Kelio sąnario traumos: kaip išvengti?

Gruodžio 18, 2017 | L.Varanavičienė
+11
+11 -0

Kelio sąnario traumos yra gana dažnos tiek tarp jaunų, tiek tarp pagyvenusių žmonių. Mes daug laiko praleidžiame sėdėdami prie kompiuterių, tad mūsų sąnariai, visai kaip ir automobilis, kuriuo nesinaudojame, kartais ima ir „užrūdija“ t.y. sąnariai tampa ne tokie paslankūs, vargina sąnarių skausmai, o kartais – net ir kelio sąnario traumos nutinka… Tad ką galėtume padaryti jau šiandien, kad rytoj netektų gydytis tos kelio sąnario traumos?

Išgirsk savo kūną – ženklai, kurie rodo, jog sąnarių būklė nėra gera

„Sutraškėjo kojų sąnarys“, – pasiskundė biuro darbuotoja savo kolegei vos tik pakilo nuo kėdės, kurioje sėdėjo beveik visą darbo dieną. Laimei, toks sąnarių traškėjimas ją vargino ne nuolatos, bet tik keletą kartų, tad didelio dėmesio moteris į tai nekreipė. Tai ji priėmė tik kaip ženklą, jog po darbo metas eiti į sporto klubą ir šiek tiek pajudėti, pasportuoti.

Tačiau kartais būna taip, jog žmonės skundžiasi dėl to, jog jų sąnariai ne tik ėmė braškėti, vargina sąnarių skausmas, negana to, atsirado dar ir patinimų, o atsitūpus kelio sąnarys ne tik kad sutraška, bet dar ir negalima lengvai atsikelti –  visa tai gali būti simptomai, kurie rodo, jog prasidėjo degeneracinės sąnarių ligos – artrozė, stuburo osteochondozė, stuburo spondiliozė –  ir privaloma kuo skubiau jas gydyti.

"Nuolatinis sėdėjimas ant kėdės sumažina nugaros aprūpinimą maisto medžiagomis, nes tarpslanksteliniams diskams yra netiekiamas kraujas, kuris suteiktų jiems visko, ko reikia."

Ką daryti, jei norite išvengti kelio sąnario traumų?

Tie, kurie rūpinasi savi ir nori išvengti kelio sąnario traumų, apie tai turėtų pradėti galvoti jau dabar. Todėl sporto klube nepamirškite skirti pakankamai dėmesio ne tik pilvo presui, gražesnėms kojoms ar rankoms, bet ir atlikite pratimus, kurie lavina ir stiprina blauzdų, šlaunų ir kulkšnių raumenis ir tokiu būdu treniruoja aplink kelių sąnarius esančius raumenis.

 

Norite sumažinti kelio sąnario traumos riziką? Išmokite teisingai bėgioti

Jei nutarėte sporto klube ar miške pabėgioti, tuomet prieš bėgiojimą nepamirškite pasirąžyti – tokiu būdu sustiprinsite raumenis. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į pagrindą po kojomis. Jei bėgiosite sporto klube, ant bėgimo takelio, tuomet grėsmės nebus didelės patirti kelio sąnario traumą, o štai jei bėgiojimui pasirinksite bėgioti žvyrkelių, tuomet, kelio sąnario traumos tikimybės bus daug didesnė. Bėgant  taip pat reikėtų stengtis išlaikyti pusiausvyros centrą – pasilenkti į priekį ir bėgti ant pirštų galų.

Jei bėgioti Jums nepatinka, tuomet pravartu užsiimti kita fizine veikla. Plaukiokite baseine, važiuokite dviračiu, žaiskite tenisą, darykite paprastus tempimo pratimus… Netingėkite skirti daugiau laiko  ne laidų žiūrėjimui prie televizoriaus, o pasivaikščiojimams:  Jūsų sąnarių gerai sveikatai reikia fizinės veiklos, jie bus sveiki tuomet, kai pakankamai judėsite.

 

Nugaros skausmo priežasčių gali būti iš tiesų labai daug – jį sukelia ne tik ūminės nugaros traumos, bet ir įvairios ligos, stresas, netaisyklinga laikysena, tam tikros socialinės problemos ir t.t. Mes dalinamės dešimtimi dažniausiai pasitaikančių nugaros skausmo priežasčių ir faktorių. Galbūt kai kuriose priežastyse atpažinsite ir save? Būtina pabrėžti, kad tikrosios nugaros skausmo priežastys žinomos ne visuomet, mat skausmui didelę įtaką daro ir psichogeninis faktorius, ir asmens aplinka, ir anksčiau patirtos patirtys, ir kitos priežastys.

Plačiau:

10 nugaros skausmo priežasčių, apie kurias reikėtų žinoti kiekvienam

Skysčiai, subalansuota ir sveika mityba taip pat yra svarbūs sąnariams

Nuolatinis sėdėjimas ant kėdės sumažina nugaros aprūpinimą maisto medžiagomis, nes tarpslanksteliniams diskams yra netiekiamas kraujas, kuris suteiktų jiems visko, ko reikia. Šie diskai absorbuoja medžiagas iš kremzlės, šį procesą skatina stuburo spaudimo pokyčiai, kurie vyksta judinant nugarą. Tarpslankstelinių diskų branduolių pagrindinė sudedamoji dalis yra vanduo, tad reikia stengtis per dieną išgerti pakankamai vandens.

Tie, kas rūpinasi savo sąnarių sveikata, turėtų vengti riebių ir cholesterolį didinančių produktų. Jei turite antsvorio – atsikratykite, nes sąnariai dėl jo yra apkraunami, pasunkėja jų darbas. Valgykite kuo daugiau vaisų ir daržovių, nepamirškite į savo kasdieninės mitybos racioną įtraukti žuvies, kurioje yra vitamino D, o šis, kaip žinia, yra reikalingas geram kaulų bei raumenų darbui palaikyti. 

+11
+11 -0
  • Nugaros skausmas
  • Kelių skausmai
  • Kaklo skausmas
  • Skausmo malšinimas
  • Nuo skausmo
  • Skausmas
  • Dubens skausmas
  • Nugaros smegenų trauma

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *