Kimo Protasovo dieta – kai svarbu, ką valgai, o ne kiek

Birželio 10, 2015
+11
+11 -0

Ar patikėtumėte, jei kas pasakytų, kad galima laikytis veiksmingos dietos ir valgyti tiek, kiek nori? Kad ir kaip tai neįtikinamai skambėtų, tai įmanoma – Kimo Protasovo dietos rezultatai nustelbia kritiką. Penkias savaites laikantis Izraelyje gyvenančio dietologo sukurto režimo, leidžiančio valgyti ryte, dieną, vakare ir net naktį ir neribojančio suvalgomo maisto kiekio, galima numesti iki 9–10 kg svorio. 

Kimo Protasovo dietos pagrindas – riebių maisto produktų ir tų, kuriuose gausu cukraus, atsisakymas. O kas tuomet lieka? Daržovės! Būtent jas, pasak Kimo Protasovo, galima valgyti be perstojo nuo ryto ligi nakties. Kad būtų paįvairintas gaunamų maistinių medžiagų racionas, dietos metu taip pat galima vartoti neriebius (iki 5 % riebumo) pieno produktus. O tiems, kurie negali misti vien daržovėmis ir pieno produktais, leidžiama suvalgyti kiaušinį ir keletą obuolių. 

Kimo Protasovo dietos metu galima valgyti obuoliusDetalus Kimo Protasovo mitybos planas 

1–2 savaitė. Pirmosiomis savaitėmis kasdien leidžiama suvalgyti: 

 • daržovių (kiek tik norisi);
 • nedidelį kiekį neriebių (0,1–5 % riebumo) pieno produktų;
 • 1 kiaušinį;
 • 3 obuolius. 

Taip pat neribojamas arbatos ir kavos kiekis, bet be cukraus. Kasdien rekomenduojama išgerti po 2 litrus vandens. 

3–4 savaitė. Prie leidžiamų valgyti maisto produktų prisideda 300 g liesos virtos ar be riebalų keptos raudonos mėsos. Liesą raudoną mėsą galite pakeisti vištiena ar žuvimi. Nepamirškite kasdien išgerti po 2 litrus vandens. 

5 savaitė. Kimo Protasovo dietą galima tęsti dar vieną savaitę. 

Svarbiausia iškentėti pirmąsias dvi savaites 

Pirmosios savaitės išties bus sunkios, nes reikės atsilaikyti nuo pagundų suvalgyti kokį nors skanėstą. Situaciją apsunkina dar ir tai, kad tik labai maža dalis svorio nukrenta per pirmąjį etapą. Tad maždaug 14 dienų atrodys, kad dieta tėra vien sunkus darbas ir iš jo nėra jokios naudos. Vis dėlto jau 3 savaitę imami justi Kimo Protasovo dietos rezultatai: kur kas pagerėja savijauta, atsiranda žymiai daugiau energijos ir noro užsiimti aktyvia veikla. Taip nutinka, nes organizmas apsivalo nuo apsunkinančių riebalų. Taip pat džiugina sparčiai besikeičianti figūra ir krentantis svoris. 

Dažnas dietas mėgstantis išbandyti žmogus maždaug 3 dietos savaitę atsisako ir kiaušinių, nes tiesiog nebejaučia poreikio daržovių maišyti su kitais maisto produktais. 4 ir 5 savaitėmis toliau krenta svoris, džiaugiamasi gera nuotaika ir savijauta. Vis dėlto praėjus 4 ar 5 savaitės derėtų palaipsniui nutraukti griežtą mitybos kontrolę ir po truputį imti valgyti vaisius, grūdinius produktus, riešutus, žuvį ir jūros gėrybes, liesą mėsą. 

Ką pamirštame įtraukti į valgiaraštį

„2011 metų statistika rodo, kad per metus žmogus Lietuvoje suvalgo vidutiniškai 12 kg žuvies produktų, o mėsos – 4–5 kartus daugiau.“ 

Naudingiausių žmogaus organizmui produktų sąrašą rasite čia:
Ką pamirštame įtraukti į valgiaraštį » 

Praėjus 5 savaitėms: „Susivaldyti, nereikia valgyti“ ar „Susivaldyti nereikia, valgyti“? 

Natūralu, kad visą mėnesį ar net ilgesnį laiką nevalgius riebesnio maisto negalima prie jo sugrįžti per vieną dieną. Tai viena iš didžiausių daromų klaidų, galinčių sukelti rimtas pasekmes. Juk lygiai taip pat, kaip ir jūs psichologiškai, taip ir skrandis fiziškai prisitaiko prie daržovių ir trumpam pamiršta, kaip reikia efektyviai skaidyti riebalus. Tad paskubėję įsimesti riebesnį kąsnelį į burną galite labai apsunkinti ir sutrikdyti skrandžio darbą. 

Dietologai siūlo laikotarpį po dietos laikymosi pradėti suvartojant apie 35 g augalinių riebalų per dieną, kad skrandis vėl priprastų prie seniai virškintų maisto medžiagų. Taip pat siūloma pusryčiams valgyti virtas kruopas (be cukraus!) ir palengva keisti augalinės kilmės produktus gyvulinės kilmės produktais. 

Svarbu nepamiršti, kad greitai grįžus prie nesveikų produktų, greitai sugrįš ir numestas svoris. Tad jei jau pasiryšite laikytis Kimo Protasovo dietos, siūlytume tai daryti rimtai ir net praėjus 5 savaičių mitybos režimui riboti suvartojamo cukraus ir riebių maisto produktų kiekius.

+11
+11 -0
 • Bulimija
 • Anoreksija
 • Dieta
 • Dietologai
 • Kimo Protasovo dieta
 • Nutukimas
 • Antsvoris

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *