Atostogos gamtoje, kuo privaloma pasirūpinti?

Liepos 04, 2016 | L.Rimgailė
+14
+14 -0

.Vasara – atostogų metas. Ne visi turi galimybę skristi svetur ir mėgautis kitų šalių teikiamomis vasaros pramogomis. Tačiau tai – ne bėda, visi turi galimybę pasimėgauti nuostabia Lietuvos gamta, kuri kiekvienam iš mūsų yra lengvai pasiekiama. Lietuva – tai ežerų ir upių kraštas, kuriame kiekvienas lietuvis jaučiasi puikiai….jei tik keliaujant į gamtą nepamirštama pasirūpinti ne tik purškalu nuo uodų, bet ir vaistais, kurių gali prireikti atostogų gamtoje metu.

Situacija: Draugų kompanija nusprendė savaitgalį praleisti prie vieno iš gražiausių Lietuvos ežerų. Žinoma, su nakvyne.  Viskas būtų lyg ir gerai, jei ne netikėtas peršalimas, kuris užpuolė paauglę. „Koks dar peršalimas vasarą?“, – klausite, tikriausiai, ne vienas iš jūsų. O peršalti vasarą tikrai paprasta. Paauglei užteko prieš išvykstant atostogų pabendrauti su savo drauge, kuri buvo peršalusi nuo kino teatre įjungto kondicionieriaus. Ir štai, po kelių dienų, atostogų metu, paauglę taip pat pradėjo varginti nemalonūs peršalimo simptomai: gerklės skausmas, sloga, užsikimšusi nosis bei čiaudulys.

"...vienas iš būdų atostogų metu palengvinti vieną iš nemaloniausių peršalimo simptomų – slogą – tai nosies higiena. "

Jums prireiks: Ir nors peršalimas negydomas gali savaime praeiti per savaitę laiko, visgi, būna, kad nuo peršalimo atsiranda ir tam tikrų komplikacijų: sinusų, ausų ar apatinių kvėpavimo takų infekcijos – vienos iš jų. Gydant peršalimą rekomenduojama gerti kuo daugiau skysčių,  kuo daugiau laiko praleisti lovoje. Bet apie kokį lovos rėžimą mes galime kalbėti tuomet, kai atostogaujame?! Tad vienas iš būdų atostogų metu palengvinti vieną iš nemaloniausių peršalimo simptomų – slogą – tai nosies higiena. Ji ne tik padės gydyti slogą, bet ir padės išvengti peršalimo sukeliamų komplikacijų (sinusito, otito).Taigi, savo atostogų vaistinėlėje būtinai turėkite hipertoninio nosies purškalo „Quixx“, kuris padės sumažinti nosies ertmių, sinusų užsikimšimą, skatins sekreto pasišalinimą, dėl to jau labai greitai pajusite, kaip kvėpuoti taps lengviau.

Situacija: Savaitgalio išvyka į gamtą, kuomet lauke temperatūra buvo perkopusi 30 laipsnių, ne visiems kėlė žavesį. Vieni per tokius karščius liko namuose, kiti – nusprendė griebti iškylavimo krepšius ir pasilepinti tokiu nuostabiu oro gamtoje. Iškylos krepšius pasiėmė, tačiau turinio, kurį sudėjo į tuos krepšelius, neapgalvojo. Dėl to labai greitai, atostogų metu, ne vienas iš šeimos narių pajuto, kaip nuo tos karšto rūkymo dešros ir taip mėgstamos baltos mišrainės su majonezu, pradėjo skaudėti skrandį. Šeimininkė nepagalvojo, jog tai – greitai gendantys maisto produktai, kuriuos reikėjo dėti į šaltkrepšį, o ne į iškylos pintinėlę.

Keičiantis metų laikams, tai šąlant, tai šylant orams, dažnas susimąsto, ar šįkart pavyks išvengti rūpesčių dėl pakilusios temperatūros, kosulio ar kitų peršalimo simptomų. Vaistinėse siūloma gausybė profilaktikos priemonių, tačiau jos reikalauja finansinių investicijų. Vis dėlto nuo peršalimo galite apsisaugoti ir natūraliomis priemonėmis. Pakanka žinoti vos kelis faktus apie peršalimo ligų profilaktiką ir laikytis keleto įpročių kasdieniame gyvenime. Pradedam!

Plačiau:

5 paprasti patarimai, kaip išvengti peršalimo

Jums prireiks: Itin dažni apsinuodijimai vasarą, atostogų gamtoje metu, nebestebina nei vieno iš mūsų. Žinome, kad  atostogų metu turime būti itin atsargūs su maistu. Jei nežiūrėsime, kokį maistą dedame į burną, gali būti, jog jau labai greit pajusime, kaip virškinimo sutrikimai ima griauti visus mūsų atostogų gamtoje planus. Tad kiekvieną kartą prieš vykstant atostogauti į gamtą pasirūpinkite, kad jūsų iškylos krepšyje būtų sudėti  ne tik tinkami, greitai negendantys maisto produktai, bet ir vaistai nuo skrandžio skausmo. Nes juk niekada negali žinoti, kada pradės varginti rėmuo, skrandžio spazmai ar tas nemalonus pilvo raižymas…

Situacija: Saulė, ežeras, žalia žolė ir gėlės, kurios kvepia vasarą, – tai žodžiai ir žodžių junginiai, kurie sukelia malonius jausmus. O štai galvos skausmas, kuris atsiranda nuo pernelyg ilgo laiko praleisto saulėje, ar tas jausmas, kai skauda dantį, o tu nieko negali padaryti, – visa tai jau nei kiek nekelia malonių jausmų, priešingai, kelia baimę ir nerimą.  Kad atostogų metu nereikėtų viso to bijoti ir nerimauti, verta pasirūpinti, kad jūsų atostogų vaistinėlėje atsirastų vaistai nuo skausmo.

Jums prireiks: Kur bekeliautumėte, ar prie ežero Lietuvoje, ar prie jūros svetur, visuomet savo kelionių vaistinėlėje turėkite nuskausminamųjų. Vaistai nuo skausmo, tokie kaip „Dolmen“ pravers ne vienu atveju.

+14
+14 -0
  • Sloga ūminė
  • Sloga lėtinė
  • Virškinimo gerinimas
  • Virškinamojo trakto ligos
  • Alerginė sloga

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *