Dukano dieta – rezultatai visam gyvenimui

Spalio 18, 2013
+71
+153 -82
9

Dauguma mūsų esame išbandę bent kelias dietas ir ne kartą nusivylę jų rezultatu. Taip, dietos veikia. Tačiau vos tik nustojus jų laikytis, numestas svoris grįžta su kaupu. Tuomet puolame į paniką ir griebiamės dar drastiškesnių priemonių. Tačiau 2000-aisiais dietų pasaulyje įvyko persilaužimas – 30 metų gydytojo Pjero Dukano (Pierre Dukan) populiarinta dieta išpopuliarėjo visame pasaulyje. Kodėl? Atsakymą rasite straipsnyje. 

Dukano dietos receptai. I etapas

O jei ieškote Dukano dietos meniu, spauskite čia:
Dukano dietos meniu. Pirmas etapas. Receptai »

Prancūzų mitybos specialisto Pjero Dukano sukurta dieta ne tik veiksminga, bet ir neturi grįžtamojo, kartais žaismingai pavadinamo jo-jo, poveikio. Laikantis Dukano dietos pasiekti rezultatai išlieka net ir tada, jei nustojate jos laikytis. 

Pirmuoju šios dietos „bandomuoju triušiu“ tapo P. Dukano draugas, kuris penkias dienas valgė tik keptą mėsą ir gėrė daug vandens. Po savaitės svarstyklės rodė penkiais kilogramais mažiau. Po ilgų eksperimentų Dukanas sukūrė dietą, kurios dabar laikosi ne tik daugybė Prancūzijos, bet ir viso pasaulio žmonių. Taigi, kokia šios dietos paslaptis ir ką reikėtų žinoti prieš pradedant jos laikytis? 

O jei dar nesate tikri, kuri dieta jums tinkamiausia, skaitykite apie 3 TOP dietas:
Idealios figūros link. Trys populiariausios dietos »

Baltymai – kelias į sėkmę 

Dukano dietos pagrindas – baltyminis maistas, todėl rekomenduojame, prieš pradedant laikytis šios dietos, pasikonsultuoti su gydytoju ir išsitirti cholesterolio kiekį kraujyje. Pirmiausiai įsitikinkite, kad esate puikios sveikatos ir tik tuomet laikykitės Dukano dietos. 

Kviečių sėlenosKadangi baltyminis maistas apsunkina inkstų veiklą, rekomenduojame per dieną išgerti ne mažiau kaip 1,5 litro vandens. Tokiu būdu inkstams palengvinsite darbą, jie greičiau išsivalys. Be to, pradėjus laikytis Dukano dietos, gali atsirasti nemalonus burnos kvapas. Jo išvengsite vartodami daug vandens. Avižų arba kviečių sėlenos – itin svarbus dietos komponentas. Ryte ir vakare jų reikėtų suvartoti po vieną valgomąjį šaukštą.

Didelis Dukano dietos privalumas tas, kad nereikia skaičiuoti kalorijų. Galite valgyti tiek, kiek norite, ir kada norite. Vis dėlto itin svarbu, kad valgytumėte tik tai, kas yra leidžiama atitinkamame dietos etape. Neretai besilaikantieji Dukano dietos, siekdami greito efektyvumo, įveda papildomų draudimų, bet tai tik nualina organizmą. Viso to pasekmė: bloga nuotaika, energijos trūkumas ir sugrįžę kilogramai. Todėl, norėdami sulaukti greitesnių rezultatų, kasdien bent pusvalandį užsiimkite aktyvia fizine veikla: paplušėkite sporto salėje, pasivaikščiokite, užlipkite laitais (vietoj to, kad naudotumėtės liftu), o jei važiuojate į darbą viešuoju transportu, išlipkite stotele ar keliomis anksčiau ir iki darbo nueikite pėstute. 

Dukano dietos meniu ir pagrindiniai dietos etapai 

Dukano dietą sudaro keturi etapai. Kiek gali trukti pirmasis etapas priklauso nuo to, kiek norite numesti svorio, tačiau atminkite, kad baltyminio maisto negalite vartoti ilgiau nei 10 dienų: 

 • iki 5 kg – 2 dienos;
 • iki 10 kg – 3 dienos;
 • iki 20 kg – 5 dienos. 

Pirmas etapas – ataka 

Tai paprasčiausias Dukano dietos etapas, nes jo valgiaraščio ribos – aiškios ir griežtos. Kita vertus, tai pats didžiausias valios išbandymas. Jei jį sėkmingai išlaikysite, galėsite savimi didžiuotis ir be baimės „paslysti“ laikytis dietos toliau. Dėmesio! Jei vis dėlto suvalgėte maisto produkto, kuris griežtai draudžiamas, rekomenduojama dietos laikytis iš naujo.

Pirmajame etape galite vartoti visus mėsos produktus ir žuvį:

 • paukštieną,
 • jautieną,
 • jūros gėrybes,
 • įvairią žuvį.

Tačiau kepant šiuos produktus negalima naudoti papildomų riebalų, todėl ruoškite juos orkaitėje, ant grotelių ar nesvylančioje keptuvėje. Taip pat išvardytus produktus galite virti arba troškinti. 

„Sėlenos yra nepamainoma organizmo „šluota“, kuri teigiamai veikia visą virškinamojo trakto sistemą.“ Galite vartoti ir kiaušinius, tačiau patariama nepiktnaudžiauti tryniais ir jų kiekį apriboti iki 3–4 per savaitę. O baltymų galite valgyti tiek, kiek tik norite. Jei esate pieno produktų mėgėjas, jų galite neatsisakyti:

 • lieso pieno,
 • varškės,
 • natūralaus jogurto.

Svarbu, kad šių produktų riebumas neviršytų 2 proc. Beje, pieno gaminiai turi būti natūralūs, be jokių papildomų skonių! 

Kavą arba arbatą galite pasisaldinti cheminiu saldikliu, tačiau patariama juo nepiktnaudžiauti. Galite vartoti ir tokius produktus kaip:

 • petražolės,
 • kmynai,
 • česnakai,
 • svogūnai,
 • bazilikas,
 • raudonėlis.

Vis dėlto ir juos naudokite tik kaip prieskonius. Jais galite pagardinti mėsos produktus, bet šie maisto produktai jokiu būdu negali būti vartojami kaip garnyras ar salotos. Ir, žinoma, nepamirškite:

 • avižų,
 • kviečių sėlenų.

Sėlenos yra nepamainoma organizmo „šluota“, kuri teigiamai veikia visą virškinamojo trakto sistemą. 

Pirmajame etape griežtai draudžiama valgyti cukrų (net minimalus jo kiekis gali sulėtinti svorio kritimą!). Taip pat negalima vartoti papildomų riebalų, majonezo, miltinių patiekalų, konditerijos gaminių, vaisių ir daržovių, nes juose gausu cukraus. 

Antras etapas – kaitaliojimas

... galite vartoti visus mėsos produktus: paukštieną, jautieną, jūros gėrybes ir žuvį. Baigėte pirmąjį etapą? Sveikiname! Vis dėlto ties juo sustoti negalima. Antras Dukano dietos etapas yra pagrįstas: baltymų su daržovėmis ir grynųjų baltymų dienų kaitaliojimu. Pasak Pjero Dukano, maisto racioną reikia kaitalioti kas penkias dienas arba kas savaitę.

Maisto kiekis nėra ribojamas, todėl badauti tikrai neteks. Vis dėlto apsišarvuoti kantrybe būtų neprošal.

Kiekvieną savaitę neteksite maždaug kilogramo, todėl jei norite numesti apie 10 kilogramų, šiame etape teks užsibūti 10 savaičių. Tiesa, daržovių dienomis, privalote vartoti ir baltymus, negalite maitintis vien tik gamtos teikiamomis gėrybėmis. Taip pat nepiktnaudžiaukite morkomis, artišokais, burokėliais. Šiuos maisto produktus galite valgyti kartą per savaitę, bet ne dažniau. 

Kaitaliojimo etape griežtai draudžiama vartoti cukrų, ryžius, bulves, pupeles ir žirnius, vaisius, papildomus riebalus ir įvairius miltų ir konditerijos gaminius. 

Taigi pagrindiniai antrojo etapo maisto produktai:

 • mėsa,
 • žuvis,
 • prieskoninės žolelės,
 • lieso pieno produktai,
 • daržovės (ne visos! Žr. draudžiamų produktų sąrašą šiek tiek aukščiau).

Trečias etapas – svorio stabilizavimas 

Per dieną galite suvalgyti vieną riekelę juodos duonos.Numestus kilogramus, būtina stabilizuoti svorį. Tai itin sunkus etapas psichologiškai, nes vis labiau ima vilioti skanėstai, kyla minčių, kad paragavus uždrausto vaisiaus, nieko nenutiks. Deja, tai melas, todėl jokiais būdais nenuleiskite rankų! 

Stabilizavimo etapas truks 9 kartus tiek, kiek per antrąjį etapą numesite svorio. Pavyzdžiui, jei netekote 10 kilogramų, tai stabilizavimo etapas turi trukti 90 dienų, arba tris mėnesius. 

Stabilizavimo etapo metu turi išlikti viena grynųjų baltymų diena per savaitę (valgote tą patį, ką ir pirmajame etape), o likusią mitybą padės sureguliuoti šios paprastos taisyklės. 

 1. Per dieną galite suvartoti vieną vaisių, sveriantį iki 200 g (išskyrus bananus, vyšnias, vynuoges, braškes ir riešutus, nes juose yra daug cukraus).
 2. Per dieną galite suvalgyti vieną riekelę juodos duonos.
 3. Dėmesio, sūrio mėgėjai! Per dieną galima suvartoti 40 g sūrio.
 4. Per savaitę galima suvartoti 2 porcijas krakmolingo maisto po 200 g (makaronai, bulvės, ryžiai ir pan.).
 5. Sviestas ir aliejus vis dar tabu.
 6. Du kartus per savaitę galite pasilepinti tais produktais, kurie jums patinka. Vis dėlto skanėstais piktnaudžiauti dvi dienas iš eilės negalima. Be to, porcijos turėtų būti mažos ir persivalgyti griežtai draudžiama.
 7. Sportas – sveikata, tad bent pusvalandį skirkite fiziniam darbui.

Ketvirtas etapas – lipti ant svarstyklių tikras malonumas

Daugeliui iškyla klausimas, ką galima valgyti nustojus laikytis Dukano dietos ir stabilizavus svorį. Atsakymas džiuginantis – viską! Svarbiausia nepersivalgyti, reguliariai svertis, kartą per savaitę daryti grynųjų baltymų dieną, sportuoti ir tiesiog džiaugtis gyvenimu.

Sveikame kūne – sveika siela. Ko gero, nė nereikia aiškinti, kad papildomi kilogramai apsunkina ne tik drabužių paiešką, tačiau kenkia ir širdžiai, kraujotakai, sąnariams, stuburui. Laikytis Dukano dietos nėra lengva, tai tikras valios išbandymas, tačiau pasiektais rezultatais galėsite džiaugtis ilgą laiką, o gal net ir visą gyvenimą.

Sėkmės ir kantrybės!

Daugiau susijusių straipsnių:

+71
+153 -82
9
 • Antsvoris
 • Dukano dieta
 • Dieta
 • Mitybos sutrikimai
 • Mitybos įpročiai
 • Nutukimas

Susiję straipsniai

 • Baisi dieta. Tai suprasite po pusmecio, metu kai uzklups ligos. Pasiskaitykite is pradziu internete neigiamas nuomones apie ja. As to nepadariau. Ir atsisveikinau su sveikata.

 • laikiausi sios dietos ir man labai padejo.numeciau -15 kg. jokiu problemu neturejau del sveikatos.

 • Man padejo Colonwell,puikia uzpildo skrandi,buvau nusiteikus skeptiskai,bet siai dienai -15kg:))

 • Galit pasakyt ar veiksminga ir gera? -Kati per kiek laiko numetete kilogramus :)))?

 • Labai padėjo, numečiau 12 kg per 3 mėn. Tik klaida padariau, kad neužbaigiau visu 4etapu. Svoris ataugo.:( Dabar pradėjau viska iš naujo, ir tikiuosi pavyks iki galo išsilaikyti.

 • negerai kad riebalai pasalinami visiskai is dietos.. angliavandeniu galima atsisakyti jie yra tik energijos saltinis o riebalai naudojami hormonams, odai ir daugeliui kitu organizmo funkciju..

 • Laikiausi sios dietos pries metus. Numeciau 15kg! Kurie iki siol neataugo 🙂 Tik prisipazinsiu, kad paskutinio etapo nesilaikiau… Bet nusipirkau metams laiko abonenta i sporto kluba 🙂 iki siol sportuoju 2-3 kartus per savaite. Sita dieta man patiko, kad niekada nesijausi alkanas! gali valgyti kiek nori!!! tik zinoma is leidziamu produktu saraso 🙂 Sekmes kas nuspres laikytis 😉 didziausias paskatinimas, kai kilogramai pradeda mazeti, rubai dideti, atsiranda energijos numetus kilogramus,o aplinkiniai pradeda sakyti komplimentus 🙂

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *