartais po apvaisinimo moters organizmas prieštaringai suvokia partnerio baltymus ir vaisius yra atmetamas. O  reguliaraus oralinio sekso dėka organizmas „pripratinamas” prie baltymų ir embriono neįvertina kaip svetimkūnio. Todėl kai kurie ginekologai rekomenduoja moterims, norinčioms pastoti, pirmąsias tris savaites pasipraktikuoti oraline erotika.

Daugelis erekcijos disfunkciją išgyvenančių vyrų vis dar nenoriai šneka apie šį sutrikimą. Tačiau jie tikrai nėra vieni - su šia problema susiduria dažnas vyras. Ką reikėtų žinoti apie erekcijos disfunkciją?

Plačiau:

10 faktų, kurių tikriausiai nežinojote apie erekcijos disfunkciją

Jei dingo noras

Libido kilmė moterims yra labiau psichologinė nei fiziologinė. Žinoma,  moterį „užvesti“ gali ir hormoninio fono svyravimai (pavyzdžiui, menstruacijų metu), bet pagrindinis variklis yra emocijos. Jei jos yra neigiamos, tai noras gali nekilti. Kuo tai pagrįsta?

Galimi sąstingio procesai mažajame dubenyje, galiausiai sukeliantys uždegimines ligas. Todėl, jei noras dingo, verta tai aptarti su ginekologu arba kreiptis į seksologą. Atkurti troškimą pavyksta beveik 100% atvejų.

+2
+2 -0
  • Erekcijos sutrikimai
  • Erekcijos sutrikimų priežastys
  • Erekcijos sutrikimų gydymas
  • Lytinio gyvenimo sutrikimai
  • Lytiškai plintančios ligos
  • Lytinis susijaudinimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *