Erotofobija

0
+0 -0

Erotofobija – tai bendras terminas, apibendrinantis visą grupę baimių ir fobijų, susijusių su seksu ir intymiais dalykais. Šiai ligų grupei priklauso tokios baimės, kaip: genofobija (baimė turėti lytinių santykių), intymumo baimė, parafobija (seksualinio iškrypimo baimė), hafefobija (baimė būti paliestam), pažeidžiamumo baimė, filemafobija (baimė bučiuotis).

Neretai asmuo, sergantis erotofobija, turi ne vieną baimę, o kelias. Tai stipriai apsunkina jo gyvenimą, neleidžia žmogui ne tik turėti lytinio partnerio, bet ir varžo jį apskritiai nuo bet kokių romantiškų ar intymių santykių. Erotofobiją gali sukelti labai įvairios priežastys, kai kuriais atvejais taip ir nepavyksta nustatyti šio sutrikimo ištakų. Visgi pastebėta, kad kai kurie gyvenimo įvykiai ir kiti sutrikimai, gali didinti erotofobijos išsivystymo tikimybę. Tai: seksualinis priekabiavimas ar išnaudojimas, stipri emocinė ir fizinė trauma, asmeniniai, kultūriniai ir religiniai suvaržymai (ypač jeigu asmuo buvo griežtai auklėjamas, o vėliau jo aplinka stipriai pasikeitė į kur kas liberalesnę), nerimo sutrikimas ar baimė suklysti, nerimas dėl savo fizinių gebėjimų (svarbu prisiminti, kad sergant kai kuriomis ligomis fizinis kontaktas ir romantiški santykiai iš tiesų gali būti pasiekiami sunkiau, todėl tokiu atveju tai nėra laikoma fobija). 

Erotofobija. Simptomai

Erotofobija gali pasireikšti įvairiais būdais. Paprastai žmogus visaip stengiasi išvengti bet kokio intymaus kontakto, lytinių santykių ar romantiško bendravimo. Todėl jis gali elgtis neracionaliai ar keistai. Jeigu išvengti savo baimės objekto nepavyksta, asmenį pradeda kamuoti įvairios fizinės baimės išraiškos. Žmogus labai susijaudina, jį gali ištikti panikos ataka (labai stipri nekontroliuojama baimė ir pojūtis, kad nuo paties žmogaus niekas nepriklauso). Pagreitėja asmens širdies plakimo ritmas, ima trūkti oro, suktis galva, drebėti rankos ar ir visas kūnas. 

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *