Vyrai ir moterys: vienodi tikslai, skirtingi veiksmai

Vasario 20, 2018 | L.Rimgailė
+10
+10 -0

XIX amžiaus Didžiosios Britanijos rašytojas Oskarais Vaildas kadais yra pasakęs, jog idealus vyras turi kalbėti su moterimis kaip su dievaitėmis, o elgtis – kaip su vaikais. Vyras visados turi pasakyti daugiau negu galvoja, o galvoje turėti daugiau negu pasako.

Kiek tokiuose jo žodžiuose rastume tiesos šiandien, gyvendami XXI amžiuje? Ko gero, tikrai nemažai. Aišku viena, – visi vyrai ir moterys nori, kad juos kas nors mylėtų ir to pačiomis įvairiausiomis priemonėmis siekia. Tiesa, dažnai vyrų ir moterų priemonės gerokai skiriasi…

Vyrai – kaip medžiotojai: dėl meilės padarys viską

Visi vyrai nuo senų laikų siekia fizinio artumo. Giminės pratęsimo instinktas yra užkoduotas vyrų genuose, todėl normalu, jog net ir vedę vyrai nevengia nužvelgti gatvėje gražiai atrodančias merginas.

Jei vyras ima rodyti dėmesį, o mergina jam neatsako tuo pačiu, tai tik dar labiau vyrą sudomina. Sakoma, jog kuo sunkiau sugaunamas grobis, tuo stipresnis troškimas užvaldo medžiotoją jį sugauti. 

Kai tam „medžiotojui“ pasiseka, ateina jo laimės valanda ir viskas pakrypsta intymių santykių linkme, tuomet vyras tampa iniciatorius to, ką pradėjo. Deja, tačiau jei protas nori, kūnas ne visada leidžia – dėl erekcijos disfunkcijos nepavyksta suartėti. Tokiais atvejais daugumai vyrų padeda avanafilio preparatai, kurie greitai atstato prarastą erekciją.

Atlikti tyrimai parodė, jog daugumai vyrų (38,1 proc.) pageidautina vaisto veikimo pradžia buvo po 15 min., o 27,6 proc. vyrų – 15–30 min., likusiems 34,4 proc. vyrų – 30– 60 min. Nė vienas tyrime dalyvavęs vyras neįvardijo pageidautinos vaisto veikimo pradžios daugiau kaip 60 min. Taigi, kaip rodo tyrimai, avanafilis – greitai veikianti ir veiksminga gydymo priemonė erekcijos sutrikimams gydyti.

"Meilę sukelia smegenų cheminių medžiagų – dopamino, oksitocino, testosterono, estrogeno, norepinefrino – derinys ir kartais mes patys negalime suprasti, kodėl tarsi esame pamišę iš meilės tam tikram žmogui."

Kartais kai kurie vyrai dėl patiriamos erekcijos disfunkcijos visiems laikams atsisako lytinių santykių. Tačiau to daryti tikrai nereikėtų, nes atlikti tyrimai rodo, jog seksas išties naudingas vyrams.

2013 metais Didžiosios Britanijos daktaras, neuropsichologas Davidas Vyksas, kuris publikavo vieną tyrimą, kurio metu, vykdant interviu su daugiau nei 3,500 žmonių, paaiškėjo, jog tie, kurie reguliariai užsiėmė seksualiniais santykiais atrodė net 7-eriais metais jaunesni nei tie, kurie gyveno be reguliarių lytinių santykių.

 

Moterys dažniau ieško dvasinio nei fizinio artumo

Jei vyrams yra svarbus kūniškas suartėjimas, tai moterims labai svarbu yra dvasinis ryšys. Daugumai moterų yra labai svarbu gauti dėmesio iš vyro, jos nevengia parodyti jį patinkančiam žmogui. Vienos moterys nepaliaujamai ima rašyti vyrams žinutes, atakuoja juos skambučiais, kitos – siūlo susitikti, o susitikusios nepaleidžia jų vienų nei akimirkai.

Tačiau toks, per didelis moters dėmesys vyrui, kartais vyrus labai vargina ir vietoj to, kad mergina užkariautų vyrų dėmesį, priešingai, tokiu savo elgesiu jį vyrą atstumia.

Kaip bebūtų, meilę sukelia smegenų cheminių medžiagų – dopamino, oksitocino, testosterono, estrogeno, norepinefrino – derinys ir kartais mes patys negalime suprasti, kodėl tarsi esame pamišę iš meilės tam tikram žmogui. Mes nežinome, o mokslas – paaiškina.

Manotės išmanantys viską, kas tik žinoma apie seksą? Pagalvokite dar kartą! Šie 20 įdomų faktų apie seksą gali priversti pakeisti nuomonę.

Plačiau:

20 neįtikėtinų faktų apie seksą, kuriuos turi žinoti kiekvienas

Tyrimai apie meilę: kaip šis jausmas atsispindi žmonių smegenyse?

Allan ir Barbara Pease knygoje „Kodėl vyrams reikia sekso, o moterims meilės“ teigiama, jog kai tik pamatome mums patinkantį žmogų, tuomet smegenys jį atpažįsta, smegenyse ima gamintis cheminės medžiagos, kurių reikia norint patraukti tą asmenį. Tą įrodo atlikti tyrimai.

2005 metais neuromokslų daktarė, dėstytoja iš Niujorko, dr. Lucy Brown ir biologinės antropoligijos specialistė Helen Fisher iš JAV atliko tyrimus, kurių metu buvo skenuojamos 17 jaunų vyrų ir moterų smegenys. Tiriamieji sakė, jog jie išgyvena tikrą „meilės piką“, yra beprotiškai laimingi ir įsimylėję. Tyrimo metu paaiškėjo, jog fiziologinės priežastys sukėlė tokius jausmus.

Kuomet mokslininkės tyrinėjo uždaguotąjį branduolį (smegenų sritį, kuri yra susijusi su troškimais, jausmais, atmintimi) ir ventralinę smegenų padangtę iš kurios dopaminas pereina į kitas smegenų sritis, tuomet šios sritys išryškėdavo MRI skenuotuose vaizduose, kai tiriamieji žiūrėdavo į mylimųjų nuotraukas.

Teigiama: „MRI duomenys buvo palyginti su kito tyrimo rezultatais, kurie buvo gauti stebint vyrų varpos erekcines reakcijas į moterų atvaizdus, be to, buvo analizuojami ilgai kartu išbuvusių žmonių ir gyvūnų porų duomenys. Mokslininkės pastebėjo, kad įsimylėjus ventralinė smegenų padangtė užtvindo uodeguotąjį branduolį dopaminu ir, kuo daugiau dopamino išsiskiria, tuo pakilesnis ir laimingesnis žmogus jaučiasi, dėl hormonų veiklas meilė skelia pojūčius, panašius į narkotikų sukeltą pakilią nuotaiką.“

Taip pat tyrumas parodė, jog „uodeguotasis branduolys yra su romantine meile susijusi smegenų dalis. Pasirodo, ilgalaikio prisirišimo centras telkiasi smegenų priekyje ir pamate – ventraliniame kiaute ir blyškiajame kamuolyje. Su geismu ir seksualiniu susijaudinimu susiję jausmai užima kitas sritis, išsidėsčiusias daugiausia kairėje smegenų pusėje.“

+10
+10 -0
  • Lytinio gyvenimo sutrikimai
  • Lytiškai plintančios ligos
  • Lytiniai santykiai
  • Lytinis susijaudinimas
  • Erekcijos sutrikimai
  • Erekcijos sutrikimų priežastys
  • Erekcijos sutrikimų gydymas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *