Ką daryti, kad numesti kilogramai nesugrįžtų?

Kovo 13, 2014 | Simonas Griškevičius
+9
Ką daryti, kad numesti kilogramai nesugrįžtų?

„Laikiausi grikių dietos ir nukritę kilogramai sugrįžo su kaupu... Nusivyliau. Nors valgiau taip pat, vis tiek svoris padidėjo kaip reikiant. Nerekomenduoju, susigadinsit ne tik sveikatą, bet ir nervus“, – viename moterų forume pasakoja dietos besilaikiusi Ieva. Panašių komentarų viešojoje erdvėje pasitaiko gana dažnai, ir ne tik grikių dietos atžvilgiu.

Visų pirma, norime pasveikinti visus, nepritrūkusius motyvacijos ir pasiekusius norimų rezultatų, kurie laikėsi vienos ar kitos dietos. Vis dėlto bet kuri dieta (ypač ta, kurios meniu sudaro mažo kaloringumo produktai) alina organizmą, nes tai nėra jam įprastas režimas. Taigi – darbas dar nebaigtas! Jei norite išlaikyti sveikesnį ir lieknesnį kūną, negalite grįžti prie įprastų maitinimosi įpročių.

Svorio kontrolė – kodėl tai taip sunku?

„Beje, smegenys gali neigti faktą, kad priaugote svorio, net jei jaučiate, kad drabužiai varžo labiau nei varžė prieš tai.“ Mūsų smegenyse dirba savotiškas „bibliotekininkas“, kuris žino, kur, kiek ir net kokio storio tam tikrų „knygų“ yra organizme. Žinoma, kalbame apie riebalų ląsteles. Kai laikotės dietos, smegenys fiksuoja, kad mažėja riebalinių kūno ląstelių ir nori jas susigrąžinti, net kai pasiekėte trokštamų rezultatų.

Gali būti keletas priežasčių, kodėl vėl priaugate svorio. Jūsų pasirinkta dieta dažnai būna labai griežta: stipriai ir per trumpą laiką sumažinanti gaunamų kalorijų skaičių. Organizmas prie to prisitaiko lėtindamas medžiagų apykaitą ir kaupdamas atsargas „blogiems laikams“. Padidinus gaunamų kalorijų skaičių, organizmas nespėja iš naujo prisitaikyti, taigi sparčiai susikaupia riebalinis sluoksnis.

Kita priežastis – tai smegenys, verčiančios nuolatos mąstyti apie maistą: „Valgyti, valgyti, valgyti!“ Alkio jausmas gali tapti jūsų palydovu. Beje, smegenys gali neigti faktą, kad priaugote svorio, net jei jaučiate, kad drabužiai varžo labiau nei varžė prieš tai.

Svorio išlaikymo strategijos

Apie dabartinio svorio išlaikymą pradėkite galvoti kaip apie kitą, galbūt net visą gyvenimą trunkantį dietos etapą, tiksliau – gyvenimo būdo pokyčius. Pateikiame kelis patarimus, kurių galima pradėti laikytis jau dabar.

Optimalus fizinis aktyvumas. Fizinė veikla yra būtina, norint, kad prarasti kilogramai nesugrįžtų. Tyrimai rodo, kad žmonės, kurie laikėsi dietų ir sėkmingai išlaikė savo idealų svorį, mankštinosi bent penkias valandas per savaitę. Užtenka skirti vieną valandą per dieną, tarkime, pasivaikščiojimui po parką, į darbą ar parduotuvę. Jei jums atrodo, kad vaikščioti ištisą valandą – tikra beprasmybė, galite padalinti šį laiką į du užsiėmimus po 30 minučių. Taip pat būtų idealu, jei pridėtumėte ir dvi jėgos treniruotes.

Maisto žymėjimasisMaisto žymėjimasis. Ekspertai rekomenduoja užsirašyti viską, ką suvalgote. Taip galėsite sekti suvartojamų kalorijų skaičių ir įvertinti, ar dėmesingai laikotės naujų gyvenimo būdo pokyčių, o gal leidote sau šiek tiek nuklysti iš kelio ir pasmaguriauti saldumynais.

Svėrimasis. Kita privaloma priemonė, palaikant svorį – svarstyklės. Žinoma, stovėdami ant jų papildomų kilogramų nenumesite, kartais gal net ir nuotaiką susigadinsite, tačiau tai pats geriausias būdas sekti savo svorį ir kovoti su smegenų siunčiamomis žinutėmis, kad organizmui reikia daugiau riebalinių ląstelių.

Taip pat pastebėję padidėjusį svorį žinosite, jog laikas pasistengti labiau. Moterų svoris dėl menstruacijų ciklo šiek tiek svyruoja, tačiau jei tai viršija 2,5 kg, pats laikas sumažinti gaunamų kalorijų kiekį ar šiek tiek daugiau pasportuoti.

Pusryčiai. Jungtinių Valstijų nacionalinis svorio kontrolės registras stebėjo daugiau kaip 3000 amerikiečių, kurie pasiekė puikių rezultatų – numetė 30 kg kūno svorio ir išlaikė jį bent 6 metus. Pastebėta, kad pusryčiai – svarbus veiksnys kontroliuojant svorį. Maistingi, visaverčiai pusryčiai greičiausiai neleis persivalgyti dienos metu.

Kodėl svarbu pusryčiauti?

Rekomenduojama pusryčių metu maitintis maistu, turinčiu angliavandenių, kurie itin reikalingi protinei veiklai. Puikiai tinka grūdiniai produktai, vaisiai.

Daugiau apie pusryčių naudą ir sveikos mitybos patarimus skaitykite čia:
Kodėl svarbu pusryčiauti? »

Trumpalaikiai tikslai. Visiems kartais reikia tam tikros motyvacijos. Užsibrėžkite tikslus, kuriuos turite pasiekti per tam tikrą laiką, pavyzdžiui, nepriaugti svorio 6 mėnesius. Svarbu, kad ši data jums būtų ypatinga ir motyvuotų toliau siekti rezultatų, todėl galite save palepinti, tarkime, naujais drabužiais, treniruokliu ar net kelione. Bet koks atlygis yra sveikintinas, jei tai žinoma nėra didžiulis torto gabalas.

Bendraminčiai. Pabandykite rasti daugiau žmonių, kurie susiduria su panašiomis problemomis. Dalindamiesi patarimais, vargais ir sėkmės istorijomis, lengviau įveiksite sunkumus ir paprasčiau palaikysite sveikos mitybos ir mankštos įpročius. Jei nepažįstate nieko, kas taip pat laikytųsi dietos, pabandykite tokių žmonių paieškoti pokalbių forumuose.

Gyvenimo būdas

Priminkite sau, kad visavertė mityba ir fizinis aktyvumas – geriausias būdas išlikti sveikiems ir sumažinti širdies ligų, cukrinio diabeto, insulto, tam tikrų vėžio formų ir kitų sveikatos problemų riziką. Sveikos gyvensenos įpročiai, kurių įgijote besilaikydami dietos, neturėtų išnykti pasiekus užsibrėžtų rezultatų. Žinoma, galite valgyti daugiau, bet nesustokite propaguoti aktyvaus ir sveiko gyvenimo būdo.

Taip pat skaitykite:
Grikių dieta – akivaizdūs rezultatai stiprios valios žmonėms »
Sporto nauda – ne tik fizinė »
Persivalgymo priepuoliai: kas juos lemia ir kokios pasekmės? »

+9
  • Nutukimas
  • Bulimija
  • Anoreksija
  • Dieta
  • Mitybos sutrikimai
  • Sporto nauda
  • Dietologai
  • Sporto klubai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę
7 gudrybės sveikesnės mitybos link
7 gudrybės sveikesnės mitybos link Ne paslaptis, kad gerai savijautai labai svarbi sveika mityba. Daugeliui sudėtingos ir alinančios dietos tiesiog nepriimtinos. Tikrai nelengva visą savaitę valgyti vien grikius arba gerti vien daržovių sultis. Beje, reikėtų atsiminti, kad mitybos kraštutinumai netgi pavojingi sveikatai. Kartais užtenka tik šiek tiek pakoreguoti savo... +7 / 0 +7
10 produktų, kenkiančių lieknam liemeniui
10 produktų, kenkiančių lieknam liemeniui Lieknas liemuo laikytas moteriškumo simboliu dar viduramžiuose, kai moterys korsetus susiverždavo taip stipriai, kad net sutrikdydavo kraujo apytaką. Šių dienų moterys dėl vapsvos liemens pasiryžusios sporto salėse išlieti daug prakaito, tačiau net ir sunkiausios treniruotės ne visada padeda pasiekti geidžiamų rezultatų. Sporto... +67 / -20 +47
Grikių dieta – akivaizdūs rezultatai stiprios valios žmonėms
Grikių dieta – akivaizdūs rezultatai stiprios valios žmonėms Laikantis grikių dietos per savaitę galima atsikratyti iki 10 kg svorio, tačiau visi, pasiruošę išbandyti šią dietą, turi žinoti, kad tai itin griežta ir valios pastangų reikalaujanti dieta. Tačiau tiksliai jos laikantis kiekvieną rytą lipti ant svarstyklių bus tikras malonumas. Taigi, kas tai per dieta ir kaip jos laikytis? 15 +52 / -19 +33
Su „Figurella“ rezultatų pasieksite greičiau nei sporto klube!
Su „Figurella“ rezultatų pasieksite greičiau nei sporto klube! Dietos ir reguliarus lankymasis sporto klube reikalauja daug laiko ir valios pastangų. Lietuvoje jau spėjęs įsitvirtinti itališkas figūros dailinimo metodas figurella pagrįstas moksliniais tyrimais. Virš 30 metų Italijoje taikomo lieknėjimo metodo esmė ‒ mankštinimasis šiltoje, sandarioje erdvėje. Individualiai... +28 / 0 +28
Apie Dukano dietą iš pirmų lūpų. Tomos istorija
Apie Dukano dietą iš pirmų lūpų. Tomos istorija Visame pasaulyje populiarią Dukano dietą sudaro keturi etapai: ataka, kaita, įtvirtinimas ir galutinė stabilizacija. Jos sumanytojas prancūzas gydytojas dr. Pjeras Dukanas (Pierre Dukan) teigia, kad šiuose etapuose ir slypi dietos veiksmingumas, mat jos besilaikantis žmogus turi galimybę stabilizuoti savo svorį ir niekada nebepriaugti... +30 / -5 +25
FIT FOOD atsiliepimai – išbandėme trijų dienų sulčių programą!
FIT FOOD atsiliepimai – išbandėme trijų dienų sulčių programą! „Sulčių dietomis domėjausi jau seniai, skaičiau žmonių komentarus, sekiau FIT FOOD „Facebooką“ ir „Instragramo“ paskyrą. Esu bandžiusi tris dienas maitintis vien tirštaisiais kokteiliais (angl. „Smoothies“), bet FIT FOOD siūlo gerti skystas sultis tris ar net penkias dienas. Šios dietos tikslas – išsivalyti... 3 +34 / -12 +22
Dukano dietos meniu. Antras etapas. Receptai
Dukano dietos meniu. Antras etapas. Receptai Sveikiname įveikusius pirmą Dukano dietos etapą ir pristatome antro dietos etapo meniu. Pasirūpinkite, kad jūsų šaldytuve netrūktų sveikų maisto produktų, o saldžius varškės sūrelius, padažus ar dešros gabaliuką atiduokite lieknam bičiuliui. Šiame straipsnyje rasite septynių antro Dukano dietos etapo dienų valgiaraštį... +35 / -17 +18
13 lieknėjimo triukų: kurie iš jų veiksmingi?
13 lieknėjimo triukų: kurie iš jų veiksmingi? Mėginate atsikratyti svorio? Čia pateikiame 13 lieknėjimo triukų, kurie gali padėti Jums pasiekti trokštamų rezultatų – arba ne! +17 / -1 +16
Ortoreksija - liga, kuri atsiranda dėl pernelyg sveiko gyvenimo būdo
Ortoreksija - liga, kuri atsiranda dėl pernelyg sveiko gyvenimo būdo „Kas per daug – tas nesveika“, - sakydavo mūsų senoliai ir jie buvo visiškai teisūs. Atrodo, šiais laikais išties sveikai maitinamės, stengiamės kuo daugiau valgyti ekologiško maisto, nuolat sportuoti, judėti, tačiau vis tiek sergame ir jaučiame, jog kažkas yra ne taip. Ir taip, mes esame teisūs: perdėtas požiūris į... +15 / -1 +14
Populiarioji Pietų paplūdimio dieta
Populiarioji Pietų paplūdimio dieta Pietų paplūdimio dietos gimtinė – saulėtasis Majamis. Ją sugalvojo gydytojas kardiologas Arthuras Agatstonas, o prieš dešimt metų jo parašyta knyga buvo išleista penkių milijonų tiražu. Pasak gydytojo, ši dieta puikus pasirinkimas tiems, kurie siekia būti liekni. Pats gydytojas pripažįsta, kad nekūrė... +13 / 0 +13