Kas slepiasi po raidėmis „GPH“?

Gruodžio 02, 2016 | L.Rimgailė
+10
+10 -0

Ar žinote, kas slepiasi po raidėmis „GPH“?

Jei Jums ar Jūsų šeimos nariui yra tekę susidurti su gėrybinės prostatos hiperplazija (GPH), tikriausiai, žinosite tokį šios ligos trumpinį. Tiems, kas nežino, pasakysime, jog „G“ – „gerybinė“ reiškia, kad prostatos padidėjimas nėra atsiradęs dėl vėžinio proceso ar infekcijos ,o „H“ –  „hiperplazija“ –  „išvešėjimas“, reiškia prostatos padidėjimą, kuris sukelia problemas šlapinantis.

Viena sunkiausių prostatos ligų – GPH

Yra trys didelės prostatos ligos: prostatos uždegimas (prostatitas), kuris pasireiškia dažnu ir skausmingu šlapinimusi, prostatos vėžys ir gerybinė prostatos hiperplazija (GPH).

Bet kokie intymūs, seksualiniai sutrikimai į vyro gyvenimą įneša daug sumaišties ir nerimo. Jei tai prostatos uždegimas – nesunkiai galima pagydyti naudojant medikamentines priemones, o štai jei tai GPH – viena sunkiausių prostatos ligų, tuomet gydymas gali būti ilgas ir varginantis.

Prostata kiekvienam vyrui yra tarsi jo antra širdis, kai ji prastai funkcionuoja, kenčia ir vyras, ir jo moteris: gera prostatos forma lemia aukštą spermos kokybę, gerina vaisingumą. Taigi, ši reprodukcinė prostatos funkcija yra labai svarbi, ypač tuomet, kai planuojamas šeimos pagausėjimas.

"1880 metais pasirodė pirmieji klinikiniai sabalpalmių ekstrakto efektyvumo įrodymai, šis ekstraktas tapo labai populiarus Europoje."

Moterims – menopauzė, vyrams – andropauzė

Jei moterims menopauzės metu atsiranda tam tikri hormoniniai pokyčiai, tai ir vyrams andropauzės metu, senstant, persitvarko hormonai ir prostata pradeda didėti, silpsta kai kurios jos funkcijos.  

Vyro organizme pakitus lytinių hormonų – androgenų ir estrogenų – pusiausvyrai, atsiranda prostatos išvešėjimas. Taigi, vienas iš  pagrindinių GPH ligos rizikos veiksnių yra vyrų amžius – ši liga paliečia vyresnio amžiaus vyrus. Būtent andropauzės laikotarpis gali įtakoti gerybinį prostatos išvešėjimą.

Tačiau ir labai jauniems vyrams, pasitaiko, kad yra diagnozuojama GPH. Jei bet kuris vyras jaučia nuolatinį perštėjimą šlapinantis, jį vargina diskomforto jausmas, tuomet būtina nedelsiant apsilankyti pas urologą.

GPH simptomai

Ligos pirminėje stadijoje pasireiškia:

Dažnas šlapinimasis;

Sunkumas šlapinantis;

Dažnas šlapinimasis naktį.

Ligai progresuojant atsiranda tokie simptomai kaip:

Nevisiško pasišlapinimo jausmas;

Susilpnėjusi šlapimo srovė;

Dažnas šlapinimasis po truputį;

Nuolatinis noras šlapintis;

Šlapimo nelaikymas;

Pablogėjusi potencija.

Būtina laiku kreiptis į urologą: negydoma liga gali išprovokuoti erekcijos sutrikimus ir kitas sveikatos problemas, pavyzdžiui, šlapimo pūslės akmenis ar  inkstų nepakankamumą.

Daugelis erekcijos disfunkciją išgyvenančių vyrų vis dar nenoriai šneka apie šį sutrikimą. Tačiau jie tikrai nėra vieni - su šia problema susiduria dažnas vyras. Ką reikėtų žinoti apie erekcijos disfunkciją?

Plačiau:

10 faktų, kurių tikriausiai nežinojote apie erekcijos disfunkciją

Filoterapijos taikymas GPH gydyme

Fitoterapija yra žinoma daugelio ligų gydyme, ne išimtis ir GPH. Gydytojas – urologas ankstyvosios ligos stadijomis gydyti gali pasiūlyti gydymą augalinės kilmės preparatais.

Vienas iš populiariausių tokių preparatų yra „Prostamol uno“, kuris yra gaminamas iš sabalpalmių (Sabal serrulatum, Serenoa repens) vaisių ekstrakto.

Sabalpalmių ekstraktas Amerikos indėnų vartotas jau nuo 1700 metų sėklidžių atrofijos, erektilinės disfunkcijos ir prostatos uždegimo gydymui. 1880 metais pasirodė pirmieji klinikiniai sabalpalmių ekstrakto efektyvumo įrodymai, šis ekstraktas tapo labai populiarus Europoje.

Augalinės kilmės preparatas „Prostamol uno“ yra skirtas prostatos išvešėjimo gydymui, šlapinimosi sutrikimams, atsiradusiems dėl padidėjusios prostatos, palengvinti.

Vaistas vartojamas po vieną kapsulę per dieną, reikia vartoti mažiausiai 3-6 mėn., o gydymosi procese urologas reguliariais laiko intervalais turi stebėti paciento būklę.

GPH ligai progresavus

Jei vyro prostata yra labai išvešėjusi, tuomet gali būti skiriamas medikamentinis gydymas.

Chirurginis GPH gydymo būdas yra taikomas tuomet, kai medikamentinis gydymas neduoda norimo rezultato, liga yra stipriai progresavusi.

Vyrai, saugokite savo prostatą. Moterys, rūpinkitės savo vyrais – lai jie nenumoja ranka į savo vyrišką sveikatą, kuriai gal ir ne visada skiria pakankamai daug dėmesio.

+10
+10 -0
  • Erekcijos sutrikimai
  • Gerybinis prostatos išvešėjimas
  • Gerybinė prostatos hiperplazija
  • Erekcijos sutrikimų priežastys
  • Erekcijos sutrikimų gydymas
  • Lytiniai santykiai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *