Homeopatiniai vaistai – kas tai?

Gruodžio 02, 2013 | Eglė Rubinaitė
+9
+12 -3
3

Ne vienas vaistininkas patvirtintų – dažnai žmonės tiksliai nežino, kas yra homeopatiniai vaistai, ir visus tuos, kurie išrašomi be recepto arba tiesiog yra pagaminti iš žolelių, taip ir pavadina. Tačiau, ar žinojote, kad vaistai iš tiesų klasifikuojami šiek tiek kitaip, o homeopatija nebūtinai reiškia gydymą augalais? Tad apie tai, kas yra homeopatinis gydymas, kokiais vaistais jis atliekamas ir kam jis padeda, pasakojame šiame straipsnyje.

Kas slepiasi homeopatinių vaistų piliulėje

Homeopatija – didžiausia medicinos apgaulė

O jei norite sužinoti tikslią homeopatinių preparatų sudėtį ir akcijas, nukreiptas prieš homeopatiją, spauskite čia:
Homeopatija – didžiausia medicinos apgaulė »

Tiesa tokia, kad natūralios medicinos šalininkai homeopatiniuose vaistuose kartais gali rasti visai ne žolelių ekstraktą, o stipriai atskiestus gyvatės nuodus. Mat homeopatinio gydymo principas – gydyti atskiesta medžiaga, sukeliančia panašius į ligos simptomus. Gana artima pasakymui „Kuo susirgai, tuo ir gydykis“, o dar artimiau – skiepų idėjai. Tik skiepų atveju asmeniui suleidžiama labai maža ligos sukėlėjo dozė tam, kad organizmas įgytų atsparumą tam tikrai ligai. O štai homeopatijos atveju, vietoje skiepų skiriama kita medžiaga, sukelianti panašų simptomą (pavyzdžiui, vėmimą, galvos skausmą ar pan.). 

Toks homeopatinių vaistų gaminimo būdas atsirado XIX a. pradžioje, kai žymus gydytojas Samuelis Hanemanas pastebėjo, jog panašų į ligos simptomą sukeliančios medžiagos, keletą kartų atskiestos, veikia kaip vaistai, gydantys ligą. Medžiaga atskiedžiama tikrai stipriai – taip, kad vaistas nesukeltų dar stipresnių ligos simptomų. Manoma, kad kuo medžiaga stipriau atskiedžiama, tuo didesnį poveikį ji daro sergančiajam.

Homeopatijos sugrįžimas

Prieš du šimtus metų, kol dar nebuvo išrasta tiek vaistų, kiek jų yra dabar, kol gyvenome be pažangių šiuolaikinių technologijų, homeopatinis gydymas vaidino labai svarbų vaidmenį medicinos pasaulyje. Laikui bėgant iš rinkos šiuos vaistus išstūmė kiti, naujai atrandami.

Į homeopatinius vaistus buvo atsigręžta praėjusio šimtmečio viduryje, kartu su ekologiniais judėjimais. Dabar jie dažniausiai vartojami natūralios medicinos šalininkų. Vaistai gaminami iš natūralių medžiagų: gyvūnų išskiriamų sekretų (pavyzdžiui, gyvačių, egzotinių gyvūnų nuodų), įvairių augalų ekstraktų, taip pat mineralinių medžiagų (grafito, kvarco, jodo ar pan.).

Natūralu, nekenkia ir… galbūt veiksminga

Homeopatijos šalininkai turi tvirtų argumentų, kodėl toks gydymas – pats geriausias:

 • Homeopatiniai vaistai – kas tai?Kadangi vaistai gaminami iš natūralių medžiagų, taip atskiestų, jog jos nekenktų organizmui, homeopatinis gydymas nedaro jokio šalutinio poveikio. Kitaip, nei daugybė kitų stiprių vaistų, kuriuos skiria gydytojai įvairioms ligoms gydyti. Pavyzdžiui, homeopatiniai vaistai nuo gripo gali išgydyti jus nuo ligos, tačiau dėl vaistų jums nesutriks miegas, virškinimas ar, kaip kad nutiktų vartojant antibiotikus, nenusilps organizmas, nesumažės bendras imunitetas, atsparumas ligoms.
   
 • Gydant psichikos sutrikimus, lengvai išsivysto priklausomybė. Tačiau to niekada nenutiks, kai, pavyzdžiui, vartojami homeopatiniai antidepresantai, nes juose nėra priklausomybę keliančių medžiagų. Lygiai taip pat, gydant ir kitus psichikos sutrikimus, minėtojo pavojaus nėra.
   
 • Homeopatinių vaistų gamybos technologijoms svarbu ir gydomosios vandens galios. Manoma, kad vanduo gali išsaugoti informaciją, todėl dažnai tokių vaistų gamintojai stengiasi perteikti teigiamą energiją, išsaugotą gamybos procese naudojamame skystyje.
   
 • Manoma, kad dalis homeopatinio gydymo efekto gali būti paremta placebo efektu. Net jeigu tai tiesa – natūralios medicinos šalininkai tik džiūgauja. Juk kur kas smagiau žinoti, jog tave pagydė paties organizmo pastangos patikėti galimu geru rezultatu ir sukaupti jėgas kovai su liga, nei, kad visą darbą nudirbo, pavyzdžiui, imunitetą žudantys antibiotikai.
   
 • Jeigu homeopatinio gydymo organizmas nepriima, ir tai nėra veiksminga, žmogus visada gali pereiti prie kitokių rūšių vaistų, nepatyręs jokios žalos ir šalutinio poveikio, kurį, kitais atvejais, galbūt būtų sukėlę įvairūs cheminiai vaistai.

Homeopatinis gydymas ne visada sutinkamas palankiai. Medikai ir farmacininkai diskutuoja, ar tikrai homeopatija yra veiksminga. Todėl savo sveikatą į homeopatijos rankas atiduodantiems žmonėms vertėtų nuolat save stebėti – jeigu sunki būklė nuo homeopatinių vaistų negerėja, verta kreiptis į medikus dėl kitokių galimų vaistų vartojimo.

Taip pat skaitykite:
Placebo efektas: saviapgaulė ar veiksminga gydymo priemonė? »

+9
+12 -3
3
 • Homeopatiniai vaistai
 • Homeopatinis gydymas
 • Homeopatiniai antidepresantai
 • Homeopatiniai vaistai nuo gripo

Susiję straipsniai

 • Manau, kad homeopatiniais vaistais, kaip ir visais kitais, reikia gydytis neprarandant sveiko proto. Iš patirties galiu pasakyti, kad vietoj ir laiku vartojami homeopatiniai vaistai yra efektyvūs. Pvz., peršalus, esu ne kartą išsigydžiusi homeopatiniu Oscillococcinum, jei ligos pradžioj jį pradedi vartoti – efektas geras, pora dienų ir sveika. Ir nekenkia organizmui kaip tie visi paracetamoliniai gėrimėliai. BET – tikrai taip negydyčiau kažkokių rimtų uždegiminių ligų.

 • patarciau atsisakyti visiskai ar bent kiek imanoma vengti pieno produktu, mieliniu gaminiu, ypac perdirbtos ir taip pat raudonos mesos, sokolado(net juodo) , zinoma, ir saldziu gerimu, konditerijos, kavos kol vyksta odos gydimas. Pieno produktu pakaitalu yra be galo daug, o be raudonos mesos nenusilpsi. As zinau ka reiskia tureti problematiska oda, is pradziu sunku, bet po savaites pamatai sokius tokius pakitimus, aisku procesas vyksta ~3-4 menesius, bet tikrai tikrai tikrai verta tiek kenteti. Neuzmirsti gerti daug vandens( yra skaiciuokle kiek galima) ir papildyti raciona omega rugstimis, cinku. Nevartoti papildu su B ir C grupes vitaminais. Neliesti veido.

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *