Didžiausios lietuvių porų seksualinės problemos

Liepos 25, 2014 | Dainora Žalpytė
+36
+37 -1
2

Didžiausios lietuvių porų seksualinės problemos

Dėl ko dažniausiai skundžiasi pas seksologą atvykę vyrai, dėl ko – moterys? 

Tiek moterų, tiek vyrų problemos dažniausiai yra susijusios su potraukiu. Vyrų dažniausios problemos – priešlaikinė ejakuliacija. Moterų dažniausios problemos – anorgazmija (negalėjimas susijaudinti arba pajausti orgazmo). Tačiau daugelį problemų gali išspręsti ne tik psichologas, bet ir patys žmonės. 

Jeigu moteris nejaučia potraukio ir „iš pareigos“ atlieka lytinį aktą, atsiranda didžiulė rizika, kad atėjus laikui jai prasidės depresija, ji bijos nakties, bijos atsigulti su vyru į vieną lovą, nes reikės mylėtis. Būna ir vyrų, kurie bijo nakties, nes moteris reikalauja, o jie negali. 

Ar užtenka atviro pokalbio, siekiant išspręsti sumažėjusio potraukio problemą? 

Tikrai taip. Jei neužtenka, tuomet geriausia kreiptis tiesiai į specialistą, o ne sprendimo būdų ieškoti internete, klausinėti draugų ar pasikliauti paskalomis. Kartais žmonės prisigalvoja įvairiausių būdų: paslapčia į arbatos puodelį sutuoktiniui pila įvairiausių „jaunystės eliksyrų“… Tokie slapukavimai dažnai baigiasi ne tik pykčiais, bet ir rimtais sveikatos sutrikimais. Patarimai nėra universalūs, jie turi būti labai apgalvoti, o rizika – didžiulė. 

Kaip gimę vaikai pakeičia poros seksualinį gyvenimą? 

Smarkiai. Moteris keičiasi visais pagrindiniais aspektais: fiziologiškai kinta jos hormonai; kinta elgesys; ji įgauna naują socialinį vaidmenį, tampa mama, ne tik žmona; kinta kūno formos, išvaizda; dažnai po gimdymo lieka randų. O kur dar pogimdyvinės depresijos. Tuo metu vyrams mažėja potraukis. Moters pokyčiai vyrui daro įtaką. 

Kaip atstatyti potraukį po gimdymo? 

Jei po gimdymo pora nesimyli pusmetį – tai yra ženklas, jog atsirado problemų. Pagimdžiusi moteris praėjus pusmečiui atsistato tiek psichologiškai, tiek kūniškai ir jau yra pasiruošusi aktyviam lytiniam gyvenimui. Jei praėjus šiam laikotarpiui pora vis dar nesimyli – vertėtų kreiptis į specialistus, iš pradžių galbūt pas ginekologą, paskui – į psichologą. 

Kokią įtaką moters seksualiniam gyvenimui daro menopauzė? 

Didelę, nes keičiasi moters hormonai. Pasibaigus mėnesinėms, baigiasi ir reprodukcinės moters galimybės. Iš tiesų, moterys turėtų džiaugtis, tai turėtų išlaisvinti jų seksualumą, bet taip nėra. 

Vis dėlto Kauno klinikose prieš porą metų buvo atliktas tyrimas apie brandaus amžiaus lietuvių moterų seksualumą po menopauzės. Šiuo tyrimu buvo visiškai išsklaidytas mitas, jog po menopauzės moterys nebenori mylėtis. Dar labiau nori! Jeigu moteris iki menopauzės turėjo reguliarų intymų gyvenimą, tai po menopauzės jos seksualumas visiškai nesikeičia. 

Galbūt sudėtingesnis yra pats hormonų persiorientavimo laikotarpis, tuomet moteris tampa dirgli, jautri, jai būdinga nuotaikų kaita – nuo ašarų iki juoko protrūkių. Tai natūralu. Bet po šio laikotarpio moters seksualinė funkcija išlieka lygiai tokia pati. 

Seksualumas – išugdyta ar įgimta savybė? 

Ar galime išugdyti emocijas? Galime. Taip pat galime išugdyti ir seksualumą – erotinį intelektą. Kiekvienoje poroje jis formuojasi savaip. Vienas iš būdų ugdyti erotinį intelektą – poroje aptarti, kas kiekvienam iš jūsų yra tabu. Visi turime tabu, bet kodėl juos reikėtų slėpti? 

Tik kalbėdami galime rasti kompromisų, aptarti tai, kas patinka, nusibrėžti ribas. Žmonės gimsta jau turėdami pagrindą – libido energiją. Tai seksualumo, potraukio ir dauginimosi instinktas. Norėdamas išugdyti seksualumą, kiekvienas privalo lavintis, puoselėti ir saugoti save, tuomet seksualumas – garantuotas. 

Ar yra natūralių afrodiziakų, didinančių seksualinį geismą? 

Geriausiais afrodiziakais laikomi austrės ir riešutai. Taip pat meilės reikalus gerina krapai, salierai ir petražolės ‒ ypač vyrams. 

Taip pat skaitykite:
„Klausk eksperto“ skiltis „Seksologija“ »
Jautri tema – erekcijos sutrikimai »
Natūralus šeimos planavimas ‒ ar verta? Pokalbis su konsultante Jovita Barisevičiene »

1 2
+36
+37 -1
2
  • Lytinio gyvenimo sutrikimai
  • Seksologija
  • Seksologai
  • Tarpusavio santykiai
  • Lytiniai santykiai

Susiję straipsniai

  • Jei tokios nuotraukos lydėtų kiekvieno jūsų straipsnio antrąjį puslapį, greitai tiesioginiai konkurentai padustų nuo tamstų dulkių.
    O ir straipsnis geras. Gal susivoks lietuviai, o vėliau neš gėles medguru komandai – a la išgelbėjusiai Lietuvos demografiją. cha cha!

  • Na apie moteru drovuma patyleliu kai mano su zmona santykiai atsalo sugalvojau zmonai pasiulyti svingeriu vakarely su 5 draugai kai ji buvo gerai ikalus na ir zinot ka to nesitikejau bet mano zmonai labai patiko ir dabar kieviena penktadieni pati prisikviecia draugu ir pradeda selti net keli draugai stengias pasprukti nes sake per daug ziauriai uzkankina oraliniu budu kad nebegali istverti o man kazkaip geda pries draugus kai mano zmona lyg porno aktore selioja ir gailiuosi pasiules tai zmonai nes tenka ja dalintis su kitais nebandykit to patariu nuosirdrdziai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *