Jūros vanduo padės kovoti su peršalimu

Lapkričio 29, 2018 | Rūtelė Foktienė
0
+0 -0

Mūsų nosis yra labai svarbi mūsų apsaugai nuo aplinkoje esančių pavojingų svetimkūnių ir įvairių pavojingų virusų. Turėtume žinoti, kad tai pats pirmasis barjeras įvairiems infekcijų sukėlėjams ir dirginančioms medžiagoms, dulkėms, žiedadulkėms. Nosis turi ne vieną svarbią funkciją, ji gali būti prilyginama filtrui, skirtam paruošti orui, keliaujančiam toliau į kvėpavimo takus. Oras, įkvepiamas per nosį, sušildomas tam, kad jau šiltas (kūno temperatūros) patektų į plaučius. Taip pat per nosį įkvepiamas oras išvalomas nuo įvairių dulkių, žiedadulkių ir kitų ore esančių pavojingų dalelių, paruošiamas jį sudrėkinant. Sveika nosis puikiai atlieka visas šias funkcijas ir apie ją visai pamirštame, kol neužpuola nemalonūs simptomai.

Nosies funkcija gali sutrikti susirgus sloga

Nosies funkcija gali sutrikti nusilpus imunitetui ir susirgus. Sloga yra labai dažna peršalimo, gripo ir alergijos palydovė. Ji apsunkina normalias nosies funkcijas, nes sergant sloga nosies gleivinė paburksta, landos susiaurėja, žmogui tampa sunku kvėpuoti, todėl akimirksniu pablogėja ir savijauta. Prasidėjus slogai geriau nedelsti ir iš karto imtis priemonių, nes įsisenėjusi sloga gali komplikuotis į įvairius uždegimus, kitas kvėpavimo takų ligas ar sinusitą, virsti lėtiniu ir labai varginančiu sutrikimu.

Jūros vanduo – naudinga gamtos dovana

Namuose ar netgi rankinėje visada verta su savimi turėti jūros vandens, tinkamo vartoti tiesiai į nosį. Jūros vanduo – natūralus, iš gamtos išgautas produktas, naudingas mūsų sveikatai ne tik sunegalavus. Šiame vandenyje be druskos (natrio chlorido) gausu ir kitų įvairių elementų ir mineralinių medžiagų – magnio, kalcio, kalio, sulfatų, jodidų, bromidų. Į nosį skirtas jūros vanduo yra specialiai paruoštas, išvalytas, tiekiamas patogiose ir saugiam vartojimui pritaikytuose buteliukuose. Be to, jo koncentracija yra tiksliai apskaičiuota ir tinkama kasdieniniam vartojimui arba slogos gydymui.

Druskos koncentracija jūros vandenyje gali skirtis

Specialiai gydymui arba kasdieniniam vartojimui pritaikytas jūros vanduo būna izotoninis ir hipertoninis. Šios dvi jūros vandens rūšys tarpusavyje skiriasi jame ištirpusių druskų koncentracija. Izotoninis jūros vanduo rekomenduojamas infekcijų ir alergijų prevencijai, o hipertoninis – jau gydymui. 

"Namuose ar netgi rankinėje visada verta su savimi turėti jūros vandens, tinkamo vartoti tiesiai į nosį. Jūros vanduo – natūralus, iš gamtos išgautas produktas, naudingas mūsų sveikatai ne tik sunegalavus."

Izotoninis jūros vanduo naudingas kasdieninei nosies higienai

Izotoniniame jūros vandenyje (pavyzdžiui, Quixx Soft) ištirpusios druskos kiekis mažesnis. Izotoniniame vandenyje ištirpusių medžiagų koncentracija yra tokia pati, kaip ir nosies gleivinės ląstelėje. Izotoninis jūros vanduo tinkamas kasdieninei nosies gleivinės higienai – jis padeda švelniai ir saugiai išvalyti susikaupusius nešvarumus, įvairius alergenus, dulkes, o kartu ir potencialius infekcijų sukėlėjus. Izotoninį jūros vandenį rekomenduojama vartoti viršutinių kvėpavimo takų ligų prevencijai ir nuo alergijų kenčiantiems pacientams (ypatingai augalų žydėjimo laikotarpiu). Taip pat tokia kasdieninė nosies higiena rekomenduojama ir žmonėms, kurie kasdien būna ar dirba itin užterštoje aplinkoje. Izotoninio jūros vandens vartojimas neribojamas, jį galima vartoti tiek, kiek reikia arba nuolat.

Hipertoninis jūros vanduo rekomenduojamas jau susirgus

Hipertoninis jūros vanduo (pavyzdžiui, Quixx ir Quixx Extra) pasižymi didesne ištirpusių medžiagų koncentracija nei ląstelėje. Sergant sloga nosies gleivinės ląstelės yra išbrinkusios. Vartojant hipertoninį jūros vandens tirpalą, sumažėja šis varginantis nosies gleivinės paburkimas. Būtent todėl hipertoninį jūros vandenį rekomenduojama vartoti, jei jau pasireiškusi sloga, peršalimas, sinusitas ar netgi gripas – jis padės sumažinti varginantį nosies gleivinės paburkimą, suskystinti gleives, atkimšti nosį, tuo pačiu palengvins varginančius slogos simptomus ir grąžins gerą savijautą. Kartu su gleivių pertekliumi pasišalina ir ligų sukėlėjai (virusai, bakterijos). Nerekomenduojama hipertoninio jūros vandens vartoti ilgiau nei dvi savaites. 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Kai papilkėję medžių lapai praneša apie artėjantį šaltuką, o žvarbus vėjas priverčia dar stipriau užsivynioti vilnonį šaliką, tampa akivaizdu: atėjo metas ruoštis šaltajam žiemos sezonui. Jei jus vis dar šildo vasaros prisiminimai ir net baisu pagalvoti apie sniego pusnis ar kumštines pirštines, turime pasiūlymų, kaip pasiruošimą šaltajam metų laikui paversti atpalaiduojančia ir malonia veikla. Dešimt skirtingų procedūrų – dešimt būdų sustiprėti!

Plačiau:

10 būdų, kaip per savaitgalį pasiruošti šaltajam sezonui
0
+0 -0
  • Peršalimas
  • Sinusitas
  • Gripas
  • Sloga ūminė
  • Sloga lėtinė

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *