Paratrachoma

0
+0 -0

Paratrachoma – tai užkrečiama bakterinė akių junginės liga, kuri gali būti  tiktai akių arba mišrios, akių ir genitalinės, formos. Šią ligą sukelia baterijos Chlamydia trachomatis. Šios bakterijos skirstomos į įvairius serotipus, žymimus raidėmis, kuriuos galima sugrupuoti į dvi dideles grupes.

Chlamidijų serotipai A-C sukelia vien tiktai akių junginės uždegimą, vadinamą trachoma.

Chlamidijų serotipai D-K sukelia įprasta chlamidiozę, pažeidžiančią lyties organus. Visgi kai kuriais retais atvejais pastarieji serotipai geba patekti į akis ir taip pat sukelti akių junginės uždegimą, vadinamą paratrachoma.

Paprastai chlamidioze apsikrečiama lytinių santykių, ypač atsitiktinių, metu. Paratrachoma plinta dviem būdais ir yra būdinga dviejų skirtingų amžiaus grupių žmonėms. Ja gali sirgti kūdikiai, apsikrėtę gimdymo metu nuo motinos lytinių takų. Arba jauni suaugusieji, dažniausiai 15-35 metų amžiaus, kurie serga genitaline chlamidiozės forma ir nesilaiko tinkamos higienos, todėl infekciją perneša nuo lyties organų į akis per neplautas rankas. Labai retais atvejais infekcija nuo lyties organų gali patekti per ejakuliatą tiesiai į akis, arba būti perduota nuo akių į akis, naudojantis tais pačiais kosmetikos reikmenimis ar priemonėmis, pavyzdžiui, blasktienų tušu. Manoma, kad daugmaž 1 atveju iš 300 lyties organų chamidiozė komplikuosis akių pažeidimu. 

Paratrachoma. Simptomai

Kitaip negu sergant trachoma, paratrachoma dažniausiai pažeidžia tik vieną akį, tačiau retais atvejais gali pažeisti ir abi akis. Akies junginė tampa paburkusia ir paraudusia. Ligonį kamuoja gleivingos ar pūlingos išskyros iš akies. Kitaip negu trachoma, paratrachoma neformuoja akies junginėje randų, kurie galėtų stipriai bloginti regėjimą.

 

Jeigu asmuo serga ir lyties takų chlamidioze, jį vargina ir šiai ligai būdingi simptomai. 

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *