Vitaminai – „SEKSAMINAI“

Spalio 13, 2016 | L.Varanavičienė
+11
+12 -1

Sena tiesa, kad vitaminai – tai smulkiamolekuliai organiniai junginiai ir jie yra būtini gerai žmogaus sveikatai. Tačiau kaip jie veikia seksualinį gyvenimą?

Vitaminas A lytinių funkcijų palaikyme vaidina nemenką vaidmenį. Tai būtinas ingredientas lytinių hormonų sintezei tiek vyrams, tiek moterims. Trūkstant vitamino A, lėtėja spermos gamyba.

Turintiems impotencijos ar frigidiškumo problemų, seksologai pataria pamėgti žuvies kepenėles, jaučio kepenis, keptis omletus iš kiaušinių. Valgyti daug geltonų vaisių ir daržovių, nes aktyvioji vitamino A forma retinolis gaminasi organizme iš beta karotino. Taigi sveika gerti morkų, moliūgų, mango sultis. Kadangi vitaminas A pasisavinamas su riebalais, į  sultis patartina įlašinti šiek tiek aliejaus. Žalialapes salotas gardinti geltonomis paprikomis, melionais, abrikosais. Ypač sveika rudenį ir žiemą gardžiuotis trinta moliūgų sriuba.  

"Pastebėta, kad geriant maksimaliai leidžiamas vitamino C normas (70 mg), sustiprėja lytinio artumo poreikis, jaučiamas intensyvus orgazmas."

Trintos moliūgų sriubos receptas:

Ingredientai:

¼ didelio moliūgo,
1 svogūnas,
4  skiltelės česnako,
1 morka,
0,5 vištienos sultinio kubelio,
200 g grietinėlės,
vandens,
prieskonių,
truputis aliejaus.

Gaminimas:

Nuluptus, stambiai supjaustytus moliūgą, svogūną, morką bei česnako skilteles sudedame į kepimo skardą, pateptą aliejumi ir pašauname į įkaitinta orkaitę. Kepame apie 30 min., kol daržovės suminkštės ir paskrus. Iškeptas daržoves  blenderiu  sutriname įpilame grietinėlę, įtrupiname vištienos sultinio kubelį, įtarkuojame muskato riešuto, įbarstome kvepiančiųjų pipirų, sumaišome. Iki norimo tirštumo praskiedžiame vandeniu. Kaitiname, bet neužverdame. Skanaus.

B grupės vitaminai būtini lytinio brendimo procesuose. Jie turi įtakos vyriško hormono testosterono sintezei bei spermatozoidų brendimui. Silpstant seksualinei reakcijai, kiekvieną dieną patartina gerti B grupės vitaminus: 1,4-1,7 mg vitamino B2 (riboflavinas), 13 – 18 mg vitamino B3 (nikotino rūgštis) ir B9 (folio rūgšties).  Folio rūgštis ypač reikalinga moterims, naudojančioms kontraceptikus. Šio elemento dienos norma yra 240 mikrogramų.

„Aistra išblėso, santykiai atšalo, o charakteriai ‒ nesutapo...“ ‒ tokias ar panašias priežastis įvardija dažnas, kalbėdamas apie nenusisekusius santykius. Tačiau specialistai įsitikinę, kad tikrosios nesėkmingų santykių priežastys slypi kur kas giliau, todėl dažnai jų tenka ieškoti seksologo kabinete. „Nuoširdžiai kalbėtis tiesiog nėra priimta“, – teigia psichologas-intymologas Andrius Kaluginas, pasakodamas apie dažniausias lietuvių porų seksualines problemas.

Plačiau:

Didžiausios lietuvių porų seksualinės problemos

Riboflavino gausu alaus mielėse, kviečiuose, grikių kruopose, migdoluose, sojos pupelėse. Nikotino rūgšties pagrindiniai šaltiniai – tai kepenys, liesa mėsa, paukštiena, žuvis, riešutai ir pupelės. Moterys ypač turi krimsti žalialapių augalų salotas, nes jos turtingos folio rūgštimi.

Vitaminas C. Pastebėta, kad geriant maksimaliai leidžiamas vitamino C normas (70 mg), sustiprėja lytinio artumo poreikis, jaučiamas intensyvus orgazmas. Trūkstant šio vitamino, lytinės liaukos savinasi jį iš kitų audinių, dėl to audiniai silpsta, silpnėja jų atsparumas ligoms. Toliau negaunant pakankamo C vitamino kiekio, lytinės liaukos minimalizuoja ar net nutraukia savo funkcionavimą. Libido sumažėja ar net visai dingsta.

Rudenį ir žiemą puikus vitamino C šaltinis – citrusiniai vaisiai, erškėčio vaisiai, gervuogės.

Vitaminas D. Italijoje atlikti tyrimai parodė, kad dėl vitamino D trūkumo vyrams gali kilti potencijos sutrikimai. Mokslininkai tyrė sunkumus lovoje turinčius vyrus ir išsiaiškino, kad beveik pusei jų trūko vitamino D. Pasirodo, kad šio vitamino stygius gali paskatinti laisvųjų superoksido radikalų, kurie sumažina azoto monoksido kiekį organizme, gamybą. Azoto monoksidas kraujagyslėms padeda atsipalaiduoti, todėl kraujas geriau teka ir įprastomis aplinkybėmis sukelia erekciją.

Vitaminu D pakankamai apsirūpinti užtektų 10 minučių pabūti saulėje. Būsite gražiai įdegę, seksualūs. Jei vengiate saulės, rekomenduojama vartoti 5 mikrogramus vitamino D per dieną papildomai.  Rekomenduojama kartais gurmaniškai pasilepinti:  valgykite  ikrus, lašišą, ungurį – juose gausu minimo  vitamino .

Vitaminas E – taip pat sekso vitaminas. Jis buvo atrastas 1922 metais ir gavo 5-tos abėcėlės raidės vardą. Mokslinių tyrimų metu pastebėta, kad esant vitamino E trūkumui maiste, nėščių laboratorinių žiurkių vaisius žūdavo, o patinėliams sumažėdavo lytinė potencija. 

Vitamino E trūkumas pasitaiko labai retai, nes vitamino E yra beveik visuose maisto produktuose, ypač aliejuje ir grūdinėse kultūrose. Tačiau badaujant, sutrikus riebalų rezorbcijai, persirgus gelta, kasos ar tulžies pūslės ligomis, gali  jo pritrūkti. Tokiu atveju vyrams gali sumažėti lytinis potraukis ir pablogėti spermos kokybė, moteris gali ištikti savaiminis persileidimas ar sutrikti vaisingumas.

Seksualumui svarbu, kad vitaminas E yra ir jaunystės šaltinis. Jo dėka odos ląstelės aprūpinamos deguonimi ir drėgme.  Kaip antioksidantas, jis lėtina odos senėjimą,  saugo odą nuo žalingo aplinkos poveikio, puikiai drėkina, minkština, lygina raukšles epidermio sluoksnyje bei suteikia elastingumo.  Be to, sugeba mažinti uždegimų sukeliamų ligų riziką, gelbsti nuo spuogų, ypač  paauglystės laikotarpyje. O būnant jaunais, gražiais, savaime tampama ir seksualiai patraukliais.

Patariama dažniau gliaudyti riešutus, špinatų- avokadų – šparagų salotas užsipilti vertingais aliejais.

 

+11
+12 -1
  • Seksologija
  • Seksologai
  • Vitaminas D
  • Lytiniai santykiai
  • Lytinis susijaudinimas
  • Abejingumas seksui
  • Vitaminai
  • Lytinio gyvenimo sutrikimai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *