Erekcijos sutrikimų gydymas – kokios jo galimybės?

Sausio 14, 2020 | Rūtelė Foktienė
+3
+3 -0

Erekcijos sutrikimas (kitaip jis vadinamas erekcijos arba erektiline disfunkcija) susijęs su negalėjimu pasiekti arba palaikyti reikiamo varpos standumo (erekcijos) ir dėl to kylančių sunkumų atlikti sėkmingą lytinį aktą. Teigiama, kad ši problema gali liesti bent kas dešimtą lytiškai aktyvų vyrą. Vis dėlto erekcijos disfunkcijos mastas, tikėtina, yra didesnis, mat retas linkęs kalbėti apie galimus lytinės funkcijos sutrikimus. Daugelis mano, kad silpnėjantis lytinis pajėgumas yra visiškai normalus bėgančių metų lemiamas reiškinys, tačiau erekcijos sutrikimų pasitaikyti gali ir labai jauniems vyrams. Pirmasis žingsnis – nedelsiant kreiptis į šios srities specialistus ir, jei reikia, ieškoti problemos sprendimo būdų ir gydymo galimybių. O jų yra ne viena – šiame straipsnyje pakalbėsime apie pačias populiariausias. 


Stresas ir nerimas tikrai gali daryti stiprią įtaką bet kurio vyro lytiniam gyvenimui

Gydytojai teigia, kad vyro psichologinė būsena labai stipriai susijusi su lytine sveikata, tad depresija, nerimas ir nuolatinė nervinė įtampa (stresas) neabejotinai daro įtaką ir erekcijai, ir lytiniam potraukiui ir bendram pasitenkinimui lytiniu gyvenimu. 

 

Pirmasis žingsnis – stengtis išvengti stresą ir nerimą keliančių situacijų, žmonių, vietų. Jei darbas nuolat kelia neigiamas emocijas, tuomet vertėtų susimąstyti, ar jis neneša daugiau žalos nei naudos. 

 

Patariama užsiimti stresą malšinančiomis veiklomis, kratytis slogių nuotaikų ir nesigėdyti kreiptis į psichologą, jei tik reikia profesionalios konsultacijos. Įvairios terapijos, lankomos su susidomėjimu ir atsidavimu gali labai padėti ir vėl pajusti džiaugsmą ne tik lytiniame gyvenime, bet ir kitose gyvenimo srityse. Beje, labai svarbūs ir santykiai su antrąja puse – kuo jie sėkmingesni, tuo pilnavertiškesnis lytinis gyvenimas. 

 

Kai kurie vartojami vaistai gali veikti erekcijos pasiekimą ir (arba) palaikymą

Depresijos ir kitų panašių būklių gydymas vaistiniais preparatais taip gali daryti svarbią įtaką erekcijos pasiekimui ir palaikymui. Tai reikėtų aptarti su gydančiu gydytoju, nes erekcijos funkcijos pakitimų atsiradimas tik dar labiau gali pasunkinti depresijos eigą. 

 

Be to, erekcijos pasiekimą ir palaikymą gali lemti daug kitų vaistinių preparatų, pavyzdžiui, tokių, kurie veikia hormonų apykaitą, vartojimas, tad verta peržiūrėti paskirtų medikamentų pakuotės lapelius arba pasikalbėti apie tai su gydytojui bei vaistininku. 

"...vyro psichologinė būsena labai stipriai susijusi su lytine sveikata, tad depresija, nerimas ir nuolatinė nervinė įtampa (stresas) neabejotinai daro įtaką ir erekcijai, ir lytiniam potraukiui ir bendram pasitenkinimui lytiniu gyvenimu."

Žalingi įpročiai ir nesveikas gyvenimo būdas taip pat didina erekcijos sutrikimų tikimybę

Erekcijos sutrikimas gali būti širdies ir kraujagyslių ligų pranašas, tad būtina stengtis išvengti ir tų, ir tų sveikatos sutrikimų rizikos faktorių. O šie rizikos faktoriai yra labai panašūs arba netgi tokie patys – alkoholio vartojimas, rūkymas, mažas fizinis aktyvumas, nesveika mityba, patiriamas stresas (nors apie tai kalbėta jau prieš tai), kai kurios lėtinės ligos, pavyzdžiui, cukrinis diabetas ir kiti rizikos veiksniai. Patariama sveikai gyventi ir atsisakyti  žalingų įpročių – ne tik alkoholio ir cigarečių, bet ir psichoaktyvių medžiagų. 

 

Vaistinių preparatų, skirtų erekcijos disfunkcijai gydyti, vartojimas ir kitos gydymo galimybės

Yra įvairių vaistinių preparatų, skirtų būtent erekcijos funkcijai pagerinti. Jie skiriasi savo sudėtimi, veikimo mechanizmu, nepageidaujamų poveikių skaičiumi ir dažniu. Gydytojas parenka tinkamiausią vaistinį preparatą, atsižvelgdamas į konkretaus paciento erekcijos sutrikimo laipsnį, jo lūkesčius, vaistinio preparato vartojimo atnešamą naudą ir riziką bei kitus svarbius veiksnius. Dauguma šiuolaikinių vaistinių preparatų yra saugūs, veiksmingi, turi nedaug nepageidaujamų poveikių ir veikia tik naudojant lytinę stimuliaciją. Tokių vaistų vartojimas gali padėti ir vėl pasiekti bei palaikyti reikiamą erekciją bei džiaugtis kokybišku lytiniu gyvenimu. 

 

Jei vaistiniai preparatai neefektyvūs arba jų vartoti negalima, pacientui siūloma išmėginti specialius vakuuminius prietaisus arba chirurginius gydymo metodus, kurie remiasi implantų įstatymu į varpą arba kitais šiuolaikiniais sprendimais. 

 

 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Bloga nuotaika linkusi greitai pasėti sėklą mumyse ir išvešėti į didelį, galingą ir sunkiai išraunamą medį. Kartais slogumas visiškai nepastebimai tampa mūsų gyvenimo būdu. Nors sakoma, kad be liūdesio nežinotume, kas yra džiaugsmas, tačiau jokiais būdais negalime leisti šiam liūdesiui užsitęsti. Pati svarbiausia laimės sąlyga yra gyvenimu džiaugtis čia ir dabar, todėl pateiksime 5 paprastus būdus, kaip galime tai daryti kiekvieną dieną. Nuolat skatinkime geros nuotaikos gyslelę savyje ir į klausimą „kokia šiandien diena?“ visada galėsime nuoširdžiai atsakyti, kad tai yra mūsų mėgstamiausia diena (lygiai taip, kaip visiškai be jokių sąlygų į šį klausimą atsako gana populiarus filosofas)!

Plačiau:

5 idėjos, padedančios sunaikinti blogos nuotaikos šaknis
+3
+3 -0
  • Psichologija
  • Lytinis susijaudinimas
  • Vyrų ligos
  • Erekcijos sutrikimai
  • Erekcijos sutrikimų priežastys
  • Erekcijos sutrikimų gydymas
  • Lytinio gyvenimo sutrikimai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *